University of New Mexico School of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1960'ların başında Amerika Birleşik Devletleri'nin dört bir yanından işe alınan öncü bir tıp eğitimcisi grubu cesur bir deney yaptı. Endemik yoksulluk ve göz korkutucu coğrafi engellerle kuşatılmış bir eyalette bir tıp fakültesi oluşturmak için bir araya geldiler.

Bugün, Yeni Meksikalılar, bu eğitim öncülerinin öngörü, vizyon ve cesaretine çok şey borçlu olan Tıp Okullarıyla haklı olarak gurur duyuyorlar. Tekrar tekrar, statükoyu korkusuzca sorguladıklarını ve "Neden?" Diye sorma dürtülerini öğreniyoruz. Bizim için ikonlar, ancak zamanlarında açıkça ikonoklast olmaktan hoşlanıyorlardı.

Oluşturdukları okul, tıp eğitimindeki yenilikleri ile ünlüdür ve hekim işgücünde çeşitliliği bir öncelik haline getirmesiyle ün kazanmıştır. Kırsal ve aile hekimliğindeki programları ulusal olarak tanınmaktadır ve çığır açan BA / MD Programı, New Mexico'nun her yerinden gelen öğrencilere tıbbi bir kariyere devam etmeleri için yeni bir Pathway sağlamıştır.

Fırsat vaadini yerine getirmek

1964'te kurucularımız, bir tıp fakültesinin devletimize getirebileceği değere dair bir görüşe sahipti. New Mexico'nun zengin ve canlı kültürlerinin herkes için paha biçilmez varlıklar olduğunu anladılar. Devlet ile yaptıkları anlaşma, Yeni Meksikalılara tıp eğitimi almaları için daha büyük bir fırsat sağlamak ve aynı zamanda, eyaletin büyük bölümünde ciddi tıbbi bakım eksikliğini hafifletmeye yardımcı olmaktı.

Bu vaatleri yerine getirmekte çok başarılı olduk. New Mexico'daki pratisyen hekimlerin yüzde 40'ından fazlası okulumuzun ve ikamet programlarının mezunlarıdır. Eyalet sakinlerini kabul etmeye özel önem vermeye devam ediyoruz. New Mexico eyaleti, başından beri olduğu gibi, bizi kamu finansmanı ile destekliyor. Başlangıçta olduğu gibi, misyonumuza yönelik zorluklar devam ediyor.

Farklı bir eyalet için farklı bir ekip sunmak

Eğitimci olmanın ve ulusal tanınırlığa ulaşan araştırma programlarımızın yanı sıra, Tıp Fakültesi, 141 toplulukta programlarla New Mexico eyaleti için sağlık hizmetleri altyapısının önemli bir parçası haline geldi. UNM Sağlık Sistemi aracılığıyla, sağlayıcılarımız merkezi New Mexico'ya kapsamlı sağlık hizmetleri sunmakta ve tüm eyalete Seviye 1 Travma ve birçok özel yetişkin ve pediatrik tıbbi ve cerrahi hizmetler için sevk merkezi olarak hizmet vermektedir.

Konumlar

Albuquerque

Address
Camino de Salud,2425
87106 Albuquerque, Yeni Meksika, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin