Resmi açıklamayı okuyun

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN BURSLAR.

Moravian College , öncelikli olarak akademik başarıya dayalı bir Uluslararası Öğrenci Ödülü Ödülü sunar: notları, akademik programınızın gücü, TOEFL veya IELTS puanlarınız ve eğer sunulmuşsa SAT puanlarınız.
Uluslararası Öğrenci Liyakat Ödülü ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bu sayfadaki sorgulama formu aracılığıyla Uluslararası Kayıt İcra Direktörü ile iletişime geçin.

GERÇEK BİR FİKİRDE KURULDU.

Bu öğrenme göz açma, kalp yarışması, oyun değiştirici ve en önemlisi eğlenceli olmalıdır. Bir Moravyalı piskopos olan John Amos Comenius, 1600'lü yıllarda bu küçük teoriyi ortaya koyduğunda, muhtemelen büyük bir etkiye sahip olmasını beklemiyordu. Görünüşe göre, hala onun felsefesiyle aynı fikirdeyiz. Ve biz, öğrencilerimizin, Comenius gibi, biraz devrimci olabileceğine inanıyoruz. Onlar da, görünüşte küçük bir şeyi inanılmaz, hayal edilemez ve kendilerinden daha büyük bir şeye dönüştürebilirler.

Küçük şansınıza hoş geldiniz - bunu büyük bir değişikliğe çevirmeye hazır olduğunuzu biliyoruz. Göreyim seni. Biraz devrimci ol.

KOLEJ TARİHİ

Moravya, kökenini 1742 Mayıs'ta 16 yaşındaki Kontes Benigna von Zinzendorf tarafından kurulan bir kız okuluna kadar izler. Yeni dünyadaki Moravyalı yerleşim birimlerine on sekiz aylık bir ziyarette, genç kontes, babası Kont Nicholas von Zinzendorf'la birlikte, zamanında çok eski bir Moravyalı geleneği takip ediyordu.

Moravyalı mezhebin kökleri, 1415'teki kazıkta ölen Bohemyalı Protestan şehit John Hus'a geri dönüyor. 1457'de mezhep, “Kardeşlerin Birliği” olan Unitas Fratrum adıyla resmen örgütlenmişti. Brethren (daha sonra Yeni Dünyadaki Moravyalılar olarak adlandırılır) dünyaya piskoposlardan biri olan öncü eğitimci John Amos Comenius (1592-1670) verdi.

Devrimci eğitim prensipleri için “modern eğitimin babası” olarak adlandırılan Comenius, eğitimini dinsel anlamda düşünen bir zaman adamıydı. Eğitimi bir kurtuluş aracı olarak gördü (çünkü ruhun gerçeği aramak ve bulunduğunda onu tanımak için eğitilmesi gerekiyordu). Moravyalılar her insan ruhunu kurtuluş için potansiyel bir aday olarak gördüklerinden, her insanın eğitilmesi gerekiyordu. Comenius 1632'de şöyle yazmıştı: “sadece zenginlerin ya da güçlülerin çocukları değil, tüm şehirlerde ve kasabalarda, köylerde ve mezralarda, hem asil hem de yoksul, zengin ve fakir olan tüm çocuklar, erkekler ve kızlar değil. okulu." Moravyalılar, bu nedenle, önemsiz ikincil okulları sadece kiliselere çevirdi.

Çatışan kilisenin nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı yoğun bir zulüm döneminin ardından 1722'deki Kardeşler, önderleri olduğu kadar liderleri olan Ekümen-düşünen Lutheran asilzadesi Kont Nicholas von Zinzendorf'a da sığınma başvurusunda bulundular. . Almanya ve Moravya'dan 1732'de (şimdi Çek Cumhuriyeti'nin bir parçası) yerleşimciler Yeni Dünya'ya geldi. Noel arifesinde 1741'de, Bethlehem topluluğunu kurdular, daha sonra Philadelphia'nın altmış mil kuzeyindeki vahşi doğdu. Kont Nicholas ve kızı vesileydi.

Benigna von Zinzendorf'un okulu Amerika'daki ilk kız yatılı okuldu. George Washington, Amerika Birleşik Devletleri başkanlığı ikinci döneminde, büyük denizcilerinin ikisinin kabul edilmesi için müdürlüğe dilekçe vermişti. Bilindiği üzere, Bethlehem Kadın Semineri, 1863'te lisans derecesi vermek için kiralandı ve 1913'te Moravyalı Seminer ve Kadınlar Koleji oldu.

1743 Temmuz'unda Beytüllahim'de bir çocuk okulu kuruldu ve 1743'te Nasıra'da bir diğeri kuruldu. Bu okullar, 1929'a kadar hayatta kalan bir kurum olan Nazareth Hall'u oluşturmak için 1759'da birleşti. 1807'de bir erkek kolej ve ilahiyat semineri bir uzatma olarak kuruldu. Nasıralı Salonu Bu kurum, Moravian College ve İlahiyat Semineri, 1858'de Beytüllahim'e taşındı ve kadın üniversitesiyle aynı yıl 1863'te lisans derecesi vermek için kiralandı.

1954'te, iki yüzyıllık ayrı bir gelişim ve büyüme sonrasında, kadın ve erkek kurumları, tek bir ortak eğitim kolejini oluşturmak için birleştirildi. Moravyalı İlahiyat Semineri, lisansüstü bir teoloji okulu olarak yakından ilişkili ama akademik olarak farklı bir kimliği korumuştur. Birleşme sonucunda Moravian College , Lehigh Valley'in ilk eğitim kurumu olan yüksek öğrenim kurumu oldu.

Program dili:
Ingilizce

Promotional video

Address
Main Street,1200
18018 Bethlehem, Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri