Michigan State University College of Human Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1966'dan beri, İnsan Tıbbı Koleji, doktorları eğitiyor ve sosyal misyonu nedeniyle ulusal bir üne sahip olduğunu iddia ediyor - Michigan'ın yetersiz hizmet alan bölgelerinde tıp uygulamaları için tıp doktorları üretiyor. Bugün, kolej, mükemmelliği ve hasta merkezli tıbba bağlılığı ile ulusal olarak tanınmaktadır.

1959-61 yılları arasında, çeşitli raporlar, Michigan'daki üçüncü bir tıp fakültesine olan ihtiyacı, özellikle toplum sağlık hizmetlerine doğrudan katılım yoluyla eyalet halkına hizmet etmeye odaklandığını gösterdi. 1961'de Michigan Eyalet Mütevelli Heyeti, üniversitenin tamamlayıcı alanlarıyla güçlendirilecek ve güçlendirilecek iki yıllık bir tıp programı başlatmaya karar verdi. Hazırlık çalışmaları, Beşeri Tıp Fakültesi'nin oluşumunda ve MSU Yaşam Bilimleri Binası'nın yapımında kilit rol oynayan Bill Knisley yönetiminde, il müdürlüğünün ofisinde Tıp ve Biyoloji Enstitüsü tarafından gerçekleştirildi. Programın geliştirilmesine çeşitli bağışlar yardımcı oldu ve 1964'te Mütevelli Heyeti, İnsan Tıbbı Koleji dekanı Dr. Andrew D. Hunt'ı seçti.

Haziran 1965'te, Amerikan Tabipler Birliği'nin akreditasyon kolu olan Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi, İnsan Tıbbı Koleji'ne bir "makul güvence" mektubu vererek MSU'nun ilk tıp öğrencilerini kabul etmesine izin verdi - 26 ve 1966 sonbaharında 23 1967 sonbaharında. İki yıllık klinik öncesi eğitimden sonra, bu öğrenciler tıp derecesi gereksinimlerini tamamlamak için diğer tıp okullarına transfer oldular. 1967'de İnsan Tıbbı Koleji, dört yıllık bir derece veren program geliştirmek için onay aldı. İlk doktorlar 1972'de mezun oldu.

MSU İnsan Tıbbı Koleji, Michigan halkına hizmet etmek için devlet tarafından finanse edilen bir kurumda kurulduğundan, öğrencilerin eyalet topluluklarında klinik eğitimlerini almaları önemli ve uygun görüldü. Toplum hastanelerinde klinik eğitimi yerleştirmeye yönelik resmi bir felsefe ortaya çıktı. Bu felsefeyi uygulamak için kolej, çeşitli Michigan topluluklarında her biri bir dekan yardımcısı ve önemli tıbbi uzmanlıklar için fakülte koordinatörlerinden oluşan bir kadroya sahip bir eğitim hastaneleri konsorsiyumu kurdu.

Tüm Michigan halkına hizmet etme kurucu misyonuyla bağlantılı olarak, 1974'te Yukarı Yarımada'da kırsal vatandaşların sağlık bakım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel bir program başlatıldı. Tamamlandığında kırsal bir topluma hizmet etmeyi planlayan İnsan Tıbbı Koleji'ne giren öğrenciler Tıp eğitimlerinin% 100'ü klinik yıllarını Yukarı Yarımada'da tamamlamak için başvurabilirler.

Haziran 2015'te MSU, Grand Rapids şehir merkezindeki Secchia Merkezi yakınında Grand Rapids Araştırma Merkezi'ni inşa etme planlarını duyurdu. 88 milyon dolarlık araştırma merkezi, 2017 sonbaharının sonlarına doğru çıkacak ve sonunda, önümüzdeki yıllarda 44 baş müfettiş ve araştırma ekiplerine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca 2015 yılında Dean Marsha Rappley istifa etti ve Akademik İşlerden Sorumlu Kıdemli Dekan Yardımcısı Aron Sousa, geçici dekan oldu. 1 Ekim 2016'da, İnsan Tıbbı Koleji, dekan olarak görev yapmak üzere üniversitenin ikinci mezunu olan yeni dekanı Norman Beauchamp, Jr., MD'yi karşıladı. 25 Ekim 2019'da Beauchamp, sağlık bilimlerinden sorumlu başkan yardımcılığına terfi etti. Mütevelli Heyeti yine Sousa geçici dekanı seçti.

MSU İnsan Tıbbı Koleji, Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi tarafından tamamen akredite edilmiştir. 5,138 mezun ile, College of Human Medicine mezunları artık Michigan'daki hemen hemen her ilçede, ulusun hemen hemen her eyaletinde ve birkaç yabancı ülkede çalışmaktadır. En yüksek kalitede hekimler yetiştirmeye devam ederken, College of Human Medicine önümüzdeki milenyumun tıbbi fırsatlarını dört gözle bekliyor.

Konumlar

Grand Rapids

Address
Michigan Street Northeast,15
49503 Grand Rapids, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: