Montana State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Montana State University toprak hibesi kurumu olan Montana State University , öğrencileri eğitiyor, bilgi ve sanat yaratıyor ve öğrenmeye, keşfe ve angaje dahil ederek topluluklara hizmet ediyor.

MSU Vizyonu

Montana State University , ortamı kadar dikkat çekicidir. Bir arazi-hibe kurumu olarak oluşturulan, dünyanın en büyük zorluklarına hitap etme taahhüdüyle öne çıkan, öğrenciler, öğretim üyeleri ve personelin davetkar, maceracı bir topluluğudur. Üniversite bireyleri özlemlerini keşfetmeye ve takip etmeye teşvik eder. İnsanları eğitim, araştırma, yaratıcılık ve yurttaşlık sorumluluklarında mükemmeliyet ile geliştirmek için üniversiteye girmeye teşvik ediyor.

Akademik mükemmellik

MSÜ, öğrencileri kariyer ve ileri eğitim için donanımlı mezun olmaya hazırlar. MSÜ'nün düşük öğretim kadrosuna düşük öğrenci olması, erişilebilir profesörler ve uygulamalı öğrenme fırsatları anlamına gelir. Dünya çapındaki fakülte danışmanlarıyla birlikte çalışan öğrenciler, dünyadaki yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olan yeni bilgileri keşfediyorlar. Bu destekleyici ve işbirlikçi öğrenme ortamı, öğrencilerin ulusal ve uluslararası burs ve ödüller için rekabet etmede başarılı olmalarına yardımcı olur. Sadece geçen yıl, MSU öğrencileri aşağıdakileri içeren prestijli ödüller aldı:

  • Goldwater bursları (matematik, bilim)
  • Rhodes Bursu (Oxford Üniversitesinde okumak için)
  • Marshall Bursu (İngiltere'deki yüksek okul)
  • Udall Bursu (çevrede kariyer yapmak için)
  • Newman Civic Fellow (kamu liderliği)

Montana State University kendi sınıfındadır. MSÜ, araştırma harcamaları için kolejlerin ve üniversitelerin en üst% 3'ü arasındadır ve aynı zamanda Carnegie Vakfı tarafından yüksek bir lisans profiline sahip bir kurum olarak sınıflandırılmaktadır. Bu, MSU'daki lisans öğrencilerinin, diğer okullardaki lisansüstü öğrencilerine ayrılmış araştırma fırsatları aldıkları anlamına gelir. Ayrıca, MSU'nun Yellowstone Ulusal Parkı ile Amerika'nın en büyük kayaklarından biri olan kavşağındaki konumu, öğrencilere dünyanın herhangi bir yerinden farklı bir sınıf, laboratuar ve oyun alanı sunuyor.

En İyi Araştırma Üniversitesi

MSU, önde gelen kamu araştırma üniversiteleri arasındaki araştırmalardaki önemi nedeniyle ulusal olarak tanınır. MSÜ, araştırma harcamaları için ulustaki yüksekokul ve üniversitelerin en üst% 3'ü arasındadır. Yüksek lisans profili nedeniyle, MSU lisans öğrencileri, diğer üniversitelerde lisansüstü öğrencilere ayrılacak çeşitli konulara ilişkin ulusal önemi araştırmak için fırsatlar elde eder. Bu, MSU'nun, matematik ve fen alanlarında lisans öğrencilerine yönelik en büyük ödül olan Goldwater Bursu'nu kazanmasında ulusal bir lider olmasının nedenlerinden biridir.

MSU'daki araştırma harcamaları genellikle yılda 100 milyon doları aşmaktadır ve araştırma bölümleri arasında immünoloji, kimya ve biyokimya, ulaşım, fizik ve arazi kaynakları ve çevre bilimleri bulunmaktadır; Ulusal Sağlık Enstitüleri, Enerji, Savunma ve Tarım Daireleri ve özel kaynaklardan yapılan araştırma fonlarının çoğu.

MSU, Montana'daki en büyük araştırma üniversitesi ve devletin her alanında en büyük araştırma ve geliştirme kurumu olup, öğrencilere anlamlı araştırmalar, yaratıcı projeler ve bölgenin ekonomik refahı için çok sayıda fırsat sunmaktadır. MSU araştırması, dünyayı değiştiren önemli keşiflere yol açtı. MSU 250'den fazla aktif teknoloji lisansına sahiptir. Ayrıca, MSU keşifleri için daha fazla beklemede olan 91 patent ve 36 bitki çeşidi belgesi düzenlenmiştir.

Katılım ve sosyal yardım

MSU'daki öğrenciler, profesörler ve personel, dünyayı geliştiren bilgi ve kaynakları değiş tokuş etmek ve uygulamak için topluluk ortaklarıyla birlikte çalışır. MSU kısa bir süre önce, Öğretmenin nişan sınıflandırmasının ilerlemesi için Carnegie Vakfı'nı kazandı. Atama topluluklarda gönüllü hizmetini teşvik eden ve halka yarar sağlayan bilginin yayılmasını sağlayan öğretime bağlılığı kabul eder. Ayrıca, kurslar, kulüpler ve organize etkinlikler aracılığıyla, öğrenciler topluluklarını güçlendirirken eğitimlerini uygulamalarını sağlayan birçok yerel, ulusal ve uluslararası hizmet-öğrenme projesine katılırlar.

Toplum katılımı

Sıkı bir başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından MSU, Öğretimin Topluluk katılımı sınıflandırmasının ilerletilmesi için Carnegie Vakfı'na layık görülmüştür. Bu atama, MSU'nun topluluklarda gönüllü hizmetini teşvik eden ve halka yarar sağlayan bilginin yayılmasını sağlayan öğretime olan bağlılığını kabul etmektedir. Hizmet ve sosyal yardım projeleri, MSU'nun öğrenimine ve dünyadaki yaşamları iyileştirmeye yönelik ders, araştırma ve ders dışı etkinliklere yerleştirilmiştir.

Akreditasyon

MSU, yüksek kaliteli eğitim standartlarını sağlamak için tasarlanmış çeşitli akreditasyon gereksinimlerini korur ve bunları aşar. MSU, Kuzeybatı Kolejler ve Üniversiteler Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. En son yeniden akreditasyonu sırasında MSU, "son derece yüksek bir verimlilik ve etkinlik düzeyi" için övgüyle karşılandı. Ulusal akreditasyona ek olarak, birçok MSU'nun kolejleri, departmanları ve programları, disipline özgü ajanslar aracılığıyla da titiz akreditasyon bilgilerini sürdürmektedir.

Konumlar

Bozeman

Address
Montana State University
P.O. Box 172220

59717-2220 Bozeman, Montana, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin