Stanford University School of Engineering

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Stanford Engineering, yaklaşık bir asırdır inovasyonun ön saflarında yer aldı ve bilgi teknolojisi, iletişim, sağlık hizmetleri, enerji, iş ve daha fazlası dünyalarını dönüştüren önemli teknolojiler yarattı.

Fakültemiz çığır açan, disiplinler arası araştırmalar yürütür ve öğrencilerimiz, Stanford Üniversitesi'nin sunduğu her şeye maruz kalmanın getirdiği yaratıcılık, kültürel farkındalık ve girişimcilik becerilerinin yanı sıra teknik mükemmellikle mezun olurlar.

Okulun öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunları binlerce şirket kurdu ve Silikon Vadisi için teknolojik ve ticari temelleri attı. Bugün okul, küresel sorunlar üzerinde etki yaratacak ve mühendisliğin geleceğinin nasıl görüneceğini tanımlamaya çalışan liderler yetiştiriyor.

Misyon

Misyonumuz, önemli küresel sorunlara çözümler aramak ve mühendislik ilkelerinin, tekniklerinin ve sistemlerinin gücüyle dünyayı iyileştirecek liderler yetiştirmektir.

Temel hedeflerimiz:

Yeni bilgiler üreten ve gelecekteki mühendislik sistemleri için temel sağlayan keşifler üreten merak odaklı ve problem odaklı araştırmalar yürütün

Öğrencilere birinci sınıf, araştırmaya dayalı eğitim ve akademi, endüstri ve toplum liderlerine geniş tabanlı eğitim sunun

Derin ve geniş eğitimli insanlar ve toplumumuzu ve dünyamızı iyileştirecek dönüştürücü fikirlerle Silikon Vadisi ve ötesine teknoloji transferini yönlendirin.

Mühendisliğin Geleceği

Geleceğin mühendislik okulu bugün göründüğünden çok farklı görünecek. Bu nedenle, 2015 yılında, kariyer ortası öğretim üyeleri, öğrenciler ve personel dahil olmak üzere çok çeşitli paydaşları iki temel soruyu ele almak için bir araya getirdik: Mühendislik Fakültesi hangi alanlarda dünyayı değiştiren önemli bir etki yaratabilir ve okul nasıl olmalıdır? Geleceğin başlıca fırsatlarını ve zorluklarını ele alacak şekilde yapılandırılmalı mı?

Konumlar

Stanford

Address
Escondido Mall,530
94305 Stanford, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar