University of Northwestern St. Paul

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hıristiyan Bakanlıklar Dairesi Başkanlığı

Hristiyan Bakanlıklar Bölümü öğrencileri lisansüstü çalışmaya hazırlar ve ABD'de ve yurtdışında papazlar, misyonerler, öğretmenler ve kar amacı gütmeyen liderler olarak hizmet eder.

Bölüm Hakkında

Vizyonumuz, gelişmekte olan liderlere, Tanrı'nın gönderdiği her yere çağrılarını yapma konusunda ilham vermek. Eşsiz çağrınızı keşfetmenize ve ruhsal dönüşüm için öğretmede, Mesih benzeri ilişkiler geliştirmede, vizyoner bir etki yaratmaya ve farklı kültür ve topluluklarla etkileşimde bulunma konusunda temel becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak istiyoruz. Bunu, İbadet ve Yaratıcı Sanatlar, Çocuklar ve Aile Bakanlığı, Kâr Amacı Gütmeyen Liderlik, Sosyal Adalet, İngilizce Öğretimi, Küresel Eğitim, Kamp ve Konferans Merkezi Yönetimi, vb. Konsantrasyonları içeren beş ana derece ile yapıyoruz.

Hıristiyan Bakanlıklar Stajı

Öğrenciler staj deneyimleri yoluyla özgeçmişler için pratik bilgiler ve değerli deneyimler kazanırlar. Hristiyanlık Bakanlıkları Dairesi bünyesindeki tüm ana dallar için staj gerekmektedir. Hıristiyan Bakanlıklar Bölümü, dört tür saha deneyimi ve staj kursu sunmaktadır. Öğrencilerimizin bir danışman gözetiminde bakanlık yapmaları gerektiğine inanıyoruz, böylece sınıf öğrenimini güvenli ve destekleyici bir ortamda uygulayabiliyorlar. Öğrenciler ayrıca, sahada öğrendiklerini düşünmelerine ve Kuzeybatı profesörlerinden destek almalarına yardımcı olmak için staj ödevlerini tamamlarlar.

Bakanlıklar Stajı

Bakanlık stajları sınıf öğrenimini hayata geçirir ve öğrencileri gerçek dünyadaki ihtiyaçları karşılamaya hazırlamada çok önemlidir.

Bakanlık öğrencisi diğer yetişkinlerle dua ediyor

Hıristiyan Bakanlıklar Dairesi aşağıdaki ana dallar için bakanlık stajı gerektiriyor:

  • bakanlık
  • Bakanlık Takip ile Kâr Amacı Gütmeyen İdare
  • Pastoral Çalışmalar
  • Gençlik ve Ortaya Çıkan Yetişkin Çalışmaları

Bu ana dallardan birinden gelen öğrenciler Northwestern'den mezun olduklarında, bir bakanlık alanında en az 200 saatlik bir deneyime sahip olacaklar. Stajlar yoluyla, Christian Bakanlıkların öğrencileri seçtikleri bir bakanlığa katılırken değerli uygulama zamanları kazanırlar. İster kilise veya paraşüt bakanlığında olsun, öğrencilere bakanlıkta neler olduğunu öğretmeleri, yönlendirmeleri, planlamaları ve gözlemlemeleri için fırsat verilir. Her öğrencinin becerilerini, bilgisini ve deneyimini geliştirmesi ve gelişmesi için gerekli olan her şeyi yönlendirmek, dua etmek, teşvik etmek, meydan okumak ve yapmak için gereken her şeyi yapan bir danışman vardır.

Program, öğrencilerin küçük ya da son sınıflarının Güz ve Bahar dönemi boyunca stajlara katılması için tasarlanmıştır. Öğrenciler stajlarında çalışırken hala kampüste ders alabilirler - her bölüm, dönem boyunca 100 saatlik bakanlık gerektirir. Bu onların sınıfta öğrendiklerini almalarını ve hemen bir bakanlık ortamına uygulamalarını sağlar. Staj alanlarımızın çoğu yereldir - topluma ve öğrencilerimize büyük yarar. Öğrenciler ayrıca kurs şartlarını yerine getirmeleri durumunda yaz aylarında staj yapabilirler. Yaz stajı yerel, eyalet dışı veya ABD dışında olabilir ve kurs internet üzerinden tamamlanır.119032_photo-1461280360983-bd93eaa5051b.jpg

Kültürlerarası Çalışmalar Stajları

Bu önemli deneyim, ICS ana dallarına kültürler arasında iletişim kurmak ve bakanlık için temel bir bağlam sağlar.

Kültürlerarası Çalışmalar Staj öğrencilerinin grup fotoğrafı

ICS stajı, öğrencinin hedefine bağlı olarak çeşitli şekillerde tamamlanabilir. Hıristiyan Bakanlıklar Departmanı, aşağıdaki ICS staj deneyimlerini sağlamak için diğer kuruluşlarla ortaktır:

Fakülte Liderliği

Bunlar, öğrencilerin çeşitli bakanlıkları, kültürleri, ülkeleri ve dini grupları ziyaret edip araştırdığı bir Kuzeybatı profesörünün önderlik ettiği denizaşırı görev gezileridir. Önemli kültürlerarası ve servis öğrenme deneyimi sağlamak için, bu yolculuklar normalde en az üç hafta sürer.

Bağımsız Stajlar

Öğrenciler, kurs kriterlerine uygun olduğu sürece, seçtikleri bir alanda Bağımsız Staj yapmayı da seçebilirler. Hıristiyan Bakanlıklar Departmanı, bu stajların tamamlandığı çeşitli uluslararası ve yerel misyonlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ilişkiler geliştiriyor. Bu stajın Kültürlerarası Çalışmalar profesörleri ile önceden ayarlanması ve Bölüm Başkanı tarafından onaylanması gerekir.

Yurt dışında okumak

Northwestern, nitelikli gençler ve yaşlılar için çeşitli kampüs dışı çalışma programları sunan CCCU üyesidir. Kosta Rika'daki Uluslararası Öğrenciler ile yapılan staj hakkında daha fazla bilgi edinin. Bu stajın Kültürlerarası Çalışmalar profesörleri ile önceden ayarlanması ve Bölüm Başkanı tarafından onaylanması gerekir.

Bakanlık ve Kültürlerarası Çalışmalar Konsantrasyonları

Kültürlerarası Çalışmalar, Bakanlık ve Gençlik ve Gelişmekte Olan Yetişkin Çalışmaları bölümündeki öğrenciler, diploma planları dahilinde çeşitli konsantrasyonları izleme fırsatına sahiptir. Ayrıca, kendi ilgi alanlarını ve amaçlanan bakanlığı karşılayan transfer kurslarını veya sınıflarını kullanarak kendi konsantrasyonlarını oluşturmak için danışmanlarıyla birlikte çalışma seçeneğine sahiptir.

Konumlar

Aziz Paul

Address
3003 Snelling Ave North
Aziz Paul, Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin