Mississippi State University College of Agriculture and Life Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mississippi Eyaleti'nin Ziraat ve Mekanik Koleji olarak 1878 yılında kurulan Mississippi Eyalet Üniversitesi, bugün eğitim, araştırma ve hizmet konusundaki orijinal misyonunda üstünlük sağlamaya devam ediyor. Kurumun kurucu temeli olan tarım çalışmaları, 1903'te bir kolej olarak resmileştirildi.

Günümüz Tarım ve Yaşam Bilimleri Fakültesi (CALS), 9 okul ve bölümü kapsayan, yaşam çalışması için geniş bir fırsat yelpazesi sunmaktadır. Birlikte, lisans öğrencileri için 17 ana dal ve 45 konsantrasyon ve yüksek lisans dereceleri için 17 ana dal ve 38 konsantrasyon sunarlar.

Kolej, ortak hedefi öğrencilere mümkün olan en iyi eğitimi sağlamak olan 218 kişilik, bilgili ve deneyimli bir fakülteye sahiptir.

Birçok departman, büyük federal hibeler ve kurumsal fonları çeken özel araştırma merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kolej ayrıca, eyalet ve ötesindeki çiftçiler, iş adamları ve devlet kurumları ile bilgi ve çözümleri paylaşan Mississippi Tarım ve Ormancılık Deney İstasyonu (MAFES) ve Mississippi Eyalet Üniversitesi Genişletme Hizmeti ile yakından ilişkilidir.

Konumlar

Mississippi State

Address
M Bost Bldg Extension Dr,201
39762 Mississippi State, Mississipi, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin