University of Utah College of Engineering

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Görev beyanı

Öğrencileri akademi, endüstri ve hükümetteki liderlik pozisyonlarına ve profesyonel uygulamalara hazırlamak; öncü araştırmalar yoluyla üretkenliği, sağlığı, güvenliği ve insan yaşamının zevkini iyileştirmek; nitelikli mühendislik profesyonelleri sağlayarak ve College of Engineering araştırmalarında geliştirilen teknolojileri özel sektöre aktararak ekonomiyi canlandırmak ve büyütmektir.

Üniversite Sıralaması

American Society of Engineering Education (ASEE) tarafından yayınlanan en son rapor, Utah Üniversitesi Mühendislik Koleji'ni lisans kayıtlarımız boyutundaki 310 okuldan 71'inci sırada sıralamaktadır. ASEE ayrıca Utah Engineering'i de sıraladı:

Toplam yıllık araştırma harcamalarında 251 okulun 27'si

Kadrolu öğretim üyesi sayısı için 264 okulun 37'si

Doktora derecesinde 215 okulun 40'ında

Sayılardaki güç

ABD'nin küresel rekabet gücüne ilişkin endişe ulusal bir öncelik haline geldi ve bununla birlikte mühendislik ve bilgisayar bilimlerinde derece arayan ABD'li öğrencilerin sayısını artırma çabaları. İhtiyaç o kadar önemlidir ki, Kongre bilim, mühendislik, matematik ve teknoloji araştırma ve eğitim programlarında federal harcama için 43,3 milyar dolarlık yetki veren Amerika COMPETES (Teknoloji, Eğitim ve Bilimde Mükemmelliği Anlamlı Şekilde Teşvik Etmek için Fırsatlar Yaratma) Yasasını geçti. İki partili yasa tasarısı Senato'da oybirliğiyle ve Meclis'te 367-57'lik ezici bir farkla kabul edildi. Eski Başkan Bush tasarıyı 9 Ağustos 2007'de imzaladı.

Utah Üniversitesi'nde, on yıldan fazla bir süredir bu konuya odaklandık ve eyalet, bölgesel ve ulusal ekonomilerde büyümeyi desteklemek için mühendislik ve bilgisayar bilimi derecelerini artırmak için eyalet çapında bir çabaya öncülük ediyoruz. Çabalarımız karşılığını veriyor. Mayıs 2018'de, Kolej 1.184 derece verdi (716 BS, 354 MS, 114 Doktora)

Ek olarak, fakülte, mühendislik ile ilgili araştırmayı 2019'da 97 milyon dolara (alt ödüllerle), 2002'den bu yana yüzde 288'lik bir artışla büyüttü. Bu, Kolejimizi araştırma verimliliği açısından ülkenin en iyi 50 mühendislik üniversitesi arasına yerleştirdi.

Konumlar

Tuz Gölü şehri

Address
Presidents' Circle,201
84112 Tuz Gölü şehri, Utah, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin