The Catholic University of America

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Papa XIII.III desteğiyle ABD Katolik piskoposları tarafından 1887 yılında kurulan Amerika Katolik Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Katolik Kilisesi'nin ulusal üniversitesidir. Lisansüstü araştırma merkezi olarak kurulan Üniversite, 1904 yılında lisans eğitimi vermeye başlamıştır ve bugün 12 okula ve 21 araştırma tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Katolik Üniversitesi, üç fakültede kanonik derece veren dini fakültelere sahip tek Amerikan üniversitesidir . Üniversitenin Capitol Hill'in hemen kuzeyinde yer alan yemyeşil 180 dönümlük kampüsü, öğrencilere Washington DC'nin sunduğu çok çeşitli eğitim, kültürel ve politik fırsatlara kolay erişim sağlar.

Görev beyanı

Holy See'nin onayı ile ülkenin piskoposları tarafından kurulan ve sponsor olunan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Katolik Kilisesi'nin ulusal üniversitesi olarak, Katolik Amerika The Catholic University of America Katolik ve Amerikan yüksek öğrenim, sadık bir kurum olmayı taahhüt eder. Kilise tarafından verilen İsa Mesih'in öğretilerine. İnanç ve akıl arasındaki diyaloğu ilerletmeye adanmış The Catholic University of America , hepsi Kilise, ulus ve dünyaya hizmet eden öğretim ve araştırmadaki mükemmeliyet yoluyla gerçeği keşfetmeye ve vermeye çalışır.

CUA 3

Üniversitenin Amaçları

The Catholic University of America , hem öğretim üyeleri hem de öğrencilerden oluşan ve ulusun ihtiyaç ve fırsatlarına özel olarak atıfta bulunarak gerçeği tüm biçimleriyle keşfetmek, korumak ve yaymak için ayrı bir alimler topluluğudur. Üniversite olarak, esasen özgür ve özerk bir çalışma merkezi ve insan toplumunun ihtiyaçlarına hizmet eden bir kurumdur. Özgürlüğün teşvik edildiği ve hakikat üzerindeki tek kısıtlamanın hakikatin kendisi olduğu bir akademik yeterlilik atmosferinde, inceleme ve düşünme süreci yoluyla bu amaçlara katkıda bulunan tüm iyi niyet bilim adamlarının işbirliğini memnuniyetle karşılar. Bir Katolik üniversitesi olarak, tüm insani sorgulama biçimleri ve değerleri bağlamında Hristiyan inancına dair bir anlayış geliştirmeyi ve kazandırmayı arzulamaktadır.

Kurumsal bir şekilde, bireylerde ve toplumda Hristiyan ilhamına uygun entelektüel ve akademik tanıklık sağlamayı ve artan insan bilgisinin hazinesi üzerinde Hristiyan inancının ışığında sürekli düşünme için bir yer sağlamayı amaçlamaktadır. Amerikan akademik topluluğunun bir üyesi olarak, Amerikan kurumlarının standartlarını ve prosedürlerini kabul eder ve akademik dünyada bir fark yaratmaya çalışır. Kilise aracılığıyla geldiği için Hristiyan mesajına sadık ve kendi ulusal geleneklerine sadık The Catholic University of America , Katolik toplumunda Hristiyan düşüncesine ve eğitimine hizmet etmenin yanı sıra millete ve dünyaya hizmet etme konusunda benzersiz sorumluluklara sahiptir. .

Konumlar

Washington

The Catholic University of America

Address
The Catholic University of America,
620 Michigan Ave., N.E.

DC 20064 Washington, Columbia Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 202-319-4289

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin