University of New Mexico School of Architecture and Planning

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mimarlık ve Planlama Okulu, Albuquerque'nin kalbindeki tarihi Route 66 üzerinde yer alır ve Rio Grande Nehri Vadisi'nin batısına ve doğuda Sandia Dağları'nın manzarasına sahiptir. Albuquerque / Santa Fe, New Mexico'daki yaklaşık 900.000 nüfusa sahip en büyük metropol bölgesini, yüzlerce yıl öncesine dayanan kırsal köyleri, yirmi iki Pueblo topluluğunu ve Navajo Nation'ı içeren daha geniş bir bağlamda oluşturuyor.

SA + P, bölgeyle olan bağlantıları ve sürdürülebilirliğin kritik konuları ve sağlıklı toplulukların planlanması / tasarımı dahil olmak üzere eyalette ve bölgede tasarım ve geliştirmenin temel sorunları üzerinde doğrudan çalışmanın değerini anlamasıyla tanınmaktadır. Okul, tarih, kültür ve fiziksel çevrenin bölgeyi şekillendirdiği (ve şekillendirdiği) yollara profesyonel içgörü sağlama ve öğretme konusunda güçlü bir üne sahiptir. Fakülte üyeleri, kamu kurumları, STK'lar, eyalet lisans kurulları ve topluluk kuruluşlarıyla aktif bir şekilde ilgilenirken, aynı zamanda mesleki derneklerimize de katılır.

Tarihçe

Mimarlık ve Planlama Okulu, New Mexico Üniversitesi'ndeki dokuz okul / kolejden biridir ve hem Mühendislik Fakültesi hem de Güzel Sanatlar Fakültesi ile güçlü tarihi bağları sürdürmektedir. Mimarlıkta ilk profesyonel derece 1967'de akredite edildi ve Mimarlık Yüksek Lisans programı ilk akreditasyonunu 1968'de aldı. 1975'te Mimarlık ve Planlama Okulu, Hukuk ve Tıp Okulları ile birlikte yarı özerk bir meslek okulu olarak belirlendi. , Mühendislik ve Hemşirelik.

Okulun Topluluk ve Bölge Planlama programı 1980 yılında kurulmuştur. Disiplinlerarası Su Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans derecesinin kurucu akademik birimlerinden biridir ve şehirdeki toplum temelli konularda aktif rol oynar. En yeni lisans programı, Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansı 1999 yılında kurulmuştur.

Okul, akademik programlara ek olarak, eyaletteki mahallelerin ve yerel organizasyonların tasarımı ve geliştirilmesinde de aktif olmuştur. 1969'dan beri Tasarım ve Planlama Yardım Merkezi (DPAC) New Mexico'nun kasaba ve şehirlerine planlama, tasarım ve çevre araştırmalarında toplum hizmeti sunmaktadır.

Konumlar

Albuquerque

Address
87106 Albuquerque, Yeni Meksika, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin