University of California, Berkeley - College of Chemistry

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Berkeley hakkında

California Üniversitesi, 1868 yılında, bir üniversitenin Devlet Anayasası'nda "ilerleyen nesillerin zaferine ve mutluluğuna Kaliforniya'nın altından daha fazla katkıda bulunacak" vizyonundan doğarak kuruldu.

1868'deki bir grup akademik öncüden 1964'teki Özgür Konuşma Hareketi'ne kadar Berkeley, dünyanın dört bir yanından gelen en parlak zihinlerin keşfetmek, soru sormak ve dünyayı geliştirmek için bir araya geldiği bir yerdir.

UC Berkeley'de olanlar sihir değil. Sadece bu şekilde hissediyor.

Kimya Koleji Hakkında

Kimya Fakültesi şunlardan oluşur:

 • Kimya Bölümü
 • Kimya ve Biyomoleküler Mühendisliği Bölümü

Her iki disiplin de iklim değişikliğini ele alma, dünyanın gıda arzını artırma, yeni materyalleri sentezleme ve önemli ilaçları bulma ve sunma gibi önemli bilimsel ve teknolojik zorlukların üstesinden gelme fırsatı ve aracı sağlar. Fakülte, deneyden teoriye kadar araştırma alanları ile bilime dengeli bir yaklaşımla övünür. Her iki bölümdeki fakülte çok çeşitli uygulamalar ve alt disiplinlerde öğretim ve araştırma yapmaktadır.

Fakülte kimya, kimya biyolojisi ve kimya mühendisliği lisans derecelerinin yanı sıra kimya mühendisliği ve malzeme bilimi ve mühendisliği ile kimya mühendisliği ve nükleer mühendislikte çift ana dallar sunmaktadır. Yeni bir seçenek, malzeme kimyasında bir konsantrasyon.

Kolej, kimya ve kimya mühendisliğinde doktora programları ve ürün mühendisliğinde bir konsantrasyon da dahil olmak üzere kimya mühendisliğinde yüksek lisans programı sunmaktadır. Disiplinler arası programlar teşvik edilmektedir.

Kimya ve biyomoleküler mühendislik fakültesi termodinamik, yüzey katalizi, elektrokimyasal süreçler, akışkanlar mekaniği, ayırma ve taşıma işlemleri, polimer işleme ve kontrol sistemlerinde dünyaca ünlü araştırma programları oluşturmuştur. Araştırılan yeni araştırmalar arasında biyokimyasal mühendislik, nanoteknoloji ve elektronik ve optik malzemelerin incelenmesi yer alıyor.

Kimya bölümü öğretim üyeleri şu anda analitik, inorganik, organik ve fiziksel kimya ile nanoscience gibi çeşitli alanları içeren araştırmalarla ilgilenmektedir; nükleer, biyofiziksel, malzemeler ve atmosfer kimyası; ve yapısal ve kimyasal biyoloji.

Üniversite araştırmacıları, mikrofabrikasyon laboratuvarı ve beyin görüntüleme merkezi de dahil olmak üzere kampüsteki diğer birçok tesise erişebilir. Ayrıca kampüs ve ülke çapında bilim insanlarıyla işbirliği yapıyorlar. Yakındaki Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (LBNL) (bağlantı harici), nükleer kimyagerlerimiz tarafından yaygın olarak kullanılan son teknoloji yüklü parçacık hızlandırıcılarına ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak, LBNL'nin Gelişmiş Işık Kaynağı dünyanın en parlak ultraviyole ve yumuşak x-ışını ışınlarından biridir ve üniversite araştırmacıları tarafından biyomoleküllerin katlanmasını çözmek için kullanılır.

132807_UCBMSSEcampuslawn.jpeg

Misyon

Kimya Fakültesi, eğitim ve araştırma yoluyla toplumu ilerletir.

Kimya biliminin sınırlarını zorlayan birinci sınıf bilim insanları, araştırmacılar ve eğitimciler haline gelen öğrencileri eğiterek bu misyonu onurlandırıyoruz.

Bölümler

Kimya ve Kimya ve Biyomoleküler Mühendisliği Bölümleri lisans öğrencileri, lisansüstü öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar için olağanüstü kurs ve araştırma fırsatları sunmaktadır.

Kimya sürekli olarak analitik, inorganik, organik, nükleer, fiziksel ve teorik kimyada liderler üretmiştir. Şimdi biyofiziksel, materyaller ve atmosferik kimya alanlarındaki bilgi sınırlarının yanı sıra kimyasal biyoloji ve nanobilimin gelişmekte olan alanlarında keşiflere öncülük ediyoruz.

Kimya ve Biyomoleküler Mühendislik (CBE), moleküler termodinamik, heterojen kataliz, elektrokimya mühendisliği, biyokimya mühendisliği ve ayırma süreçlerinde önde gelen araştırma programlarına ev sahipliği yapar. CBE fakülte sentetik biyoloji, nanoteknoloji, teorik kimya ve polimerik, optik ve yarı iletken malzemelerin geliştirilmesi alanlarında araştırma öncüleri vardır.

Üniversite hayatı

Üniversite kompleksi kendi başına küçük bir şehir - altı araştırma binası günde 24 saat çalışıyor. Lisans öğrencileri öğretim laboratuarları ve sınıflar arasında acele ederler. Yüksek lisans öğrencileri ve doktora sonrası öğrenciler NMR, spektroskopi ve kristalografi tesislerine girerler. Öğretim üyeleri laboratuar gruplarına danışır ve deneyleri izler. Yakınlarda, üniversite araştırmacıları kampüste ve Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı'nda (LBL) çok sayıda uzman laboratuvara erişebilir. Parçacık hızlandırıcıları, yüksek enerjili X-ışını ışık kaynakları ve daha fazlası kısa bir mesafededir. ABD Enerji Bakanlığı ve özel sektör ortakları olan LBL ile birlikte, üniversite biyoyakıt ve yapay fotosentez konusunda dünyanın en gelişmiş araştırma merkezleri kümesinin oluşturulmasına yardımcı oldu.

Başlangıç Kültürü

UC Berkeley, üniversitenin yeni şirket kurma çabalarında öğrencilere ve öğretim görevlilerine verdiği desteği içeren bir dizi inkübatör ve girişim fonuna ev sahipliği yapıyor. Berkeley Katalizör Fonu, birkaç yıl önce College mezunları tarafından Kimya Koleji'nde fakülte ve öğrenci girişimlerinin erken aşamada finanse edilmesine odaklanmak için başlatıldı.

132806_UCB_MSSE_CalHall.jpeg

Üniversitenin Nobel Ödülleri Sahipleri

Fakülte

 • 1949 William F. Giauque (BS '20, Ph.D. '22)
 • 1951 Glenn T. Seaborg (Doktora '37)
 • 1961 Melvin Calvin
 • 1986 Yuan T. Lee (Doktora '65)

Mezunlar

 • 1934 Harold C. Urey (Doktora '23)
 • 1960 Willard F. Libby (BS '31, Ph.D. '33)
 • 1973 Geoffrey Wilkinson (Doktora sonrası '50)
 • 1983 Henry Taube (BS '35, Doktora '40)
 • 1989 Thomas Cech (Doktora '75)
 • 1995 Mario Molina (Doktora '72)
 • 1996 Robert F. Curl, Jr. (Doktora '57)
 • 1999 Ahmed Zewail (Doktora sonrası74)
 • 2002 Kurt Wüthrich (Doktora sonrası67)
 • 2018 Frances Arnold (Doktora '85)

Fakülte Onurları

 • Ulusal Bilim Madalyaları: 11
 • Ulusal Mühendislik Akademisi: 12
 • Ulusal Bilimler Akademisi: 36
 • Amerikan Fen Edebiyat Akademisi: 31
 • Değerli Öğretim Ödülleri: 12

Fakültemizin Bulunduğu Ülke Sayısı

 • 21

Mezunlarımız Nereye Gidiyor?

Her yerde! Kolej, dünya genelinde 50'den fazla ilçede ikamet eden 15.000'den fazla mezuna sahiptir. Onlar

üniversitelerde, ulusal laboratuvarlarda, şirketlerde, devlet kurumlarında, kar amacı gütmeyen vakıflarda ve yenilikçi girişimlerde çalışmak. Yanlarında lider olmak için gereken derin bilimsel anlayışı ve ileri becerileri taşırlar.

Endüstri ile Ortaklar

Kimya Fakültesi, kurumsal ortaklarla ortaklık yapma fırsatlarını memnuniyetle karşılar. Bugünün ileri görüşlü şirketleri toplumumuzun yarının yeteneğini üretmeye devam etmesini sağlamak için halk eğitimine yatırım yapıyor. Sınırsız hediyeler, burslar, burslar, adlandırılmış dersler ve programlara verdikleri desteği minnetle kabul ediyoruz.

132808_UCB_MSSE_SatherGate.jpeg

Konumlar

Berkeley

Address
College of Chemistry,
420 Latimer Hall,
University of California, Berkeley

CA 94720-1460 Berkeley, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: