Resmi açıklamayı okuyun

Görevimiz

Pacifica Graduate Institute , derinlemesine psikolojide geleneklere göre çerçevelenmiş yüksek lisans ve doktora programları sunan akredite bir yüksek lisans okulu. Enstitü, kültürel çeşitlilik ve bireysel farklılıklara saygıyı besleyen bir eğitim ortamı ve özgür ve açık sorgulama ruhunu teşvik eden bir akademik topluluk kurmuştur. Öğrencilerin, Pacifica'nın iki kampüsü üzerindeki etkileyici bir dizi eğitim kaynağına erişimi vardır. Bunların ikisi de sahil etekleri ile Santa Barbara, Kaliforniya'nın birkaç kilometre güneyinde bulunan Pasifik Okyanusu arasında yer alır . “Pacifica bir Enstitü ile Misyon. “Anima mundi collende gratia”, (dünyanın ruhunu ve yönünü irdeleyen) misyonu, şu anda görüşün kendisinin ateşini taşıyan, çok sayıdaki ve diğerlerinin edebi bir ev sahibine ilham kaynağı olmuştur. Bu çağrının yoğunluğu, birçok kişinin hayalleri içinde taşınan tohum dürtüsüdür. Kültive edildiğinde, derin ruhun hareketli varlığına dayanan bu ruh kıvılcımı, kişisel tatmin ve daha adil ve verimli bir gezegene açılır. Giderek karmaşıklaşan bir dünyada, Pacifica'nın fakültesi, personeli, mezunları ve öğrencilerine verilen burs ve hizmet, şu anda bize sorulan şeyin bir parçası olarak ruh merkezli bir “zeka” sunuyor. ”
- Stephen Aizenstat, Ph.D., Şansölye, Kurucu Başkan.

Pacifica Graduate Institute Misyonu

Pacifica Graduate Institute misyonu, derinlik psikolojisi gelenekleri çerçevesindeki psikoloji ve mitolojik çalışmalar alanlarında yaratıcı öğrenme ve araştırmayı teşvik etmektir.

Özgür ve açık sorgulama ruhuyla, akademik özgürlüğün tanınmış değerleriyle tutarlı bir eğitim ortamı yaratarak, Pacifica insanın hayal gücünün armağanlarını yetiştirmeye ve hasat etmeye adanmıştır. Bu anlayışlar çağımızın kişisel, kültürel ve gezegensel kaygılarını etkileyebilsin diye, bu adanmışlık sloganın içinde yer alır: animae mundi colendae gratia - dünyada ve dünyada ruha bakma uğruna.

Kökeni

Pacifica, ana fikirlerinin birçoğunu, hayal gücünün işleyişini kaydeden tüm topraklardan eski hikaye anlatıcıları, dramatistler ve filozofların mirasına kadar uzanır. Bu erken erkeklerin ve kadınların efsaneleri, Freud, Jung ve bu yüzyılın psikolojilerinin diğer teorisyenleri tarafından yapılan bilinçli sistematik araştırmalar dahil olmak üzere birçok kültürel bağlamda gelişmiştir. Derinlik psikolojisi kavramları bu uzun gelişmeden kaynaklanır ve Pacifica'nın oryantasyonunun merkezinde yer alır. Bu fikirler - kişisel ve kültürel imgelemede sembol ve metaforun önemi veya doğal dünya ile insan ruhunun dünyası arasındaki dinamik etkileşimin tanınması gibi - Enstitünün tüm programlarında açıkça ifade edilmektedir. Pacifica öğrencileri ve fakültesi, insanın hayal gücünün incelikleriyle bu zengin bilgi bedenine daha fazla katkıda bulunur. Psikoloji ve mitolojik çalışma kavramlarını kişisel, ötesinde danışmanlık odasının ötesinde ve sınıfın ötesinde genişleterek, psikolojik hayatı, doğanın içinde, dünyamızın tüm olay ve sistemlerinde canlı bir evrimsel gelişme olarak görüyoruz. Bu çok boyutlu değişimlerle çalışmak ve çalışmak için, bireyin ruhsallığı, kültürün mitolojileri, kolektif insan hayal gücü ve yaşayan gezegen arasındaki diyaloglar aracılığıyla dünyamızın güncel kaygılarına olan katkıları kolaylaştırıyoruz.

Temel Değerler / Fikirler

Yıllar boyunca, Pacifica kurumsal hayatı, müfredat geliştirme ve değerlendirme uygulamalarını yönlendiren bir dizi Temel Değerler / Fikirler geliştirdi.

Logolar: Akademik mükemmeliyetin, müfredatımızı, araştırmamızı ve burslarımızı bilgilendiren temel olduğu fikri - tüm kişinin gelişimini bilgilendiren yeni bilginin (bilgi, rüya, sezgi) güvenli bir şekilde dinlenmesi için bilinçli bir yansıtıcı bakışla ortaya konulduğu fikri (akıl, hayal, sezgi). daha büyük sosyal dünyaya ilişkin olarak, belirtiler, duygular, hayal gücü ve diğer bilme şekilleri).

Eros: Açık iletişimin önemi, saygılı ilişkiler, bakım ve insan ruhunun asil bir hedefi olarak öğrenmeyi sevmeyi içeren farklı bir topluluk için içten bir saygı.

Bilinçlilik: Pacifica'nın derin ruhsal ilgiyle bağlantılı bir “psikolojik cemaat” olarak farkındalığı, kişisel ve toplumsal iç gözlemlere, bilinç gölgesinin bilinçli eğilimine ve güneş düşüncesine (akıl) ve aylara saygıya verilir. yansıma (rüya ve hayal gücü).

Dürüstlük: “bilgelik geleneklerine” dayanan, ruhsal merkezli bir tavrın gerekliliği ve kendimiz, öğrencilerimiz ve çevremizdeki dünya arasında dürüst ve şefkatli bir varlık geliştirmeye kendini adamıştır.

Hizmet: kendimiz için benzersiz insanlar, Pacifica topluluğundaki diğerlerinin yanı sıra bizim örneğimiz, konuşmalar, dersler, atölyeler, yazımlar, öğretiler aracılığıyla dünyaya dahil olduğumuz şeylere; kültürel formlarla görme kapasitesi; Enkarne ve görünmez barındırma sanatı; Derinlik Psikolojisi, Mitolojik Çalışmalar ve Beşeri Bilimler alanlarımıza devam eden hizmetimiz.

Stewardship: Pacifica'nın sloganında ifade edilen dünya ruhunun bakımını, her düzeyde sürdürülebilir hale gelmek - daha büyük dünya topluluğundaki varlığımıza hayali sorgulamada aktif olarak var olma yolumuzdan - işyükünden arazi kullanımına kadar - iş yapma yolumuzdan, iş yapma modelimize.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Pacifica Graduate Institute

Öğrencilere, evlilik, aile ve bireysel psikoterapi ve psikoterapinin sistemik ve ölçülemez boyutları için bir takdirle profesyonel klinik danışmanlığı alanında benzersiz ... [+]

Danışmanlık Psikolojisinde Ma

Sınıflar Eylül ayı boyunca başlıyor

Öğrencilere, evlilik, aile ve bireysel psikoterapi ve psikoterapinin sistemik ve ölçülemez boyutları için bir takdirle profesyonel klinik danışmanlığı alanında benzersiz ve kanıtlanmış kapsamlı eğitim sunmak için adanmış.

Eşsiz Danışmanlık Psikolojisi Programımız

Danışmanlık Psikolojisi Hakkında

Otuz yılı aşkın süredir, Pacifica'nın Danışmanlık Psikolojisi Yüksek Lisans Programı, evlilik ve aile terapisi, profesyonel klinik danışmanlığı ve derinlik psikolojisi sanatında, biliminde ve uygulamasında farklı ve kapsamlı bir eğitim ve vurgu sunmuştur. Evlilik ve Aile Terapisi ve Mesleki Klinik Psikolojik Danışmanlık'ta lisans için hazırlık olarak, bu titiz akademik program klinik becerilerde hem teorik anlayış hem de deneyimsel eğitimi vurgulamaktadır. Pacifica öğrencileri California LMFT sınavlarında olağanüstü geçiş oranlarına sahiptir. Kaliforniya Davranış Bilimleri Kurulu, 1/1 / 2016-12 / 31/2016 tarihine kadar MFT standart yazılı sınavı alan Pacifica mezunlarının% 94'ünün sınavdan geçtiğini ve bu süre için% 75'lik devlet ortalamasından daha yüksek olduğunu bildirdi. .... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Carpinteria Santa Barbara
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Pacifica Graduate Institute

Özgürlük ve yerli psikolojiler ışığında toplumu ve ekopsikolojiyi incelemek, haksızlık, şiddet ve sömürünün psikolojik, toplumsal ve ekolojik refah üzerindeki derin etkil ... [+]

Derinlik Psikolojisinde MaTopluluk, Kurtuluş,

Sınıflar Ekim başlarında başlıyor

Özgürlük ve yerli psikolojiler ışığında toplumu ve ekopsikolojiyi incelemek, haksızlık, şiddet ve sömürünün psikolojik, toplumsal ve ekolojik refah üzerindeki derin etkilerini derinlemesine araştırıp ele almamızı gerektirir.

Topluluk, Kurtuluşhakkında

Bu derece program uzmanlığı, zamanımızın kritik kişisel, toplumsal, kültürel ve ekolojik zorluklarına transdisipliner ve dönüştürücü yaklaşımlar oluşturmak için cesur bir girişimdir. Bunu başarmak, sosyal, ekonomik ve çevresel adaleti, barışı inşa etmeyi ve ekolojik sürdürülebilirliği teşvik etmek için girişimlerde bulunan, potansiyel olarak özgürleştirici ve canlandırıcı bir güç olarak psikolojiyi yeniden kavramada radikal bir katılımı gerektirmektedir. Uzmanlaşma, parçalanmış kültürel ve ekolojik bağlantıları yeniden inşa etmeye ve demokratik, diyalogik, neşeli, sürdürülebilir ve şiddetsiz yaşamı birlikte yaratmaya kendini adamıştır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Carpinteria Santa Barbara USA Online
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Pacifica Graduate Institute

Dünya mitleri ve geleneklerindeki altta yatan benzerlikleri ve ipleri ayırt ederek, insanlığın yaşadığı farklı yolları onurlandırarak ve onların deneyimlerini anlamlandır ... [+]

Mitolojik Çalışmalar MA

Sınıflar Eylül başlarında başlıyor

Dünya mitleri ve geleneklerindeki altta yatan benzerlikleri ve ipleri ayırt ederek, insanlığın yaşadığı farklı yolları onurlandırarak ve onların deneyimlerini anlamlandırırken ortak insanlığımızı daha iyi anlıyoruz.

Pacifica'daki Mitolojik Çalışmalar ProgramıMA / Doktora. Derinlik Psikolojisinde Vurgu ile Mitolojik Araştırmalarda

Pacifica'daki Mitolojik Araştırmaların temeli, çeşitli kültürel ve dini geleneklerden gelen ana metinlerin yakın okumasıdır. Bu kurslar, disiplinler arası bursu teşvik eder, efsanelere, ikonografiye, sembollere, dini inançlara ve ritüel uygulamalara özellikle dikkat eder. Mit çalışmasına tarihsel ve çağdaş yaklaşımlar da dikkatle gözden geçirilmektedir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Carpinteria Santa Barbara
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
Lambert Campus
249 Lambert Road

Carpinteria, California, CA 93013 US
Location address
Ladera Campus
801 Ladera Lane

Santa Barbara, California, CA 93108 US