Worcester Polytechnic Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

WPI HAKKINDA

Worcester Polytechnic Institute , en son bilim ve mühendislik bilgisini topluma en çok yarar sağlayacak şekilde oluşturmak ve iletmek için 1865 yılında kuruldu.

Bugün, WPI, teoriyi pratikle dengeleyen bir eğitim sağlamak için kurucu misyonunu, yukarıda resmedilen iki orijinal yapımızın kuleleriyle simgelenen bir felsefeyi sağlamlaştırmaktadır.

WPI'nin 14 akademik bölümü, fen, mühendislik, teknoloji, işletme, sosyal bilimler ve beşeri bilimler ve sanat dallarında lisans, lisans ve doktora derecelerine kadar 50'den fazla lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

Üniversitenin müfredatı, proje deneyimine ve dünya çapında katılımlı, kaliteli deneyime ve ortak olduğu topluluklar için olumlu bir etkiye sahip, esnek ve titiz bir programa sahiptir. WPI öğretim üyeleri - kısa bir süre önce Wall Street Journal tarafından bildirildiği gibi, kalite ve erişilebilirlik için ulusun en üst sıralarında yer aldı - hem kampüste hem de 40'tan fazla proje merkezinde önemli ve sosyal sorunlara çözüm arayan disiplinlerarası araştırmalar hakkında öğrencilerle çalışın Amerika, Afrika, Asya-Pasifik ve Avrupa boyunca.

Lisansüstü araştırma programları arasında robotik, malzeme bilimi, siber güvenlik ve öğrenme bilimleri ve teknoloji bulunmaktadır. WPI, kritik alanlarda araştırmalara yatırım yapmakta, yangından korunma mühendisliği, yaşam bilimleri ve biyomühendislik, enerji ve veri bilimi gibi farklı alanlarda önemli ve sosyal olarak ilgili sorunlara çözüm arayışına girmektedir.

 • 4,337 LİSANS ÖĞRENCİLERİ
 • 2,091 LİSANS ÖĞRENCİLERİ
 • 50 DERECE PROGRAMI
 • ALTINCI DEVAM EDEN DEVAM EDEN 45 KÜRESEL PROJE MERKEZİ

Tarihçe

WPI'nin kurucuları, bu yeni çağa yeni bir profesyonel mühendis, bilim adamı ve girişimci sınıfının hazırlanmasına yardımcı olacak yeni bir üniversite kurmak istedi. Teknolojik profesyonelleri en iyi nasıl eğitecekleri konusunda farklı fikirleri vardı ve vizyonlarını birleştirirken yeni, etkili bir yüksek eğitim modeli ortaya çıktı.

Proje Tabanlı Eğitimde Öncü

WPI, Amerika Birleşik Devletleri'nde lisans öğrencilerine proje tabanlı öğrenmeyi birleştirmek için ilk üniversiteler arasında yer almış ve öğrencilerin gerçek dünya sorunlarına yönelik çözümler geliştirmek için edindikleri becerileri, bilgileri ve yetenekleri uygulamalarını istemiştir. Şimdi WPI, diğer kolejlere ve üniversitelere kendi müfredatlarında deneyimsel öğrenmeyi uygulamaktadır.

Kampüsümüz

WPI'nin ne olduğunu bilmek için, onu ilk elden tecrübe etmelisiniz. Gözlerden uzak bir tepenin üzerinde yer alan WPI'nin büyüleyici kampüsü, bir şehir üniversitesi gibi görünmüyor ya da hissetmiyor. Yine de, “The Hill” den aşağıya doğru, New England'ın ikinci büyük kentinden beklenecek olanaklar, fırsatlar ve canlı kültürel sahne ile hareketli bir kolej kasabası bekliyor.

Yıllık

Homecoming'dan QuadFest'e TouchTomorrow'a kadar, üniversite başarıları kutlayan, gelenekleri onurlandıran ve gurur, okul ruhu ve WPI'deki toplumu hissettiren bir dizi yıllık etkinlik, seremoni, atletik yarışma ve eğitim programlarına ev sahipliği yapıyor.

8.

 • 25 YÜKSEK KAZAN POTANSİYELİ YERİNE SAHİP OLDUĞU 25 KOLEJ
 • CNBC (2018)

1.

 • EN İYİ KOMBİNE ARAŞTIRMASI VE ÖĞRETİMİ FAKÜLTESİ
 • DUVAR SOKAK DERGİSİ / ZAMANLAR YÜKSEKÖĞRETİM (2016)

En iyi 25

 • KÖK KOLEKSİYONLARI
 • FORBES (2018)

5.

 • EN İYİ ÇALIŞMA KOLEKSİYONLARI
 • PRINCETON İNCELEME (2019)

Konumlar

Worcester

Address
Institute Road,100
01609 Worcester, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin