Mississippi College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mississippi Baptist Konvansiyonu ile bağlı Mississippi Koleji, liberal sanat ve bilim özel, karma eğitim, Hıristiyan bir üniversitedir. Mississippi yüksek öğrenim kurumu eski olarak MC akademik mükemmellik bağlılık konusunda uzun bir geçmişe ve Mesih'in nedeni vardır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz Mesih'in davasına akademik mükemmellik ve bağlılık için tanınan bir üniversite olarak bilinen olmaktır.

Tarihçe

Mississippi Koleji 1826 yılında kurulmuş ve Mississippi eyaletinde yüksek öğrenim en eski kurumdur.

Neden MC?

PARA Dergisi geçtiğimiz günlerde "Merit Aid 20 En İyi Özel Kolejleri" nin kendi listesinde MC # 12 sırada Mississippi Koleji 5000'den fazla öğrencisi ile eyaletin en büyük özel üniversitesidir. 1831 yılında, MC bir kadına bir derece verilmesi ABD'de ilk karma üniversite oldu. Mississippi Koleji bizim alt ders ve cömert burs programı ile düşündüğünüzden daha uygun olduğu. MC ödülleri burs ve mali yardım yaklaşık 53.000.000 $ her yıl. MC 80'den fazla lisans seçenekleri 15'den fazla lisansüstü programlarına, birinci sınıf hukuk okulu, doktor asistanı programı ve daha fazlasını sunuyor. 16: 1 öğrenci-öğretim üyesi oranı. Mississippi College bir derece işverenler ile kilo tutan ve her yerde gitmek istediğiniz size sıçrama tahtası olduğunu bulacaksınız. MC öğrencilerin iki kez ulusal ortalamanın tıp okula kabul görmesi. Hemşirelik yaklaşık% 100 mezuniyet üç ay içinde iş bulmak mezunları. Uluslararası Misyon Kurulu misyonerler mezun ve randevu altında olan bir ilk 10 okul olarak MC sırada yer alıyor. MC öğrencilerin 30.000'den fazla saat her yıl gönüllü.

Öğrenci vücut büyüklüğü, katılım düşük maliyet ve güçlü bir akademik üne sahip MC Hıristiyan yüksek öğrenim alanında nadir bulmak olduğunu. Sınıfta, kampüs hayatı boyunca ve öğrencilerimizin gönlünde - Amacımız kültürümüzün her yönüyle içine Mesih demlenmeye olduğunu.

Konumlar

Jackson

Mississippi College

Address
200 S Capitol St,
Clinton, MS 39058

39058 Jackson, Mississipi, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 601-925-3000

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin