Webber International University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

tarih

6 Nisan 1927 tarihinde, Grace Knight and Roger W. Babson onların torunu, Camilla Grace Webber soyadını taşımak oldu Üniversitesi'ni kurdu. Roger Babson en iyi iş yayınlar ve kitaplar çok sayıda Babson Raporlarının kuruluşlarını ve yazarlık dahil ekonomi ve finans alanlarında katkılarından için biliniyordu. Onun sayısız hayırsever katkıları arasında kurumsal kurullarının bir dizi yüksek öğrenim ve hizmet çeşitli kurumların kurulması, yanı sıra çok sayıda hayırsever vakıfların bağış idi.

Webber başlangıçta iş hakkında kadınları öğretim özel amacı ile, bir kadın üniversite olarak kurulmuştur. Bu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Florida Eyaleti'nin eğitim ve hayır yasaları çerçevesinde kiralanan ilk okul oldu.

Sonbahar sınıfları Otel Lennox de Boston'da düzenlenen iken Babson Park kampüsünde ilk terimler, Eski Ana olarak bilinen binada aşağıdaki Ocak başladı. Babson Park Üniversitesi'nin daimi kampüsü olunca öğrenciler 1940 yılına kadar bu şekilde derslere katıldı.

1950'lerde, mevcut göl kampüs McConnell derslik binası ve Michael Parkhurst Webber Oditoryum / Gymnasium ardından Grace Şövalye Babson anıt Öğrenci Merkezi ve Yurt özveri ile tamamlandı.

Webber 1969 yılında Güney kolej Derneği ve Okullar (SACS) Kolejler komisyonlar tarafından akredite oldu. Eylül 1971 yılında ilk erkek öğrenciler Koleji başvurdu. Kampüsün fazla büyüme Camilla Yurdu ve George W. Jenkins Rekreasyon Alanı ilavesi ile 1970'lerde meydana geldi. Kütüphane kompleksinin adak 1978 yılında kolej 50. yıldönümü kutlama oldu.

1980'li yıllarda Sabbagh Athletic Center voleybol ve basketbol için mükemmel olanaklar sağlamak için eklendi.

1990'lar önceki Üniversite deneyimi iki yıl üzerinde 25 öğrenci için bir yetişkin programının geliştirilmesini gördük. Öğrenciler hizmetleri Sayın O'nun Snack Bar, bir şapel, oyun odası, yanı sıra Gözlü, Üniversite kitabevi evler Doc Dockery Öğrenci birliğinin tamamlanması ile geliştirir olmuştur.

Üniversitelerarası atletizm 1990'larda genişletilmiştir. Webber NAIA ve Florida Sun Konferansı üyesidir. Webber erkekler cross-country rekabet ederken Webber kadınlar futbol, ​​voleybol, tenis, hızlı-pitch voleybol, kros, golf, atletizm alanında üniversitelerarası düzeyde katılan, futbol, ​​basketbol, ​​tenis, beyzbol, golf, parça ve saha ve futbol.

2002 yılında, Rex R. Yentes Conference Center açıldı. Yeni bina bir bilgisayar sınıfı, bilgisayar çalışma odası, Kariyer Hizmetleri Merkezi, Kabul Ofisler ve 325 kişilik bir oditoryum ev sahipliği yapmaktadır. 2001 sonbaharında ek olarak, Üniversite atletik eğitim tesisi ve yenilenmiş spor tesisleri ile yeni bir fitness merkezi açıldı.

2002 yılında, Webber onun atletik programına Üniversitelerarası futbol ekledi. Webber Savaşçı futbol takımı, 2003 yılında ilk tam sezonunda yarıştı. Futbol soyunma odası ve ek bir fitness merkezi, bir uygulama alanına ana kampüsünde kısa bir mesafede birlikte 2003 yazında tamamlandı. Ayrıca 2003 yılının yaz aylarında, 500 kişilik stadyum ve tam aydınlatma beyzbol alan eklendi.

2003 sonbaharında Bilgisayar Enformasyon Sistemleri önemli akademik teklifleri eklendi. Yeni major eklenmesiyle, bir bilgisayar, mini-lab 2004 yazında açıldı.

Webber tecrübe ve bilgi birikimi sağlam bir mirası üzerine inşa kurucuları tarafından öngörülen idealleri yaymak devam edecek, Webber, yenilikçi düşünce ve yaratıcı başarı arzusu aşılamak geleceğin zorlukları karşılamak için yarının iş liderleri hazırlayacaktır.

Misyon

Üniversitenin misyonu, genel olarak öğrencilere iş, liberal sanat ve bilim ve kapsamı küresel, uygulamada pratik eğitim fırsatı dönüştüren bir yaşam yaratmak çalışmanın ön profesyonel programlar, ve çok disiplinli bir dizi sunmak Eğitim çekirdek. Öğrenciler çeşitli disiplinlere ait bilgi genişliği göre dengeli onları seçtikleri çalışma alanında, bilgi ve uzmanlık derinliği kazanacaklardır. Özel vurgu sözlü ve yazılı iletişim ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi üzerine yerleştirilir.

Florida ve Kuzey Carolina yerlerde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde Üniversite ödülleri derece yanı sıra at Florida doçent düzeyinde. Geleneksel sınıf online ve melez öğrenme ortamları mevcuttur. Fırsatlar öğrenciler online kurslar ve / veya her iki kampüsünde ikamet süreleri boyunca her iki noktada kurs ve çalışma programları hakkında çizmek için vardır. Florida'da Webber programlarının dünya çapında iş ortamına odaklanmak ve yönetim ve stratejik planlama becerilerinin geliştirilmesi vurgulamak, modern iş uygulamalarını ve girişimciliği uyguladı. Kuzey Karolina Andrews şube kampüs, geleneksel liberal sanat ve bilim ve araştırmanın önceden profesyonel programlar bir dizi sunuyor.

İdari onayı: 17 Kasım 2011 Mütevelli Webber ve Andrews Kurulları tarafından onaylandı: Revize 19 Aralık 2011: 2014 Şubat

Akreditasyon

Bölgesel Akreditasyon

Ilişkilendirmek, lisans at ödül dereceye Kolejler ve master seviyelerinde Kolejler ve Okullar Komisyonu Güney Derneği tarafından akredite edilmiştir (şube kampüsleri, Andrews Üniversitesi ve St Andrews @ Sandhills dahil) Webber International University. , 1866 Güney Lane, Atlanta, Georgia 30033-4097 at Kolejler Komisyonu kurun 404-679-4500 arayın veya Webber International University akreditasyonu ile ilgili sorularınız için http://www.sacscoc.org gidin.

Vb kabul şartları, mali yardım, eğitim programları gibi üniversite hakkında sorular normal, Komisyon'un ofisine Üniversitesi'ne doğrudan ele değil olmalıdır. Komisyon gereği veya standart ile bir kurumun önemli uyumsuzluğu destek görünüyor kanıt olması durumunda temas edilmelidir.

binbaşı ile İşletme Lisans:

 • muhasebe
 • bilgisayar bilgi sistemleri
 • Kurumsal İletişim
 • maliye
 • Otelcilik Turizm İşletmeciliği
 • yönetim
 • pazarlama
 • Ceza Adalet Yönetimi
 • Sport Business Management

Genel İş Araştırmaları Lisans

İş İdaresi Master

 • Geleneksel MBA ek olarak, Webber aşağıdaki konsantrasyonlarda MBA sunmaktadır:
 • muhasebe
 • uluslararası iş
 • Ceza Adalet Yönetimi
 • Sport Business Management

Webber ile ilgili gerçekler!

 • Webber International University resmi okul renkleri
 • Bölgesel Akredite Devlet Lisanslı.
 • IACBE Akredite.
 • Özel Bağımsız, dört yıllık karma eğitim iş Üniversitesi artı MBA.
 • 1927 yılında kurulmuştur.
 • Lake Wales ve Frostproof arasında Disney World'e 40 dakika.
 • 110 Acre kampus güzel Crooked Gölü komşudur.
 • Kampüs residencies.
 • 22 eyalet ve 36 ülkeden gelen öğrenciler.
 • Öğrencilerimizin% 90'ı hibe veya burs çeşit alırsınız.
 • Bir "Güneydoğu'da iyi" ve "Best Value" kolej olarak Princeton Review Tanınan.

Konumlar