University of Nebraska-Lincoln

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

151 Yıldır Yüksek Öğretimde Lider

1869'da kiralanan Nebraska-Lincoln Üniversitesi, uluslararası nitelikte bir eğitim kurumudur. Big Ten Konferansı ve Big Ten Academic Alliance'ın bir üyesi olan Nebraska, Carnegie “R1: Doktora Üniversiteleri - En Yüksek Araştırma Etkinliği” kategorisinde sınıflandırılmıştır. Nebraska aynı zamanda bir arazi hibe üniversitesidir ve Kamu ve Arazi Hibeli Üniversiteler Birliği'nin (APLU) bir üyesidir. Üniversite, Kuzey Merkez Kolejler ve Okullar Birliği Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. Nebraska Üniversitesi 15 Şubat 1869'da kuruldu.

Güçlü Bir Temel

Her zaman yüksek hırslı bir yer olan burası, Mississippi Nehri'nin batısında doktora dereceleri veren ilk kurumlardan biriydi - ilki 1896'da verildi. Nebraska Üniversitesi dünyanın ilk lisans psikoloji laboratuvarını kurdu. Ekoloji disiplini burada doğdu ve kampüsler, botanik bahçeleri ve arboreta olarak tanınan bu geleneği yansıtıyor. Edebiyat ve sanata erken bir kurumsal ilgi, bugünün Prairie Schooner edebiyat dergisinin, Nebraska Üniversitesi Yayınlarının ve 20. yüzyıl Amerikan sanatının dünyanın en önemli koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Sheldon Sanat Müzesi'nin temellerini oluşturdu.

Bugün, Nebraska, ülkenin önde gelen öğretim kurumlarından biridir ve bilimlerde ve beşeri bilimlerdeki bilgileri genişletmeyi amaçlayan çok çeşitli hibe fonlu projelere sahip bir araştırma lideridir.

Konumlar

Lincoln

Address
R Street,1400
68588 Lincoln, Nebraska, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin