University Of Tennessee Health Science Center

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UTHSC mükemmellik, özen, saygı, sağlık eşitliği, bütünlük, çeşitlilik ve bilgiye değer verir.

Eyalet çapındaki amiral gemisi, kamu, akademik sağlık sistemi olan University Of Tennessee Health Science Center misyonu, sağlık bilimlerinin faydalarını, Tennessee ve bölge vatandaşlarına odaklanarak insan sağlığının başarısına ve korunmasına getirmektir. entegre bir eğitim, araştırma, klinik bakım ve kamu hizmeti programı izleyerek. Fakülte, personel ve kar amacı gütmeyen şirket fakülte uygulama gruplarında 6.000'den fazla kişiyi istihdam eden UTHSC, Tennessee ekonomisine 4 milyar dolardan fazla katkıda bulunuyor.

1911 yılında, Tennessee Üniversitesi ilk olarak Memphis kampüsünü kurdu ve onu yalnızca sağlık bilimleri eğitimi ve araştırmasına adadı. Tıp, diş hekimliği ve eczacılıkta tohum programları hızla gelişti ve birkaç kısa yıl içinde sağlık meslekleri, lisansüstü sağlık bilimleri ve hemşirelik alanlarında yeni programlar başlatıldı. Bu programların her biri kendi başına bir kolej haline geldi.

1963 yılında, UT Tıp Merkezi'nde bulunan, Knoxville'deki UT Graduate School of Medicine, UT Health Science Center'ın bir parçası oldu. 1974'te, Chattanooga'daki Erlanger Health System merkezli UT Tıp Fakültesi, UTHSC sistemine katıldı.

Konumlar

Knoxville

Address
37996 Knoxville, Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin