University of California Davis (UC Davis)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UC Davis, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi devlet üniversitelerinden birinde iz bırakan Aggies'in evidir - harekete geçenler, değişim yaratanlar ve problem çözücüler.

1908'de ilk açıldığımızdan beri, öne çıkan akademisyenler, sürdürülebilirlik ve Aggie Pride ile tanınıyoruz ve Kuzey Kaliforniya yaşam tarzına değer veriyoruz. Bu temalar, 100 yılı aşkın geçmişimize ve gıda, sağlık, çevre ve toplumla ilgili sorunları çözme konusundaki itibarımıza işlemiştir.

5.300 dönümlük kampüsümüz, Yolo İlçesinde yaşayan yaklaşık 68.000 kişinin yaşadığı canlı bir üniversite şehri olan Davis şehri ile sınır komşusudur. Eyalet başkenti 20 dakika uzaklıktadır ve San Francisco Körfez Bölgesi, Tahoe Gölü ve Napa Vadisi gibi birinci sınıf yerler iki saatlik sürüş mesafesindedir.

UC Davis Land Acknowledgment

UC Davis, Davis kampüsünün bulunduğu yerlilere ve araziye saygı gösteriyor. Yerli Patwin topluluğunun üyeleriyle yapılan istişarenin ardından, kampüs aşağıdaki Arazi Kabul Beyanını sunmaktan memnuniyet duyar:

Toplandığımız toprağı kabul etmek için bir dakikanızı ayırmalıyız. Binlerce yıldır bu topraklar Patwin halkının evi olmuştur. Bugün, federal olarak tanınan üç Patwin kabilesi var: Colusa Kızılderili Topluluğu'nun Wintun Kızılderililerinin Cachil DeHe Grubu, Kletsel Dehe Wintun Nation ve Yocha Dehe Wintun Nation.

Patwin halkı, yüzyıllar boyunca bu toprakların yönetimine bağlı kaldı. Yaşlıların gençlere nesiller boyunca talimat vermesi nedeniyle değer verilmiş ve korunmuştur. Bugün burada geleneksel topraklarında olmaktan onur ve minnettarız.

Konumlar

Davis

Address
Shields Avenue,1
95616 Davis, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin