Michigan State University International Studies and Programs

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Michigan Eyalet Üniversitesi, 60 yıldan uzun süredir bilinçli olarak küreseldir ve dünya çapında en iyi araştırma üniversitesi olarak bilinir. Dünyanın dört bir yanından tanınmış akademisyenlere ve bilim adamlarına ve canlı ve çeşitli bir lisans ve lisansüstü öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. MSU, yeni bilgiler oluşturmak ve dünyanın en acil sorunlarına yenilikçi ve pratik çözümler keşfetmek için akademi, hükümet, özel sektör ve stratejik olarak seçilmiş araştırma ve geliştirme kuruluşlarından bilim adamları ve uygulayıcılarla uluslararası ortaklıklar kurar.

Michigan Eyalet Üniversitesi'nin uluslararası çalışmalarının büyümesi, Uluslararası Çalışmalar ve Programlar Ofisi'nin (ISP) geliştirilmesine bağlanabilir. ISP, MSU'da uluslararası araştırma, öğretim ve erişim merkezidir. Bir yardımcı vekil ve dekan liderliğinde üniversite düzeyinde bir ofis olan ISP, kurum genelinde uluslararası faaliyetleri destekler, MSU'nun araştırma ve burslarını harekete geçirmek, yurtdışında eğitim ve diğer eğitim programlarını geliştirmek, uluslararası ortaklıklar oluşturmak ve güçlendirmek ve hoş geldiniz ve destek uluslararası ziyaretçiler, akademisyenler ve öğrenciler.

ISP içinde yedi küresel tematik ve alan çalışmaları merkezi, öğrenciler ve akademisyenler için programlar ve uluslararası seyahat ve güvenlik için kaynaklar, uluslararası araştırma işbirliği ve öğretim üyeleri ve öğrenci desteği bulunmaktadır. ISP'nin ayrıca kampüs genelinde tarım, işletme, eğitim, mühendislik, sağlık, uluslararası kalkınma ve dil öğrenimine odaklanan bağlı uluslararası birimlerle güçlü bağları vardır.

MSU modelinin belirleyici bir özelliği, ISP'nin yalnızca kendisine atanmış öğretim üyesine sahip olmamasıdır. Uluslararası boyutu üniversiteye yayma hedefiyle tutarlı olarak, tüm öğretim üyelerinin ana akademik atamaları üniversite bölümlerinde ve kampüsteki okullarda bulunur. Bu, ISP'nin MSU'nun 17 akademik kolejinden seçilen disiplinler arası fakülte gruplarının bir toplayıcısı olarak hizmet etmesini sağlar.

ISP'nin çabaları, MSU'nun küresel araştırmasını genişletip derinleştiriyor ve dünyanın ortaya çıkan fırsatlarına ve küresel hedeflerine yanıt vermek için gereken bilimsel bilginin oluşturulmasına yardımcı oluyor. ISP, MSU'yu uluslararası araştırma ve bilimde, yüksek öğrenimin uluslararasılaşmasında ve küresel işbirliklerinde vazgeçilmez bir ortak olarak konumlandırmak için çalışmaktadır.

Konumlar

Michigan

Address
48912 Michigan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: