Massachusetts College of Art and Design

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

145 yıldır buradayız, sanat ve tasarım alanında dünya standartlarında bir eğitime öncülük ediyor, sürdürüyor ve geliştiriyor, yetenekli ve deneyimli akademisyenleri profesyoneller olarak dünyaya gönderiyoruz, yerel ve yerelde sarsmaya ve parlamaya hazırız. küresel aşamalar.

SAYILARLA MASSART

ÖĞRENCİ VÜCUDU

  • Lisans Öğrencileri: 1780
  • Lisansüstü Öğrenci: 128
  • Devam Eden Eğitim Öğrencileri: 186

RESIDENCY

  • Massachusetts'ten öğrenciler:% 73
  • Diğer New England Eyaletleri:% 12
  • New England Dışı:% 15

FAKÜLTE

  • Tam Zamanlı Öğretim Üyeleri: 120
  • Yarı Zamanlı / Yardımcı Fakülte: 162

Mirasımız

1873'te Massachusetts Normal Okulu, İngiliz Milletler Topluluğu'ndaki tüm şehirlerde 10.000'den fazla sakininin resimlerini devlet okulu müfredatlarına dahil etmesini gerektiren ilerici bir 1870 yetkisi olan Massachusetts Çizim Yasasına yanıt olarak kapılarını açtı (“normal okullar” öğretmenlerin öncüleriydi. kolejler). Sanayi Devrimi, dünyanın işleyiş şeklini değiştiriyordu ve 19. yüzyılın ortalarında Bostonlular, endüstrinin daha güçlü bir ulus inşa etmenin tek yolu olmadığına inanıyorlardı. Sanatın, güçlü bir ülke, hayati bir ekonomi ve vatandaşların refahını iyileştirmek ve ilerletmek için de gerekli olduğunu düşünüyorlardı. Büyük müzeler ve galerilerle gelişen şehirler olan Londra ve Paris, ikna edici örneklerdi.

MassArt olarak, sanatın pozitif değişim için ateşleyici bir güç olduğuna her zaman inandık. İlk günlerimizden beri, birinci sınıf bir sanat eğitimine erişimin ekonomi veya ayrıcalıkla tanımlanmadığı parlak bir kapı sunduk. Yetenek, hırs ve dürtüye dayalı bir eğitim ve gelecek vaadi sağlamaya kararlıyız. ABD'de halka açık ilk bağımsız görsel sanatlar koleji olarak, üniversiteye hazırlık fırsatlarındaki sınırlamalar veya mali durum ne olursa olsun, öğrencileri olağanüstü yaratıcı vaatlerle yetiştirme ve destekleme yeteneğimizden büyük gurur duyuyoruz.

Konumlar

Boston

Address
Huntington Avenue,621
02115 Boston, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin