Purdue University College of Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Purdue Üniversitesi Fen Fakültesi, inovasyonun temelini oluşturan matematiksel ve bilimsel bilginin ısrarlı takibini taahhüt eder. Yaklaşık 350 kadrolu öğretim üyesi dünyayı değiştiren araştırmalar yürütür ve 1200'den fazla lisansüstü öğrenciye ve 4300 lisans öğrencisine dönüştürücü bir eğitim sunar. Yaşam bilimleri, fizik bilimleri, hesaplama bilimleri, matematik ve veri bilimlerinde lisans programları ile günümüzün en zorlu zorluklarına pratik çözümler geliştiren bir öğrenenler topluluğuyuz.

Purdue Üniversitesi Fen Fakültesi, fiziksel bilimler, yaşam bilimleri, hesaplama bilimleri, matematik ve veri bilimlerini kapsar. İnovasyona yol açan bilimsel ve matematiksel bilginin ısrarlı arayışında olan eğitimciler, öğreniciler ve liderlerden oluşan bir topluluğuz.

Purdue bilim adamları, keşif ve icat tarihinde bir fark yarattı. Purdue Üniversitesi tarafından verilen ilk derecenin kimya alanında lisans derecesi olduğu 1875'ten beri bu böyledir.

Bugün, Purdue'deki geniş bilim kapsamı bizim gücümüzdür. Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, gelişmiş teşhisler ve bireyselleştirilmiş tıp yoluyla sağlık hizmetlerini iyileştirmek, karanlık madde aramak, yapay zeka yöntemlerini geliştirmek, Mars keşiflerinin sınırlarını zorlamak ve hızla değişen bir ortamda sürdürülebilirliğe giden yollar bulmak için çalışıyorlar.

Ünlü akademisyenlerimizin ve araştırmacılarımızın liderliği, kolejde bir keşif ve yenilik kültürü yarattı. Bilginin paylaşılacağı ve hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerin araştırmaya dahil olacağı beklentisi var.

ABD'deki ilk Bilgisayar Bilimleri Bölümüne (1962) ev sahipliği yapan kolej, veri bilimi, bilgi güvenliği, programlama, ağ oluşturma, veritabanları ve yazılım mühendisliğinde öncü olmaya devam ediyor.

Kolej, tüm ana dallardan Purdue öğrencilerine temel bilim ve matematik eğitimi sağlar. Tüm öğrenciler, yaşamları boyunca karar verme süreçlerini bilgilendirecek temel bir bilim anlayışı ve eleştirel düşünme becerileri geliştirir.

Konumlar

Batı Lafayette

Address
North University Street,150
47907 Batı Lafayette, Indiana, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: