Tulane University - Biomedical Sciences Graduate Program (School of Medicine)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

BİYOMEDİKSEL BİLİMLER (BMS) LİSANS PROGRAMI

Biyomedikal Bilimler Yüksek Lisans Programı (BMS), Tulane Tıp Okulu'nun bir parçasıdır. Biyomedikal araştırmaya aktif olarak katılan fakülteden oluşan disiplinlerarası, bölümler arası ve interkampus bir program olarak düzenlenmiştir. Programın amacı, bilim insanlarını yaratıcılık ve inovasyon tarafından yönlendirilen işbirlikçi bir bilim topluluğunda yetiştirmektir. Tulane'in Biyomedikal Bilimler Yüksek Lisans Programı, dünyanın en yetenekli gençlerini ulusal ve uluslararası alanda tanınmış öğretmenler ve araştırmacılarla bir araya getiriyor: hepsi de canlı bir şehir bağlamında, hem laboratuvarda hem de sınıfta fırsatlarla dolu.

BMS Anatomi (Yapısal ve Hücresel Biyoloji), Biyokimya ve Moleküler Biyoloji, Tıbbi Genetik ve Genomik, Mikrobiyoloji ve İmmünoloji, Patoloji (Moleküler Tıp), Farmakoloji ve Fizyoloji Yüksek Lisans Programları oluşur. Bir yıllık MS programları, lisans öğrencilerinin akademik bilgilerini zenginleştirmek ve geliştirmek ve tıp fakültesi, dişhekimliği okulu veya diğer sağlık mesleği ile ilgili programlar veya doktora araştırma programlarına giriş dahil olmak üzere daha fazla entelektüel gelişim için akademik temellerini güçlendirmek üzere tasarlanmıştır. Tulane MS mezunlarının son derece yüksek bir yüzdesi, takip eğitimine ulaşma hedeflerini gerçekleştirmektedir.

BMS programı ayrıca Biyomedikal Bilimler alanında yukarıda belirtilen uzmanlık alanlarından herhangi birinde uzmanlaşan bir doktora programı içerir. Doktora programı öğrencilerin tıp fakültesi ve Tulane Ulusal Primat Araştırma Merkezi'nde temel bilimler ve klinik bölümlerinde yaklaşık 90 öğretim üyesinden tez danışmanlarını seçmelerini sağlar.


TULAN OKUL TIPI

Ülkenin en tanınmış tıp eğitimi merkezlerinden biri olan Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesi, eğitim, araştırma ve kamu hizmeti için hareketli bir merkezdir. 2009 yılında 175. yılını kutlayan Tulane Tıp Okulu, Deep South'daki ikinci en eski tıp okulu ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski 15. tıp okulu.

Tulane Tıp Okulu dünyanın her yerinden en iyi öğretim üyeleri, araştırmacılar ve öğrencileri işe alıyor ve tıp alanındaki sınırlarını tıbbi araştırma ve cerrahi ilerlemeler ile zorlamaktadır. Binoküler mikroskop icattan robotik ameliyatlara kadar, Tulane Tıp Okulu modern tıbbi inovasyonun ön saflarındadır. Tulane School of Medicine, yeni nesil tıp profesyonellerini hızla değişen bir dünyada başarılı olma ve sağlık hizmetlerinin geleceğini şekillendirme araçlarıyla donatıyor. Günlük olarak "Eğitim, Araştırma ve Hasta Bakımı: Toplumları İyileştiriyoruz" misyonumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.

Tulane Tıp Okulu, Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi tarafından tam olarak akredite edilmiştir.

Başlangıç

Subtropikal bir iklimde ve dünyanın en işlek uluslararası limanlarından birinde yer alan New Orleans, 1834'te her türlü virülan bulaşıcı hastalığa karşı savunmasızdı. Louisiana Tıp Fakültesi, aynı yılın izahını yayınladığında, hedefleri arasında kilit nokta oldu. "bilimin ilerlemesine ve hastalığın rasyonel tedavisine öncülük etmek."

1845'te, devlet meclisi kurumun değerini kabul etti ve New Orleans'ta tam teşekküllü bir üniversiteye yetki verdi. Tıbbi kompleks, ülkedeki en büyük tıp okullarından biri olarak hızla tanındı. 1860'a gelindiğinde, kayıt, 400'den fazla öğrenciye yükselmiş ve bunu, ülkede tıp eğitimi için dördüncü en büyük program olarak konumlandırmıştır.

1882'de Paul Tulane, eğitim desteği için New Orleans'ta geniş bir gayrimenkul bağışladı. Tulane Eğitim Fonu'nun Yöneticiler Kurulu, Louisiana Üniversitesi'ni desteklemeye karar vermiş ve 1883'te Louisiana Yasası, özel ve üniversite dışı bir üniversite olan Louisiana'nın Tulane Üniversitesi'ni oluşturan bir tasarıyı geçirmiştir. Tulane Üniversitesi'nin bir parçası olarak, tıp fakültesi gelişmeye ve genişlemeye devam ederek, 20. yüzyılda Güney'deki en üst sıradaki tıp fakültesi ve ulusun en iyilerinden biri haline geldi.


Keşif ve Çeviri

Tulane School of Medicine kendini eğitimde olduğu kadar keşif ve çeviri konusunda da ayırdı. 1932'de, Dr. Michael E. DeBakey, Tulane Tıp Okulu'ndan mezun oldu ve kardiyovasküler cerrahide seçkin bir kariyere başladı. Tıp öğrencisi olarak, kalp-akciğer makinesinin açık kalp cerrahisine götüren temel bir bileşeni haline gelen silindir pompasını araştırdı ve tasarladı.

Geçen yüzyılda tıpta sürekli ilerlemeyi sürdüren diğer Tulane öğretim üyeleri, psikofarmakoloji alanında Dr. Robert Heath, fizyolojide Dr. George E. Burch, endokrinolojide Dr. Andrew V. Schally ve farmakolojide Dr. Louis J. Ignarro'dur. Tulane'deki çalışmaları için son iki kazanan Nobel Ödülü.


Katrina Kasırgası

Ağustos 2005'in sonlarında, büyük programatik genişlemenin zirvesinde Tulane Tıp Okulu ile Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en büyük doğal felaket, New Orleans'a, halkına ve Tulane Üniversitesi de dahil olmak üzere kurumlara inanılmaz bir yıkıma neden oldu.

Tulane doktorları hastalarını Tulane Hastanesi, Charity Hastanesi ve New Orleans VA hastanesinde, tahliye edilmeye zorlanıncaya kadar bekletti. Bu doktorlar, öğrenciler ve sakinleri kısa bir süre sonra şehre geri dönecek, yeni yerlerde klinikler kuracak ve hem tıbbi bakım hem de tıp eğitimine yeniden erişebilecekti.

Fırtınanın ardından, Tulane Tıp Okulu, tıp öğrencilerine çalışmalarını sürdürdüğü Teksas'taki Baylor Tıp Fakültesine tahliye edildi. Tulane tıp okulu yöneticileri, okulun Kasım 2005'te başlayan ve Katrina'nın Katrina Kasırgası'ndan sonra Tulane'de kalan Tulane'nin tıp öğrencilerinin% 98.5'ini barındıran New Orleans'a dönüşünü koordine ettiler. Takip eden yıl boyunca, kendini adamış ve kararlı öğretim üyeleri, uzaysallık yaşanabilir hale geldikçe, güçlü araştırma ve öğretim programlarını yeniden yapılandırdı.


İleriye Taşımak

Tulane Tıp Okulu, Amerika'nın en büyük şehirlerinden birinin yenilenmesinde önemli bir bileşen olarak kendisini kurmuştur. Ulusal ve uluslararası düzeyde yüksek kalitede birincil veya özel bakım hizmeti verebilecek yetenekli, şefkatli doktorları yetiştirmek için en nitelikli öğrencileri yetiştiriyoruz.

Konumlar

New Orleans

Address
1430 Tulane Avenue
70112 New Orleans, Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri