University Of Maryland Baltimore

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UMB hakkında

UMB, Maryland'in tek halk sağlığı, hukuk ve insan hizmetleri üniversitesidir. Altı profesyonel okul ve bir Yüksek Okul, her yıl Maryland’deki sağlık hizmetleri, insan hizmetleri ve hukuk uzmanlık derecelerinin çoğunu vermektedir.

UMB'nin Hızlı Gerçekleri

1807'de açılan Maryland Üniversitesi, Baltimore (UMB) , Maryland'in halk sağlığı, hukuk ve insani hizmetler üniversitesidir ve eğitim, araştırma, klinik bakım ve kamu hizmetinde mükemmelliğe adanmıştır.

UMB, ulusal olarak sıralanan altı profesyonel okulda (diş hekimliği, hukuk, tıp, hemşirelik, eczane ve sosyal hizmet) ve disiplinlerarası bir Yüksek Lisans Okulundaki 6.700 öğrenciyi almaktadır. Üniversite 62 doktora, yüksek lisans, bakalorya ve sertifika programları sunar ve Maryland’de verilen mesleki uygulamaların çoğu doktora derecesine sahiptir.

UMB, en son biyomedikal araştırma ve olağanüstü hasta bakımını birleştiren gelişen bir akademik sağlık merkezidir. UMB'nin ekstramural fonu 2018 mali yılında 667,4 milyon dolar rekor kıran bir toplamı buldu ve her kiralanmış / görev süresi fakültesi üyesi her yıl ortalama 1.3 milyon dolar araştırma hibesini UMB'ye getiriyor.

Baltimore'un en büyük biyoteknoloji kümesi olan Maryland Üniversitesi BioPark, 1000 bilim insanına ve girişimciye yaratma ve işbirliği yapma alanı sağlayarak, yeni ilaçların, tedavilerin ve cihazların ticarileştirilmesini sağlar.

112142_pexels-photo-1595391.jpeg

Misyon

İnsani durumun iyileştirilmesi ve eğitim, araştırma, klinik bakım ve hizmet yoluyla Maryland’in ve toplumun geneline faydalı olmak.

Vizyon

Üniversite, profesyonelleri eğitmek, insan durumunu etkileyen gerçek dünyaya yönelik sorunları gidermek, mükemmel klinik bakım ve uygulama sağlamak ve halka, sağlığı, adaleti geliştirme kararlılığıyla kamuoyuna hizmet etmek misyonlarında öncü bir kurum olarak öne çıkacaktır. ve halkın iyiliği. Üniversite, yenilikçilik, girişimcilik, hayırseverlik ve disiplinlerarası ve meslekler arası ekip çalışması yoluyla bölgenin baskın bir ekonomik lideri olacak. Üniversite, yaşamı ve ekonomimizi olumlu yönde değiştiren yerel ve küresel girişimlerle erişimini artıracak. Üniversite, çeşitlilik ve katılım açısından zengin bir öğrenme ve keşif ortamı olarak dünyaya bir işaret olacaktır. Üniversitenin profesyonellik direği medeniyet, hesap verebilirlik, şeffaflık ve verimliliktir. Üniversite, öğrencilerin, fakültelerin, personelin, ziyaretçilerin ve komşuların entelektüel, kültürel ve sosyal olarak meşgul oldukları canlı bir topluluk olacaktır.112497_14731-20190320-185317-UMDGrid-e1544466529575.jpg

Konumlar

Baltimore

Address
West Lexington Street,620
21201 Baltimore, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin