University of Arkansas

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Arkansas , ülkenin en iyi kamu araştırma üniversitelerinden biridir. Fikirlerimiz, çözümlerimiz ve işbirliklerimiz toplulukları ve ekonomileri daha güçlü kılar. Sağladığımız fırsatlar ve beceriler hayatları daha iyi hale getirir. Daha iyi bir dünya hayal ediyoruz ve onu inşa etmeye kararlıyız.

'Önce öğrenci' felsefesi, U of A'nın sürekli olarak ülkenin en iyi kamu araştırma üniversiteleri ve en iyi değerler arasında yer almasının büyük bir nedenidir. Bol kişisel ilgi ve rehberlik fırsatlarını teşvik eden düşük bir öğrenci-öğretim üyesi oranı sağlamak için çok çalışıyoruz. Carnegie Vakfı, üniversiteyi "mümkün olan en yüksek araştırma düzeyine" sahip olarak sınıflandırıyor ve bizi ülke çapındaki kolej ve üniversitelerin ilk yüzde 3'ü arasına yerleştiriyor.

1871 yılında bir arazi hibe kurumu olarak kurulan University of Arkansas University of Arkansas Sisteminin amiral gemisidir. 27.000 öğrencimiz 50 eyaletin tamamını ve 120'den fazla ülkeyi temsil etmektedir. U of A'da 210'dan fazla akademik program sunan 10 kolej ve okul bulunmaktadır. University of Arkansas , Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

Pitoresk kampüsümüz Fayetteville'de Arkansas'ın tepelik kuzeybatı köşesinde yer almaktadır ve Ozark Dağları'na bakan iki arboreta içerir. Ülkenin en iyi açık hava olanaklarından bazıları ve en muhteşem yürüyüş parkurları kampüse kısa bir sürüş mesafesindedir. Fayetteville, rutin olarak ülkenin en iyi kolej kasabaları arasında kabul edilir ve çevresindeki Kuzeybatı Arkansas bölgesi, düzenli olarak ABD'de yaşanacak en iyi yerlerden biri olarak gösterilir.

Konumlar

Fayetteville

Address
1 University of Arkansas
72701 Fayetteville, Arkansas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin