Texas A&M University College of Liberal Arts

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Teksas A&M Üniversitesi'ndeki Liberal Sanatlar Koleji, ülke çapındaki benzer kolejler gibi, hem profesyonel hem de kişisel olarak tatmin edici ve toplumun iyileştirilmesine katkıda bulunan üretken yaşamlar sürmeye hazırlanan çok yönlü lisans ve lisansüstü öğrenciler yetiştirmede kritik bir eğitim amacına hizmet etmektedir. . Temel müfredat teklifleri, beşeri bilimler, sosyal bilimler alanlarında ana dallarda ileri düzey kurslar veya yurtdışında eğitim, sivil söylem uygulama forumları gibi dönüşümsel deneyimlerde sınıf dışında, Texas A&M'deki hemen hemen her lisans öğrencisinin eğitim deneyimine dokunuyoruz. ve çok çeşitli topluluk ortaklarına erişim.

Büyük bir kamu araştırma üniversitesindeki yenilikçi bir Liberal Sanatlar Koleji'nin neye benzediğine ilişkin ulusal bir model olmayı hedefliyoruz. Gücümüzün üzerine inşa ederek; 21. yüzyıl fakültesi, personeli ve öğrencilerinin talep ettiği öğretim, araştırma ve hizmete ciddi şekilde bağlılık; ve üniversitemizin Texas A & M'nin geleceğine yaptığı kritik katkıları tam olarak benimseyerek, liberal sanat eğitiminin gelecekte oynadığı önemli rolü göstermeyi amaçlıyoruz.

Liberal Sanatlar eğitiminin merkezinde, geçmiş ve şimdiki insanlık durumunun tüm yönlerini öğrenmektir. Dünyanın dört bir yanındaki insanların nasıl davrandığını inceliyoruz; beyinlerinin nasıl çalıştığını; edebiyatta, dilde ve performansta kendilerini yaratıcı bir şekilde nasıl ifade ettikleri; nasıl karar verirler; kendilerini nasıl organize ettikleri ve yönettikleri; kendilerini ve başkalarını nasıl gördüklerini. Bu geniş bilginin temelleri üzerine, birbirimizi dinleme ve konuşma, zor sorular sorma (kendimiz dahil), belirsizliğe tahammül etme ve yazma ve konuşmada derinlemesine iletişim kurma yeteneğini geliştiriyoruz. Eleştirel okumayı, düşünmeyi ve görüşü gerçeklerden ayırt etmeyi öğreniriz.

Konumlar

Üniversite İstasyonu

Address
Bizzell Street,400
77843 Üniversite İstasyonu, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin