University of West Georgia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of West Georgia yaşamları dönüştürme ve bakış açılarını değiştirme işindeyiz. Sınıftaki başarılardan ve seçilen kariyer alanlarından atletik alanda başarıya ve toplam üniversite deneyimine kadar, UWG 1100'den fazla tam zamanlı öğretim üyesi ve başarılı olmanıza yardım etmek için çalışan personeli vardır.

Her yıl lisans ve yüksek lisans dereceleri alan 12.000'den fazla öğrenci UWG kaydolmaktadır. Öğrenciler, ikamet salonu yaşamı, üniversiteler arası atletizm yarışmaları ve 150'den fazla öğrenci organizasyonuna katılma fırsatlarını içeren Carrollton kampüsünde tam bir üniversite yaşamı deneyiminin keyfini çıkarır.

The Princeton Review tarafından En İyi Güneydoğu Kolejlerinden ve Amerika'nın En İyi Değerli Kolejlerinden University of West Georgia , olağanüstü akademik kalite sunar. 86 çalışma programı lisans düzeyinde 43, yüksek lisans ve uzman düzeyinde 29, doktora düzeyinde ve sertifika düzeyinde sekizdir. Çevrimiçi kurslar, zaman ve mekanda esneklik isteyen lisans ve lisansüstü öğrenciler için mevcuttur.

UWG , UWG müfredatıyla birlikte devletin ilk Onur Koleji'ne ev sahipliği yapar. Üniversitenin İleri Georgia Akademisi, yetenekli lise öğrencilerinin tam zamanlı bir yerleşim programında kampüste yaşarken aynı anda lise ve kolej kredisi kazanmalarına izin veren, ABD’deki yaklaşık 12 programdan biridir.

UWG , Güney Kolejler ve Okullar Birliği (1866 Southern Lane, Decatur, Georgia 30033-4097; 404-679-4501) Kolejleri Komisyonu tarafından akredite edilmiştir ve sayısız akademik program diğer prestijli kurumlardan akreditasyon kazanmıştır.

114896__SB_0121.jpg

Görev beyanı

University of West Georgia ( UWG ) misyonu, öğrencilerin, fakültelerin ve personelin akademik potansiyelleri, destek hizmetleri, mesleki gelişim ve özenli, öğrenci merkezli bir topluluk aracılığıyla tam potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır. UWG , kampüs içi, kampüs dışı ve çevrimiçi yüksek kaliteli lisans, lisansüstü ve topluluk programları sunan, akademik mükemmellik ve topluluk katılımı konusunda kararlıdır.

UWG , Georgia Üniversitesi Sistemi (USG) kurucu üyelerinden, çoklu öğretim siteleri ve güçlü bir sanal varlığı ile Batı Gürcistan merkezli kapsamlı, SACSCOC seviye VI, kamu üniversitesidir. UWG , öğrencilere liberal sanatlara ve profesyonel hazırlıklara değer veren ilgili programlarda diploma alma çabalarını destekler. Etkili ve yenilikçi öğretim, deneyimsel öğrenme, burs, araştırma, yaratıcı çaba ve kamu hizmeti sayesinde, UWG bilgi edinmek ve keşfetmek için mezunları donatıyor. UWG , mevcut güçler üzerine UWG ve ekonomik kalkınmaya yanıt veren ve bölgesel, eyalet ve küresel ihtiyaçları belirleyen farklı akademik, araştırma ve ortak müfredat programları ve hizmetleri geliştirmeye ve böylece karmaşık bir 21. Yüzyıl küreseline sorumlu ve yaratıcı bir şekilde katkıda bulunmalarını sağlamak için çaba göstermektedir. toplum.

Vizyon

University of West Georgia çalışmak, öğrenmek ve başarmak için en iyi yer olarak aranan Amerika'nın en kapsamlı üniversitesi olmayı hedefliyor!

Değerler

University of West Georgia kurumsal misyonu ve günlük çalışması, çalışmak, öğrenmek ve başarılı olmak için en iyi yer olma vizyonumuzu destekleyen değerlerimizle yönlendirilir.

Başarı değeri bizim öğrencilerine, personeline ve fakültenin akademik ve sosyal başarısı için taahhüdümüz belirgindir.

Bakımın değeri, yaşadığımız ve hizmet ettiğimiz daha büyük toplulukların yanı sıra öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve fakültelerimiz için sürekli kaygımız ve saygımızda açıkça görülmektedir.

İşbirliğinin değeri, paylaşılan yönetişim, takım çalışması ve öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri ve hizmet verdiğimiz topluluklarla olan etkileşimlerimizi şekillendiren işbirliğine dayalı bir ruh taahhüdümüzde açıkça görülmektedir.

Kapsayıcılığın değeri, çeşitliliğimizi, işbirlikçi ruhumuzu kutlamaya ve herkes için duygusal ve fiziksel olarak güvenli olan misafirperver bir kampüs yaratma taahhüdümüzde açıkça görülmektedir.

İnovasyonun değeri, vizyonumuz ve misyonumuzla tutarlı yeni yöntem ve fikirlere saygı duyulan ve ödüllendirilen bir öğrenme ortamını teşvik etme taahhüdümüzde açıkça görülmektedir.

Bütünlüğün değeri, sınıflarımızda ve ofislerimizde, birbirimize karşı davranışlarımızda ve toplumlarımıza hizmet ederken, sıkı etik standartlara bağlılığımızın kanıtıdır.

Sürdürülebilirliğin değeri, gelecek nesiller için mümkün kılan planlama ve operasyonlarımızda ekolojik dengeyi sağlama yükümlülüğümüzde ve mevcut çalışanlar ve öğrenciler için mevcut olan başarı için aynı veya daha iyi fırsat kalitesini ortaya koyma yükümlülüğümüzde açıkça görülmektedir.

Bilgeliğin değeri, çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin hayatlarını olumlu bir şekilde dönüştürmek ve içinde yaşadığımız dünyayı iyileştirmek amacıyla bilgiyi vurgulayan öğretme ve öğrenmeye olan bağlılığımızda açıktır.

UWG Tarihçesi

1906'da tarımsal ve mekanik bir okul olarak mütevazi başlangıcından lider bir üniversiteye, University of West Georgia tarihi bilgi ve büyüme açısından zengindir.

Carrollton'daki Dördüncü Bölge Tarım ve Makine Okulu, 13-21 yaşları arasında “kırsal gençler için daha gerçekçi eğitim programları” çağrısına cevap olarak kapılarını açtı. Eski Bonner Plantasyonu'nın yeri bir konum olarak seçildi ve 1908'de 110 öğrenci kaydoldu. .

Toplum değiştikçe, Gürcistan ve ulusun eğitim öncelikleri de değişti. 1933'te, A’dan yedisi

Batı Gürcistan 1957'de dört yıllık bir kurum olduğunda bu gelişme devam etti. O zaman 589 öğrenci kaydoldu. 1971 itibariyle, kayıt 6.000'den fazla öğrenciye yükselmişti. 1996 sonbaharında, kolej bir üniversite oldu University of West Georgia Eyalet University of West Georgia . 2005 yılında sadece University of West Georgia oldu ve ilk doktora derecesini aldı. 2012 yılında.

Üniversitenin fiziksel ortamı da büyüdü. Son eklenenler arasında son teknoloji bir bakım binası, Center Pointe Suites ve East Commons konut ve yemek kompleksi bulunmaktadır. Ingram Kütüphanesi yakın zamanda yenilenmiştir ve 2015'te UWG Newnan, tarihi Newnan Hastane binasında yeni yerine taşınacaktır.

Bugün UWG , 12.000'den fazla öğrenciyi okuyor ve Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Bilim ve Matematik Fakültesi, Richards İşletme Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Okul aracılığıyla 85'den fazla çalışma programı sunuyor Hemşirelik Onur Koleji, yüksek başarılı öğrencilere yoğun çalışma seçenekleri sunmaya devam ediyor. Gürcistan İleri Akademisi, lise mezuniyet şartlarını yerine getirirken olağanüstü lise gençlerinin ve yaşlıların kampüste yaşamalarını ve çalışmalarını sağlar. UWG Newnan çekirdek dersler, tam lisans ve yüksek lisans dersleri sunmaktadır. İşletme alanında yüksek lisans eğitimi Douglasville'de mevcuttur. Dersler ayrıca UWG Online aracılığıyla yakın ve uzaktaki öğrenciler için de mevcuttur. Üniversite lisans, yüksek lisans, uzman ve doktora düzeyinde diplomalar verir.

West Georgia Vakfı ve Yıllık Fon gibi programlar, burslardan, fakültelerin gelişiminden, ileri teknolojiden ve daha fazlasından yararlanır. 2014 yılında geliştirilen stratejik plan, öğrenci başarısına, akademik başarıya, ortaklık başarısına ve işletme başarısına ulaşmak için bir yapı ve yol haritası sunar ve üniversitenin her kritik alandaki etkinliğini ölçmesine olanak tanır. Misyon ve değerler kurum kültürünü yönlendirir. UWG , çalışmak, öğrenmek ve başarılı olmak için en iyi yer olarak aranan ulusun en kapsamlı üniversitesi olmaktan çok azını istiyor.

Konumlar

Carrollton

University of West Georgia

Address
1601 Maple St, GA
30118 Carrollton, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 678-839-5000

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: