Michigan State University College of Osteopathic Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1964'te, Michigan Osteopatik Doktorlar ve Cerrahlar Derneği ile işbirliği içinde çalışan osteopatik doktorlar, Michigan'da bir osteopatik tıp fakültesi kurmak için bir tüzük edinmede başarılı oldular. Orijinal Michigan Osteopatik Tıp Koleji Pontiac'ta bulunuyordu ve ilk öğrencilerini 1969'da kabul etti.

Aynı yıl, eyalet yasama organı, “Bir osteopatik tıp okulu kurulur ve devlet eğitim kurulu tarafından belirlenen şekilde, mevcut bir okul veya kolej bulunan bir eyalet üniversitesinin mevcut bir kampüsünde yer alacaktır. ilaç."

Bu mevzuata uymak için, kolej tüzüğü Michigan Eyalet Üniversitesi Mütevelli Heyetine devredildi ve kolej, 1971'de East Lansing kampüsündeki Fee Hall'a taşındı. O sırada, Michigan State University College of Osteopathic Medicine olarak tanındı Michigan State University College of Osteopathic Medicine .

Kolej, 2009'dan beri "Bir Kolej, Üç Site" modeli altında faaliyet gösteriyor. Bu siteler arasında East Lansing'in yanı sıra güneydoğu Michigan'daki konumlar da var: Detroit'teki Detroit Tıp Merkezi ve Clinton Township'teki Macomb Üniversite Merkezi. kayıtlı her sınıfın kabaca üçte birine ev sahipliği yapıyor.

Osteopatik Tıp Fakültesi, Michigan'da köklü bir toplum eğitim hastaneleri ağına sahiptir. Eyalet Çapında Kampüs Sistemi veya SCS olarak bilinen bu ağ, osteopatik doktora sonrası eğitim kurumu veya OPTI için orijinal modeldi. SCS, Amerikan Osteopati Derneği tarafından bir OPTI olarak akredite edilmiştir ve şu anda Lisansüstü Tıp Eğitimi Akreditasyon Konseyi veya ACGME tarafından kurumsal akreditasyona sahiptir. Kolej ile ortaklaşa, SCS ikamet programları, ACGME kapsamında akreditasyon elde etmede ulusa liderlik eder.

Bugün, eyalete birinci basamak hekimleri yetiştirme görevimizin bir parçası olarak her yıl 300'den fazla osteopatik öğrenci mezun oluyor. Kolej ayrıca, Ulusal Sağlık Enstitüleri'nden ülkedeki diğer osteopatik kolejlerden daha fazla araştırma fonu almaktadır.

Konumlar

Doğu Lansing

Address
Wilson Road,965
48824 Doğu Lansing, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: