University of Texas Arlington

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Biz Mavericks

Gelişen Kuzey Teksas bölgesinin kalbindeki bir eğitim lideri olan Arlington'daki Texas Üniversitesi, mükemmelliği, inovasyonu ve çeşitliliği önemseyen bir ortamda akıl beslemektedir. UTA, bölgemiz ve ulusumuzun talep ettiği yaşam boyu öğrenenleri ve eleştirel düşünürleri teşvik etmeye kendini adamıştır.


Dünya Standartlarında Bir Mükemmellik Üniversitesi

UTA, hayatı geliştirici keşif, yenilikçi talimatlar ve toplumun ilgisini çekmeye adamış büyüyen Carnegie Research-1 “en yüksek araştırma etkinliği” projesidir.

ABD Haber ve Dünya Raporunun “En İyi Mezun Okullar” sıralaması UTA'da 20'den fazla lisansüstü programı içeriyor. Yüksek dereceli akademik programlarımız 100'den fazla ülkeden en iyi ve en parlak alimleri çekmektedir ve öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz başarıları için sürekli olarak ulusal ve uluslararası tanınırlık kazanmaktadır. Ülkedeki en çeşitli altıncı üniversite olan UTA, kültürel katılım ve fırsattan gurur duyuyor.

Bu hesapların derinliği, UTA’nın entelektüel arayışları ve olumlu değişimin öncüsü olarak öne çıkan bir yer olduğunu vurgulamaktadır.

Son Teknoloji Tesisleri

Daha fazla kaynak. Daha az rekabet.

University of Texas System'deki en inanılmaz öğrenme ortamlarından bazılarına sahibiz. Buraya yakında gelen öğrenciler, hepsine erişebileceklerinin farkındalar. Çalışmalarını UTA'daki Galeri'de sergileyen sanatçılardan, Akıllı Hastanemizdeki acil durumlara cevap veren geleceğe bakacak hemşirelere veya yeni Bilim Mühendisliği İnovasyon Araştırma binasında bilim ve tıp alanındaki yeni girişimleri keşfetmeye. Öğrencilerimiz, öğrendikleri dünya ile şekillendirmeye yardımcı olacakları arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran alanlarda çalışma şansına sahip oluyorlar.


Mezunlarımız Dünyanın Liderleridir

Öğrencileri kariyerleriyle ilişkilendiririz. Fakültelerimizi çıkarlarını sürdürmeleri için yetkilendiriyoruz. Ve dünyaya yeni fikirler ve kararlı yetenekler sağlıyoruz. Tüm bunları mümkün kılan etkinlik, açıklık ve dürüstlükle çalışan güçlü merkezi organizasyonumuzdur.

Üniversitenin 220.000'den fazla mezunu arasında astronotlar, hemşireler, öğretmenler, girişimciler, sanatçılar, belediye başkanları, bilim adamları ve Dallas-Fort Worth bölgesindeki en iyi etkileyenler bulunmaktadır. Sorumlulukları, coşkuları ve cömert destekleri sayesinde, UTA'nın öğrencileri ve öğretim üyelerini dünyayı cesur çözümler ve küresel etkilerle değiştirme konusunda güçlendirme misyonunu gerçekleştirmelerine yardımcı oluyorlar.

UTA mezunları her yıl Teksas Eyaletine 20,7 milyar dolar ve Kuzey Teksas'a 16,1 milyar dolarlık bir ekonomik etkiye katkıda bulunur. Mezunlarımız 24 Dallas-Fort Worth Fortune 500 şirketinin tümünde çalışmaktadır. Dünyayı takip etmiyoruz, standartlarımıza ilerliyoruz.

Konumlar

Arlington

Address
South Nedderman Drive,500
76013 Arlington, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin