University of Louisiana at Lafayette College of Engineering

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Lafayette'deki Louisiana Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, dünya çapında yaşam kalitesini iyileştirmek için bilgi, beceri ve yeteneklere sahip birinci sınıf mühendisler yetiştirmeye kendini adamıştır.

Kolejimiz, fakültemiz ve yönetimimiz, olağanüstü mühendislik eğitimi, araştırma ve kamu hizmeti ile ülke çapında tanınmaktadır.

Lisans öğrenci sayımız, geçtiğimiz birkaç yıl içinde yaklaşık 1.100'den 2.000'in üzerine çıktı ve Ragin 'Cajun Engineering'i Louisiana'daki en büyük ikinci mühendislik fakültesi haline getirdi. Bir liderlik geliştirme programı, mühendislik elçileri ve birkaç uzmanlık dalı dahil olmak üzere çok sayıda öğrenci geliştirme programı başlattık. Hem Afrikalı-Amerikalı hem de lisansüstü öğrenci nüfusumuzun son beş yılda yüzde 25'in üzerinde artmasından özellikle gurur duyuyoruz - her ikisi de ulusal eğilime aykırı.

Dış araştırma fonumuz, son on yılda yüzde 400'ün üzerinde artarak şu anda 12 milyon doları aştı. Bu projelerin çoğu, büyük devletimizdeki ekonomik kalkınmayı içerir. Örnekler arasında, kapsamlı bilgisayar teknolojisi kullanarak daha güvenli otoyollar tasarlayan inşaat mühendisliği; alglerden ikinci nesil biyoyakıt geliştiren kimya mühendisliği; fiber optik sistemlerin performansını iyileştiren elektrik ve bilgisayar mühendisliği; plastik üretimi için endüstriyel teknoloji optimizasyon yöntemleri; odunsu atıklardan elektrik enerjisi üretmek için gazlaştırma sistemleri tasarlayan makine mühendisliği; ve petrol mühendisliği, eski tarlalardan gelişmiş petrol üretimi için uygun maliyetli yöntemler geliştiriyor.

Öğrencilerimiz Ragin 'Cajun Engineering'in herkesle rekabet edebileceğini göstermeye devam ediyor. Güneş evlerinden Baja arabalarına, robotlardan uydulara ve sondaj operasyonlarına kadar - Ragin 'Cajun Mühendislik öğrencilerimiz, dünyanın en iyilerden biri olduğumuzu bildiği pek çok ulusal yarışmada ve etkinlikte başarılı oldular. Bu başarı, CajunBot, Beausoleil Solar Home ve Cajun Crawler gibi projelerin yer aldığı Discovery Channel ve AP gibi ulusal medyanın dikkatini çekti.

Bölgeden ve ötesinden en iyi öğrencilerin giderek daha fazlası Ragin 'Cajun Engineering ile geleceklerini tasarlıyor. Aslında, endüstrileri ziyaret etmekten duyduğumuz en büyük şikayet, yeterince mezun veremediğimizdir! Mezunlarımız talep görüyor ve kendi sektörlerini olumlu yönde etkiliyor.

Konumlar

Lafayette

Address
Rex Street,131
70503 Lafayette, Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: