New Mexico State University College of Health and Social Services

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

NMSU, sosyal refah alanındaki ilk derece programını 1970 yılında Sürekli Eğitim Ofisi aracılığıyla oluşturdu ve ardından bir yıllık çalışmanın NMSU'da bir hemşirelik müfredatına sahip olmak için geniş bir destek bulmasının ardından 1972'de iki yıllık bir hemşirelik programı başlattı.

1979'da, New Mexico Eyalet Üniversitesi, üniversitenin hemşirelik, sosyal hizmet ve halk sağlığı öğrencileri için güney New Mexico'daki tek akredite programlar için merkezi ev olan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Koleji'ni (CHSS) resmen kurdu. Lowery Davis, Kolej'in ilk dekanı olarak görev yaptı.

Kuruluşundan bu yana geçen on yıllarda, CHSS öğrenci kayıtlarında istikrarlı bir büyüme yaşadı ve şu anda 1000'den fazla lisans öğrencisi ve 300 lisansüstü öğrencisi var. CHSS, New Mexico'nun dört lisans programı, üç yüksek lisans programı ve bir Ph.D. programı. Öğrenci topluluğu ve öğretim üyesi nüfusu çeşitlidir ve CHSS'nin çevrimiçi lisansüstü programlarının ülke çapında öğrencileri vardır.

CHSS - Hemşirelik Okulu, Sosyal Hizmet Okulu ve Halk Sağlığı Bilimleri Bölümü - bünyesindeki her okul, toplumla birlikte çalışır ve üst düzey araştırmalar üretir.

Kuruluşundan bu yana CHSS, sağlık ve sosyal refah alanlarında eğitim, araştırma ve hizmet yoluyla New Mexico'nun çeşitli nüfusunun ihtiyaçlarına hizmet etme misyonunu yerine getirmeye adamıştır.

Konumlar

Las Cruces

Address
International Mall,1335
88003 Las Cruces, Yeni Meksika, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin