University of North Texas College of Engineering

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hoşgeldiniz

Üst düzey (R1) bir üniversitede genç ve canlı bir üniversite olan UNT Mühendislik Koleji'ne hoş geldiniz. Üniversite, sonraki 4-5 yıl boyunca genişlemeye devam etme planlarıyla, dokuz9 / tenure-track ve iki tenure-track fakültesi üyesi ekleyerek 2019'da bir dönüşüm sürecinden geçiyor.

Araştırma ve eğitimde lider olarak kolej, ek üretim, siber güvenlik ve biyo-mühendislik dahil, araştırma mükemmelliği kümeleri kurmuştur. Kolej ayrıca hükümetle birlikte ulusal savunma, müdahale analizi ve nükleer atık depolaması araştırmaları da dahil olmak üzere çeşitli eyalet ve ulusal girişimlerde çalışmaktadır. Sadece Hava Kuvvetleri ve Ordu Araştırma Laboratuarları ile olan ortaklığımız yıllık 5 milyon dolarlık araştırma ödeneği ile desteklenmektedir.

UNT Engineering'de 4.000'den fazla öğrencimiz var, doktora programlarımızda yaklaşık 250 kişi kayıtlı. Toplamda, Mühendislik Fakültesi, biyomedikal mühendisliği, bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği, bilgi teknolojisi, elektrik mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, makine ve enerji mühendisliği, inşaat mühendisliği teknolojisi ve mekanik alanlarında 4 doktora, 7 yüksek lisans ve 10 lisans programı sunmaktadır. Öğrencilerimizi bugünün küresel pazarında rekabet etmeye hazırlayan mühendislik teknolojisi. Ek olarak, kolej Hindistan ve Çin'deki üniversitelerle birden fazla 3 2 eğitim programı kurdu.

Yerel toplulukla ortak olan kolej, araştırma ve üst düzey tasarım capstone projeleriyle Dallas Metroplex'teki 20'den fazla şirketle işbirliği yapıyor. Ek olarak, UNT STEM @ thePark girişimimiz, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik hakkında daha fazla bilgi edinmek için UNT Mühendislik öğrencileri ve fakülte ile birlikte DFW'nin her yerinden K-12 öğrencilerini getiriyor.

UNT Mühendislik Fakültesi, öğrencilerimizin hayatında ve Dallas Metroplex, Teksas Eyaleti, ABD ve dünya genelinde olumlu bir etki yaratmak için çalışmaktadır. Olumlu etkiler yapma yolculuğumuzda bize katılmaya davet ediyorum.

Akreditasyon

ABET Mühendislik Akreditasyonu

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
  • Makine ve Enerji Mühendisliği

ABET Bilgisayar Bilimi Akreditasyonu

  • Bilgisayar Bilimi
  • Bilgi Teknolojisi

ABET Mühendislik Teknoloji Akreditasyonu

  • İnşaat Mühendisliği Teknolojisi
  • Elektrik Mühendisliği Teknolojisi
  • Makine Mühendisliği Teknolojisi

Misyon

UNT Mühendislik Koleji'nin misyonu, öğretim, araştırma ve hizmette inovasyon ve mükemmellik fırsatını değerlendirmektir. Bu, bölgedeki kolej seçmenleri, Teksas eyaleti ve millet arasında stratejik bir ittifakla sağlanacaktır. Katılan seçmenler arasında lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin yanı sıra, özellikle Kuzey Teksas'taki ekonomik gelişmeyi teşvik etmek ve akademik açıdan farklı bir ortamı teşvik etmek için akademik birimler ve endüstri bulunmaktadır.

Vizyon

Mühendislik Fakültesi'nin vizyonu, Kuzey Teksas ve ötesinde en yüksek kalitede öğretim ve multidisipliner araştırma programlarına sahip olmaktır: topluma, sanayiye ve mesleğe hizmet veren stratejik olarak seçilmiş mühendislik, mühendislik teknolojisi ve bilgisayar bilimi alanlarında; entelektüel olarak uyarıcı ve çeşitli bir ortamda; ve sanayi ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesi.

Stratejik plan

Stratejik plan, lisans ve lisansüstü programlar geliştirmek ve UNT Mühendislik Koleji'nin (CENG) 2014'teki halihazırdaki durumundan 2019'da istenen durumuna araştırmasını, itibarını ve ilerlemesini geliştirmek için stratejiler, eylemler ve ölçütler sunar. üniversite misyonu ve 2014 Akademik İşler Stratejik Planı.

Keşif Parkı

Kuzey Teksas bölgesindeki en geniş araştırma parkı olan bilim, teknoloji ve mühendisliğe adanmış yaklaşık 300 dönüm alana sahip olan UNT Discovery Park, Teksas, Denton'daki UNT ana kampüsünün 8 km kuzeyinde yer almaktadır. Mühendislik Koleji, Bilgi Koleji ve Bilgi ve Bilgisayar Güvenliği Merkezi tarafından işgal edilen ve etkileşimli ve çok disiplinli STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) araştırma, eğitim ve öğretimi destekleyen 590.000 metrekarelik bir bina içerir Öğrencilere, fakültelere ve topluma yarar sağlar ve endüstri-üniversite ortaklıkları geliştirerek ekonomik gelişmeyi genişletir.

UNT'nin Keşif Parkında 3 Boyutlu karakterizasyon ve işleme için yüksek güçlü mikroskoplara sahip bir tesis olan Malzeme Araştırma Tesisi (MRF) ve iklim kontrolüne sahip bir tesis olan Sera Kompleksi gibi birçok ileri teknoloji araştırma laboratuvarı bulunmaktadır. şeker kamışı ve diğer yüksek bitkilerin yetiştirilmesi için yüksek tavanlar dahil, farklı yetiştirme koşullarına uyum sağlayacak genişletilebilir bir altyapıya sahiptir.

Discovery Park, Interstate 35'in yakınında ve büyük bir park alanı ile çevrilidir. Kampüs servis otobüsü tarafından da erişilebilir.

Konumlar

Denton

Address
1155 Union Circle
310440 Denton, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin