Massachusetts Institute of Technology MIT

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

MIT geleceği şekillendirmek için kendini yeniden şekillendiriyor

Yeni bir bilgi işlem ve yapay zeka eğitimi, araştırma ve yenilik çağı

Hesaplamadaki gelişmeler, insanlık tarihinin bir sonraki aşamasında belirleyici bir güç olacak, belki de en görünür şekilde, insan karar verme ve akıl yürütmeyi artıran veya değiştiren AI sistemlerinin geliştirilmesiyle. Bu teknolojiler henüz hayal edemediğimiz fırsatlar sunacak. Ama aynı zamanda büyük konularla ilgili uzun süredir devam eden sorulara kamuoyunun ilgisini artırıyor: mahremiyet, kamu güvenliği, işin doğası, ulusların güvenliği. Toplum bu tür sorulara ilişkin daha iyi ve daha geniş bir anlayış geliştirmeyi nasıl geliştirir ve kamu yararına hizmet eden çözümlere nasıl ulaşır?

MIT Stephen A. Schwarzman Bilgisayar Koleji, bilgi işlem alanında öncü araştırma ve yeniliği hızlandırmak, etik çıkarımlar ve toplumsal etki hakkında derin bir farkındalık oluşturmak ve her şeyden önce liderleri algoritmik gelecek için eğitmek için cesur bir girişimdir.

Kökeni

MIT Schwarzman Bilgisayar Koleji'nin oluşturulması, MIT'nin hem içindeki hem de dışındaki büyük eğilimler tarafından motive edilmektedir.

Enstitü içinde, bilgisayar bilimlerinde ana dal ilan eden ve dersleri seçen öğrencilerin sayısı tarihi zirvelere ulaştı. Ve bilgisayar bilimi ile biyoloji ve ekonomi dahil diğer alanlar arasında yeni oluşturulan ortak ana dallar da popülerliğini kanıtlıyor. MIT Schwarzman Bilgisayar Koleji, yeni ve yenilikçi eğitim programlarının oluşturulmasını sağlayacak ve teknolojiyi ortak fayda için kullanmak üzere kültürel, etik ve tarihsel bilinçle yaratıcı hesaplamalı düşünürler ve uygulayıcılar üretecek - dünyaya yeni teknolojik olanaklar sunacak liderler insani değerlere dayanır.

Benzer şekilde, mühendislik ve bilimin çok ötesindeki alanlarda - siyaset bilimi ve dilbilimden antropoloji ve sanata kadar - gelişmiş hesaplama bilgisi ve yeteneklerinden yararlanmak için mevcut ve gelecekteki araştırmalar için gelişen fırsatlar vardır. Kolej, araştırmacıları bilgisayar bilimi, yapay zeka ve geniş bir disiplin yelpazesinde bu tür araştırmalarda liderlik etmeleri için güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Keşifleri eğitim, çevre, etik, tasarım, finans, sağlık, müzik, üretim, politika, güvenlik, ulaşım ve daha fazlası üzerinde silinmez bir iz bırakacak.

Aynı zamanda, bilgi işlem ve yapay zeka, küresel ekonominin her bölümüne giderek daha fazla dokunuyor ve ekonominin dijital kısmı, bütününden çok daha hızlı büyüyor.

Bu eğilimler üzerine inşa edilen kolej, MIT'nin birçok mükemmellik alanında bilgi işlem çalışmalarını ve araştırmalarını güçlendirecek ve bu alanlardan elde edilen bilgilerle bilgi işlem araştırma ve eğitiminin yönünü şekillendirecek.

Liderlik

Şubat 2019'da MIT, Dan Huttenlocher SM '84, PhD '88'in MIT Schwarzman Computing College of Computing'in açılış dekanı olarak atandığını duyurdu. Deneyimli bir inşaatçı ve yeni akademik kuruluşların lideri, en son New York'ta Cornell Tech olan Huttenlocher, göreve Ağustos 2019'da devraldı.

Konumlar

Cambridge

Address
Massachusetts Avenue,77
02139 Cambridge, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin