School Of The Art Institute Of Chicago (SAIC)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kışkırtıcı Düşünme ve Yapma

En büyük Amerikan şehirlerinden birinde bulunan, ülkedeki tarihsel olarak en önemli akredite edilmiş bağımsız sanat ve tasarım okullarından biri olan School Of The Art Institute Of Chicago (SAIC) hoş geldiniz. Columbia Üniversitesi'nin Ulusal Sanat Gazeteciliği anketi tarafından “Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en etkili sanat okulu” olarak tanınması ve US News ve World Report tarafından ülkedeki en iyi lisansüstü güzel sanatlar programları arasında tutarlı sıralamamız dahil olmak üzere çok sayıda övgü aldı.

SAIC, lisansüstü, lisans sonrası ve lisans öğrencilerine disiplinler arası bir müfredat ve sanatçılar, tasarımcılar ve akademisyenler olarak gelişmeleri için gerekli özgürlüğü sağlaması açısından farklıdır. Aynı zamanda, SAIC'i gerçekten özel kılan bir titizlik, araştırma ve kültürel uygunluk düzeyi için çabalıyoruz. Öğrencilerimiz en karmaşık fikirleri somut biçimlere çevirirler - resimler, heykeller, filmler, performanslar, kitaplar, enstalasyonlar, icatlar, binalar, topluluk projeleri ve çoğu zaman yukarıdakilerin bir kombinasyonu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çok az okul, bu kadar geniş olanaklar yelpazesi sunmaktadır.

Bağlı öğrenci topluluğumuz ve ödüllü sanatçılar, akademisyenler ve önde gelen uygulayıcı fakülteleri, olağanüstü kaynakları paylaşarak ve güçlü bir fikir alışverişi için bir forum oluşturarak yakın bir yerde çalışır. Sanat Enstitüsünün müjdeleyen yeni Modern Kanadı, ilham ve çalışma için inanılmaz bir kaynak sağlıyor. Diğer benzersiz SAIC kaynakları arasında son teknoloji tesislerimiz, Gene Siskel Film Merkezi, Ziyaretçi Sanatçılar Programı ve çalışmaları geniş bir izleyici kitlesine sergileyen Sullivan Galerileri bulunmaktadır.

Tabii ki, Chicago şehir merkezi öğrencilerimize dünyanın en yaratıcı, canlı ve mimari açıdan zengin şehirlerinden birine erişim sağlıyor ve biz de onun tüm kültürel olanaklarla ilgilenmesini teşvik ediyoruz. Bununla birlikte, öğrenci bedenimizin demografik yapısına da yansıyan küreselleşmiş bir toplumda yaşadığımızın tam olarak farkındayız ve böylece dünya çapında çok sayıda paha biçilmez uluslararası eğitim fırsatları sağlarız.

Her şeyden önce, SAIC öğrencilerle ilgilidir. Mezunlarımıza çok yönlü kariyerleri boyunca hizmet edecek sanat ve tasarım eğitiminin yanı sıra tam bir liberal sanatlar sağlamaya kendimizi adadık. İlginizden çok memnunuz ve Chicago, ülke ve dünya tarihinde böylesine kritik bir noktada SAIC diyaloğuna sesinizi katmanızı içtenlikle umuyoruz.

Konumlar

Chicago

Address
South Wabash Avenue,36
60603 Chicago, Illinois, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin