Viterbo University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Viterbo University başlangıcı, Franciscan Sisters of Perpetual Adoration'ın (FSPA) erken akademik çabalarında başladı. Onun doğrudan selefi, 1890'da Kız Kardeşleri ilkokullarda öğretmenlik yapmaya hazırlamak için tamamen organize edilmiş St. Rose Normal Okulu idi.

Üniversite kursları 1923'te başlatıldı ve dört yıllık düzenli bir üniversite programının geliştirilmesine yönelik adımlar atıldı. 1931–1932 arasında, St. Rose Junior College, Madison'daki Wisconsin Üniversitesi tarafından resmi olarak kurulmuş ve onaylanmıştır. Daha fazla gelişme izledi ve 1939'da Kolej, ilkokullara öğretmenlerin hazırlanması için dört yıllık, derece veren bir kurum olarak onaylandı. İlk başlama çalışmaları 1940'ta yapıldı. Programdan mezun olanlar, Kamu Eğitimi Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandı.

1937'de yeni bir binanın inşası için planlar yapılırken, Kolej'in adı St. Rose College'dan Viterbo College olarak değiştirildi. Meslekten olmayan kadınlar 1943'te kabul edildi; 1970 yılında erkekler kabul edildi.

1950'lerde Viterbo, liberal sanatlar ve ortaokullar için öğretmenlerin hazırlanması konusundaki programını genişletti. 1952'de, bu program Wisconsin Üniversitesi Üniversite Akreditasyonu Komitesi'nin onayını aldı.

Dört yıllık bir liberal sanatlar koleji statüsüne kavuşan Viterbo, Kuzey Merkez Kolejler ve Ortaokullar Birliği'nden akreditasyon almaya çalıştı. 1954'te elde edildi ve 1979'da yeniden onaylandı.

4 Eylül 2000'de, Viterbo başka bir dönüm noktası oldu - üniversiteden üniversite statüsüne geçiş. Viterbo University yapılan değişiklik, dahili olarak zaten meydana gelenleri ismen resmileştirdi. Aslında, 1994 yılında, ABD Eğitim Bakanlığı, kayıtlardaki olağanüstü büyümesi ve yüksek lisans, lisans ve sosyal yardım programlarının genişlemesi nedeniyle Viterbo'yu "kapsamlı bir kurum (üniversite)" olarak yeniden sınıflandırdı.

Konumlar

La Crosse

Address
Viterbo Drive,900
54601 La Crosse, Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: