University of California Riverside

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bir Fark ve Çeşitlilik Üniversitesi

Inland Güney Kaliforniya'da yaklaşık 1.200 dönümlük arazi üzerinde bulunan ve 60 yılı aşkın yüksek etkili araştırma ile ayırt edilen UCR, büyüyen topluluklar için kritik olan konuların araştırılması için canlı bir laboratuvardır. Prestijli 10 kampüs California Üniversitesi sistemi içinde en çeşitli, kapsayıcı kurumlardan biri, UCR yeni bilgi, sosyal hareketlilik bir motor ve bir ekonomik güç merkezi bir inkübatör olarak hizmet vermektedir.

UCR'nin üç fakültesi geniş bir yelpazede akademik ve araştırma konuları sunmaktadır: Dokuz bölümle birlikte Marlan ve Biberiye Bourns Mühendislik Koleji; 20 bölümle İnsanlık, Sanat ve Sosyal Bilimler Koleji; ve 13 bölümlü Doğal ve Tarım Bilimleri Fakültesi. Dört profesyonel okula ev sahipliği yapıyoruz: İşletme Fakültesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Tıp Fakültesi ve Kamu Politikası Okulu ve ayrıca 23 disiplinlerarası araştırma merkezi.

Şu anda yaklaşık 23.000 öğrenciye ve 1100 kurumsal fakülteye ev sahipliği yapan kampüs hızla genişliyor. Yüzlerce yeni fakültenin ve öğrencinin katılımını desteklemek için, çok disiplinli iki Araştırma Binasının ilki zaten yapım aşamasındadır. Yeni kampüs öğrenci konutları, yemek, perakende ve eğlence tesisleri önümüzdeki birkaç yıl içinde eklenecektir. Yeni gelişmelerimizden daha fazlasını keşfedin.

UCR aynı zamanda düzinelerce büyük kültürel ve rekreasyon alanının yanı sıra çöl, dağ ve sahil bölgelerine de sürüş mesafesindedir.

85390_85333_ProfilepageUCR.jpg

Misyon

California Üniversitesi, Riverside Kaliforniya, millet ve dünyadaki farklı insanların yaşamlarını, keşif, iletişim, çeviri, uygulama ve bilginin korunması yoluyla dönüştürecek - böylece devletin ekonomik, sosyal, kültürel ve çevreyi zenginleştirecektir. geleceği.

Bazı Hızlı Gerçekler

  • 101 Lisans Dereceleri
  • 55 Yüksek Lisans Derecesi
  • 42 Doktora Aerial view of California coast and Dana Point harbor in Orange County on a sunny day.

Konumlar

nehir kenarı

Address
University Avenue,900
92521 nehir kenarı, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri