Resmi açıklamayı okuyun

Sofya Üniversitesi Tarih

Sofya Üniversitesi 1975 yılından bu yana dönüştürücü, ötesi eğitimin temeli üzerine kendini inşa etti. Sofya değişti ve kendi zamanında yetişen bir üniversite olarak ve aynı şeyi kendi öğrencilerini teşvik etmiştir. Biz bir okul olarak bizim ilk ayak izleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için seçkin geçmişe derin bir görünüm almaya davet ediyoruz.

1975 yılından bu yana Dönüştürücü Transpersonal Eğitim

Sofya Üniversitesi, Transpersonal Psychology eskiden Enstitüsü, Dr. tarafından 1975 yılında kuruldu Yüksek öğrenim pedagoji bir vardiya için artan ihtiyaca yanıt olarak Robert Frager. Harvard'dan mezun olarak Frager ilk elden psikoloji çalışmanın geleneksel yaklaşım deneyimli ve eksik ve genellikle parçalanmış olması bulmuştu.

Özellikle, Dr. Frager eğitim ideal bir eğitim hesaba insan deneyiminin tüm yönlerini almalı inancını düzenlenen antik Yunan sistemine geri sabaha bıraktılar. Bu düşünceyle ideali ile, o tamamen patolojik aşan ve kültür, fiziksel sağlık, ruh sağlığı bağlamında bütün insanı kapsayan bir yaklaşımla insan doğasını anlamak için psikolog hazırlamak psikoloji bir okul yaratmak için yola çıktı ve ruhsal sağlık. Bugün, Sofya Üniversitesi, araştırma, eğitim, teknoloji ve mühendisliğe ötesi değerler uygulayarak odağını genişletmek için yeni programlar eklemeye devam ediyor.

Transpersonel nedir?

Sofya Üniversitesi, uzun insanlığın iyileştirilmesi ve gezegenin sürdürülebilirliği için psikoloji ve maneviyat sınırları araştırdı.

Transpersonal psikoloji genellikle diğer ucunda "normal", sağlıklı davranış ve normal değişik derecelerde kabul edilir ne bir ucunda şiddetli disfonksiyon, zihinsel ve duygusal hastalık değişen insan deneyiminin ve davranış bir süreklilik inceleyen bir tam spektrumlu psikolojisi olduğunu ve uyumsuzluk arasında - ve daha sonra insan deneyiminin yakın ve aşkın boyutlarda ciddi bir bilimsel ilgi ekleyerek bunun ötesinde: Derin dini ve mistik deneyimlerin, gerçek deha, doğa ve anlam olağanüstü insan işleyişi, deneyimler, performanslar ve başarıları, bilinç dışı sıradan devletler ve nasıl insan olarak en yüksek potansiyelleri yerine getirilmesini teşvik olabilir.

Transpersonel psikologlar disiplinler arası çalışma ve psikolojinin sadece çeşitli alanlarda anlayışlar çizmek değil, aynı zamanda bilişsel, bilinç ve paranormal bilimleri; felsefe; sosyal ve kültürel kuram; sağlık teorileri ve uygulamaları ayrılmaz; şiir, edebiyat, sanat; ve dünyanın manevi ve bilgelik gelenekleri.

Transpersonal Öncüleri

Mary Calkins

Mary Calkins American Psychological Association ilk kadın başkanı oldu ve çünkü onu cinsiyet Harvard Üniversitesi'nden doktora reddedildi. Bu iki olay, gelecekteki kadın psikologlar için önünü ve psikoloji cinsiyet engellerini sallamak oldu.

Aldous Huxley

Aldous Huxley, büyük modern düşünürler, filozoflar ve 20. yüzyılın toplumsal yorumcularından biri, genellikle insan Potansiyel Hareketi bir ilham rakam ve ötesi psikoloji sonraki gelişme olarak selamladı.

Abraham Maslow

Abraham Maslow hümanistik psikoloji ve ötesi psikoloji kurucularından biridir. O kişiliğin doğru ve geçerli bir teori derinliklerini değil, aynı zamanda her bireyin ulaşmak yeteneğine sahip yükseklikleri sadece içermelidir inanıyordu.

William James

William James, psikoloji, diğer bir tarafta ve felsefe üzerine biyoloji ile sınırlandırılmıştır; insan deneyiminin tüm alanlarını ele aldı. James, ilk dersi ve ilk laboratuvar kuruyor, ABD'ye psikolojiyi tanıtmak oldu.

Carl Jung

Carl Jung en önemli en karmaşık ve en tartışmalı psikolojik teorisyenlerin biridir. Jung'un psikoloji kurulması ve bilinçli ve bilinçsiz süreçleri arasındaki ilişkiyi teşvik odaklanır.

Carl Rogers

Carl Rogers katkıları alanına boyunca rezonansa devam hümanistik psikoloji kurucusu oldu. Onun teori ve pratik bir müşteri-merkezli uygulama doğru terapist liderliğindeki psikoterapi otoriter paradigmasını değiştirdi.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Sofia University

Davranış Bilimleri Kaliforniya Kurulu tarafından belirlenen Danışmanlık Psikolojisi müfredat Sofya'nın Masters, hem Lisanslı Evlilik ve Aile Terapistleri (LMFT) ve Lisans ... [+]

Sofya Üniversitesi'nde yüksek lisans Danışmanlık Psikoloji ile, tam bir kişi uzman bir klinisyen sağlık ve şifa yaklaştıkça licensure sürdürmeye eğitim ve ön lisans eğitim olacak. Ayrıca, destekleyici, işbirlikçi bir ortamda kendi büyüme ve refahı için bakım öğreneceksiniz.

Program Özeti

Hem Lisanslı Evlilik ve Aile Terapistleri (LMFT) ve Lisanslı Profesyonel Klinik Danışmanları (LPCC) eğitim ve ön lisans klinik eğitim ihtiyaçlarını sağlamanın yanı sıra, Sofya Üniversitesi MACP programı sunmaktadır:

On-kampüs ve düşük ikamet (çevrimiçi) biçimleri de. Eğitim işbirlikçi kohort deneyimi ile şekillendirilmiş. Deneyimsel transpersonal beceri geliştirme laboratuvarları. Yaratıcı İfade İsteğe bağlı uzmanlaşma. Mezuniyet öncesi klinik tecrübesi dört çeyrek. Birey, çocuk, çift ve aile terapisi odaklanın. Hem kamu hem de özel uygulama için profesyonel hazırlık. ... [-]
Amerika Birleşik Devletleri Palo Alto
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 - 4 yıl
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
İngilizce Devamını oku
Sofia University

Benötesi Psikoloji (MATP) derece Sanatlar Sofya Üniversitesi Yüksek Lisans doktora düzeyinde çalışma ve ötesi uygulamalar ve ilkeler profesyonel uygulamalar için hazırlar ... [+]

On-Campus Programı

Benötesi Psikoloji (MATP) derece Sanatlar Sofya Üniversitesi Yüksek Lisans doktora düzeyinde çalışma ve ötesi uygulamalar ve ilkeler profesyonel uygulamalar için hazırlarken kendi kişisel gelişim yapmaya izin vermek için oluşturulan iki yıllık kampüs programıdır. Bizim zaman zorluklarla polipler ve dünyada olumlu bir değişim yapmak istiyor bir kendini motive öğrenci iseniz, bu program tam size göre. Dönüşebilir öğrenme programının temelidir ve mezunlarımızın değişim ajanları, şifacılar ve ötesi bilginler olarak hizmet vermektedir. Bu hayat dönüştüren bir program sınıf ve araştırma ortamlarında hem de danışman ve rehber olarak hizmet ötesi psikoloji öğretim lider tarafından öğretilir. Fakültemiz olağanüstü insan deneyimleri, bilinç çalışmaları, yaratıcılık, karşılaştırmalı dinler ve kültürel çalışmalar ve ötesi psikoloji arayüzü de dahil olmak üzere soruşturma çeşitli alanlarda yayınlamaktadır. Bilimsel çalışmada, deneyimsel öğrenme ve mesleki gelişim Bizim ayırt edici denge ayarları çeşitli sosyal değişim ve iyileşmeyi hızlandırmak için dünyaya dönüşüm kavramları ve uygulamaları almak için yollar bulmak size destek vermektedir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Palo Alto
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

Sofia University

Sofya Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Master yazılım geliştirme ve bilgisayar biliminin diğer temel disiplinlerde geniş bir arka plan ile öğrencilere sağlar. Aynı zaman ... [+]

Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans

Sofya Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Master yazılım geliştirme ve bilgisayar biliminin diğer temel disiplinlerde geniş bir arka plan ile öğrencilere sağlar. Aynı zamanda öğrencilere temel ve uygulamalı konularda bilgilerini ilerletmek için bir fırsat verir. Palo Alto yer alan sadece birkaç dakika uzaklıkta, Google, Apple, HP ve Facebook gibi üst şirketlerin Silikon Vadisi'nin kalbi olanaklarının zengin bir çevre ile öğrencilere sağlar.

Bizim öğretim üyeleri Fortune 500 şirketleri ve başlatılması çalıştı ve böyle MIT, Stanford, Carnegie Mellon Üniversitesi, UC Berkeley'de, Oxford, University of Southern California ve Sydney Üniversitesi gibi okullardan kendi Ph.Ds aldık... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Palo Alto
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
İngilizce Devamını oku

Sofia 40 Years History

The Transpersonal Worldview - Sofia University USA