The University of Texas Permian Basin, College of Business

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Misyonumuz ve Tarihimiz

Nereden geldik, nereye gidiyoruz

Görevimiz

Bölgesel, kapsamlı bir kurum olan Teksas Üniversitesi Permiyen Havzası, bölgeden, eyaletten ve ötesinden çeşitli öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir. Üniversite, öğrenci merkezli öğretim, öğrenme, araştırma ve kamu hizmetlerindeki mükemmeliyet sayesinde meşgul vatandaşları yetiştirir ve yaşamları etkiler.

UT Permiyen Havzasının Tarihçesi

Bir deney olarak başladık. 1969 yılında, Teksas Yasama Meclisi Odessa'da bir “üst düzey” üniversite yaratmaya karar verdi - yani sadece gençleri, yaşlıları ve lisansüstü öğrencileri kabul eden bir kolej.

4 Eylül 1973'te üniversite derslere açıldı. İnşaat henüz tamamlanmadı, bu nedenle o birinci sınıftaki 1.112 öğrenci geçici binalarda ve römorklarda eğitim gördü. UT Permiyen Havzası'nın daimi tesislerinin tamamlanması neredeyse bir yıl daha alacaktı.

Hızlı ileri 18 yıl: Teksas Yasama Meclisi, okulu dört yıllık bir kuruma dönüştüren bir tasarıyı geçirerek bir kez daha UTPB'nin yörüngesini değiştirmeye karar verdi. Kampüste öncü birinci sınıf öğrencisi olarak bilinen birinci birinci sınıf, 1991 sonbaharında katıldı.

Mütevazi, deneysel başlangıçlarımızdan, UT Permiyen Havzası neredeyse her yönde büyüdü.

Hiçbir okul UT Permiyen Havzası gibi değildir. Belki de bu yüzden hiçbir okulun bizimki gibi bir hikayesi yoktur.

Birlikte bizler şahiniz.

136964_pexels-photo-2422293.jpeg

Permiyen Havzası Hakkında

Eski batının yeni yüzyılla buluştuğu yer

Permiyen Havzası'na benzeyen bir yer yok - modern gelişimin cepleriyle dolu vahşi, el değmemiş bir güzellik. Sağlam Batı Teksas şık ile buluşuyor.

Sonsuz mavi gökyüzümüzü seviyoruz, ancak West Texas'ın mükemmel bir gün batımından çok daha fazlası olduğunu biliyoruz. Permiyen Havzası, bir yabancıyla hiç karşılaşmamış, kibar, çalışkan, iyimser insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kendi geleceğinizi yaratmak istiyorsanız, ait olduğunuz yer burasıdır.

Havza Hakkında

Bir “havza”, genellikle yerüstü erozyonu ve altındaki derin depremlerden kaynaklanan, yeryüzündeki bir daldırma veya depresyon için basit bir jeolojik terimdir. Toplamda, Permiyen Havzası 75.000 mil karedir ve bu da onu Kuzey Amerika'daki daha büyük havzalardan biri yapmaktadır.

Ama bu jeoloji. Layperson'un bakış açısına göre, Permiyen Havzası aslında benzersiz bir güzelliğe sahip olan Amerikan toprağının çarpıcı bir uzantısıdır. Aslında dünyanın uzaktan gökyüzünü karşıladığını görebiliyorsunuz.

Permiyen Havzası'nda herkes için bir şeyler var.

Odessa ve Midland: Kentsel Ülke

Nesiller boyu dünyanın dört bir yanından insanlar petrol sahalarında özgürlük, macera ve servet arayışıyla Batı Teksas'a doğru yol aldılar. İnşa ettikleri şehirler, UTPB'nin ev dediği ikisi de dahil olmak üzere Permiyen Havzası boyunca noktalı modern kent merkezleri yaratarak yukarı ve dışa doğru büyüdü.

UT Permiyen Havzası'nın ana kampüsüne ev sahipliği yapan Odessa, Batı Teksas'ın en büyük şehirlerinden biridir. 1880'lere dayanan zengin bir tarihe sahip olan çeşitli bir şehir olan Odessa, son yirmi yılda büyük dönüşümlere uğradı. Kısa bir süre önce, Forbes Dergisi Odessa'yı ABD'deki en hızlı büyüyen küçük şehirlerden biri olarak sıraladı.

Ve sadece 15 dakika uzaklıkta Midland oturur. UTPB'nin Midland kampüsünde müzik ve mühendislik okullarımız ile Enerji ve Ekonomik Çeşitlilik Merkezi bulunmaktadır. Eski Başkanlara ev sahipliği yapan George HW Bush ve George W. Bush ve Chevron ve Concho gibi büyük küresel şirketler Midland ve Odessa, az sayıda topluluğun eşleşebileceği bir prestij ve fırsat derinliği sunuyor.

Enerjinin Geleceğinin Üzerinde Oturmak

21. yüzyılın başında, bir zamanlar büyük petrol kaynaklarının kaynağı olan Permiyen Havzası önemini yitirmiş gibiydi.

Ancak yeni teknolojiler tam tersini ortaya çıkardı: Permiyen Havzası'nın altında toprağın içinde herkesin tahmin edebileceğinden daha fazla tuzak vardı. Enerji keşfindeki ilerlemeler sayesinde Permiyen Havzası hızla gezegendeki en büyük petrol rezervi seçildi. Arka bahçemizin en azından önümüzdeki yirmi yıl boyunca Amerikan ve küresel ekonomilere yakıt sağlaması bekleniyor.

Bu keşifle, orman boynumuz ekonomik faaliyette bir patlama gördü. Çünkü gittikçe daha fazla enerji sağlandıkça, işletme ve finans, sağlık, eğitim, inşaat, dijital teknoloji, ulaşım ve kamu sektörü işleri de dahil olmak üzere diğer endüstriler de ortaya çıktı.

Başka bir deyişle, en son “petrol patlaması”, nesilde bir kez bu fırsatı yakalayan öğrencilere ve profesyonellere şimdiden büyük temettüler ödeyen daha büyük bir “ekonomik patlama” u teşvik etti.

Batı Teksas'ın Akademik Kalbi

UT Permiyen Havzası'na “Batı Teksas'ın akademik kalbi” dediğimizde övünmüyoruz. Fakat her gün yaptığımız işten gurur duyuyoruz.

Çünkü her gün dünyanın en iyi öğrencilerinin bazılarının tutkularına girmelerine ve kazançlı kariyerlerini planlamalarına yardımcı oluyoruz. Modern bir eğitimi uygun bir maliyetle sunabiliyoruz. Ve her yerde en eksiksiz, çeşitli ve düpedüz eğlenceli kolej deneyimini sunmak için yenilikçi yollara ulaşıyoruz.

Umarız bize katılırsınız.

136965_pexels-photo-1595391.jpeg

Akreditasyonlar ve Sıralamalar

Dereceniz yasal.

Teksas Üniversitesi Permiyen Havzası, Güney Kolejler ve Okullar Birliği Kolejleri Komisyonu tarafından lisans ve yüksek lisans dereceleri vermek üzere akredite edilmiştir.

İşletme Fakültesi

  • İşletme - İşletme Yüksekokullarını Geliştirme Derneği (AACSB)

136966_pexels-photo-1438072.jpeg

Vizyonumuz

Öncelikli odak noktamızın Permiyen Havzası bölgesine hizmet etmek olduğu gerçeğini asla gözden kaçırmasak da, lisansüstü ve yüksek lisans programlarımızı bölge dışından gelen öğrencilerin bizi uygun bir eğitim seçeneği olarak görecekleri seviyeye kadar sürekli iyileştirme yoluyla ilerletmeye çalışıyoruz.

Görevimiz

Permiyen Havzası Teksas Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin misyonu, sürekli değişen ekonomimizle birlikte yüksek kalitede ve gelişen lisans ve lisansüstü eğitim programları sunmaktır; öğrencilerimizin mesleki kariyerlerindeki başarısını artırmak; akademisyenlerimizin öğretimde, entelektüel katkılarda ve hizmette mükemmeliyetini artırmak; bölgemizdeki ekonomik, enerji ve teknolojik gelişmeyi ilerletmek.

Akreditasyon

İşletme Fakültesi şu kurumlar tarafından akredite edilmiştir:

  1. SACS (Güney Kolejler ve Okullar Birliği). Burası üniversitenin bölgesel akreditasyon kurumudur.
  2. AACSB (İşletme Yüksekokullarını Geliştirme Derneği). Bu iş programı akreditasyon kuruluşudur. Muhasebe, finans, yönetim, pazarlama ve işletme yüksek lisans programları için geçerlidir. Gezegendeki önde gelen akreditasyon ajansı olarak kabul edilir.

İşletme Fakültesi, Uluslararası Onur Topluluğu Beta Gamma Sigma'nın aktif bir bölümüne sahiptir. Bir öğrencinin tümevarım için uygun olabilmesi için ilkokul, ortaokul veya yüksek lisans derslerinin ilk% 10'unda olması gerekir. Uygun öğrenciler, her akademik yılın baharında Beta Gamma Sigma'ya dahil edilir.

Konumlar

Odessa

Address
College of Business,
University of Texas of the Permian Basin,
4901 East University

79762 Odessa, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin