Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Wright State University , Ohio eyaletindeki Dayton eyaletinde yer alan ve 60'tan fazla ülkeden yaklaşık 1000 uluslararası öğrenciyi içeren 15.000'den fazla öğrencisi olan bir devlet üniversitesidir. 295 derece program sunan üniversite, Ohio, Celina'da sekiz kolej, üç okul ve bir dal kampüsünden oluşmaktadır. Wright kardeşler için adlandırılan Wright State University , Amerika'nın göbeğinde olağanüstü ve uygun fiyatlı bir eğitim sunmaktadır.

Biz Kimiz

Misyon

Öğrencilerimizin ve hizmet verdiğimiz toplulukların yaşamlarını dönüştürüyoruz.

Yapacağız:

 • yüksek kaliteli, yenilikçi programlar aracılığıyla her seviyede öğrencinin başarısı için sağlam bir temel oluşturmak;
 • yaşam kalitesini etkileyen bilimsel araştırmalar ve yaratıcı çalışmalar yapmak;
 • anlamlı topluluk hizmeti sağlamak;
 • Bölgemizin ve devletimizin ekonomik olarak yeniden canlandırılmasını sağlamak ve tüm öğrencilerimizi, fakültelerimizi, personelimizi ve mezunlarımızı profesyonel, entelektüel ve kişisel olarak geliştirmelerini sağlamak.

Vizyon

Wright State University kardeşlerin yaratıcı ruhundan ilham alan Wright State University , her öğrencimizin, fakültenin, personelin ve mezunların her birinin eşsiz değerine saygı duyan kapsayıcı kültürümüzle tanınan ve takdir edilen Ohio'nun en öğrenme merkezli ve yenilikçi üniversitesi olacak ve Öğrencilerin hayatları ve hizmet verdiğimiz topluluklar üzerindeki olumlu dönüştürücü etki için.

Değerler

Wright State University değerleri

 • İnsanlar: Başarı, çeşitlilik
 • Öğrenme: Keşif, yenilikçilik, burs
 • Ortaklıklar: Bölgesel, girişimci, küresel
 • İlişkiler: Collegial, professional, ethical
 • Sürdürülebilirlik: Sosyal adalet, ekonomik fırsat, çevre koruma
 • Yönetim: Mali, entelektüel

Bölgemiz Hakkında

Dayton bölgesi, yeniliğin dönüm noktası olarak bilinir, ancak çok daha fazlasıdır.

Güneybatı Ohio'nun Miami Valley bölgesinde bulunan Dayton, yaklaşık bir milyon kişinin yaşadığı çok büyük bir metropol alanıyla çevrili orta büyüklükte bir şehirdir. Dayton, Livability'nin Yaşanacak En Uygun Maliyetli Yerler listesinde 2. sırada yer aldı. Livability.com'a göre, “Dayton'da yaşamaktan gelen gerçek pazarlık, sakinlerinin yaşadığı yüksek kaliteli yaşam” dedi. “Dayton, kano ve buz pateni içeren açık hava etkinliklerinden Dayton Filarmoni Orkestrası ve Benjamin ve Marian Schuster Sahne Sanatları Merkezi gibi kültürel olanaklara kadar yapılacak çok çeşitli şeyler sunar.”

En iyilerinden biri

 • "Yaşanacak En İyi Yerler" - ABD Haberleri ve Dünya Raporu
 • "Amerika'nın En Ekonomik Şehirleri" - Forbes
 • "Kariyer Olanakları İçin En İyi 10 Şehir" - SmartAsset
 • "Top-10 En Sanatsal Orta Ölçekli Şehirler" - Gogobot
 • "2017'nin En İyi 25 Şehri" - Dış
 • "Bu ABD Kentleri En Yeşil Alanlara Sahip" - National Geographic

Tarihçe

Miami Vadisi uzun bir yenilik geçmişine sahiptir. 1900'lü yılların başında Dayton, kişi başına en fazla patenti alan ABD'nin buluş başkenti oldu. Havacılığın doğduğu yer olan Dayton, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri Ulusal Müzesi'ne (dünyanın en eski ve en büyük askeri havacılık müzesi ve Ohio'nun 1 numaralı turistik cazibe merkezi) ve ülkenin önde gelen hava gösterilerinden biri. Şehrin diğer etkili icatları arasında kasiyer, otomobiller için kendiliğinden başlayan ateşleme, popüler içecek kutusu, elektrikli tekerlekli sandalye, bir merdiven ve park sayacı var. Ziyaretçiler bu zengin tarihi keşfedebilir ve orijinal 1905 Wright Flyer III'ü, büyük bir yazar kasa koleksiyonunu ve Carillon Historical Park'taki diğer yerel tarih taşlarını görebilir.

Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları

Bölgenin sanat sahnesi, birçok büyük şehrinkinden daha canlı. Benjamin

Büyük Açık Alanlar

Miami Vadisi, açık hava maceracıları için harika bir yerdir. Bölgede yedi MetroPark'ın yanı sıra 35.000 dönümlük park, doğa koruma alanı ve Büyük Miami Nehri boyunca popüler bir nehir koridoru bulunmaktadır. Motorcuların çoğu, raylar-ray girişimleriyle birlikte 330 milden fazla parkur keşfedebilir. Rural Greene County, Clifton Gorge Eyalet Doğa Koruma Alanı, Glen Helen Doğa Koruma Alanı'nda yürüyüş, John Bryan Eyalet Parkı'nda kamp yapma ve doğa yürüyüşü yapma ve Ohio'nun Ulusal Doğal Nehir olarak adlandırılan ilk akarsu olan Little Miami Nehri boyunca kanoyla gezinti sunuyor.

Spor Dalları

Spor meraklıları, Raider Country'nin evini aramaktan mutluluk duyar. Wright State'in NCAA DI spor programı ve Columbus ve Cincinnati'deki profesyonel ekipleri ile bölge, spor meraklıları için geniş fırsatlar sunuyor. NCAA, Dayton'ı Dokuz Büyük Basketbol Şehri listesine dahil ediyor. Her yıl NCAA turnuvası, alanı 64 takımlık bir dirseğe dönüştüren First Four oyunlarının sitesi olan Dayton'da başlıyor. Dayton Dragons beyzbol takımı, Sports Illustrated dergisi tarafından “Spordaki En İyi 10 En İyi Bilet” den biri olarak seçildi.

Alışveriş ve Yemek

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Fairfield Commons Alışveriş Merkezi, Wright State kampüsü yakınında yer almaktadır. Yaya dostu sokaklara, perakende mağazalarına ve restoranlara sahip 72 dönümlük şehir merkezi olan Greene sadece 15 dakika uzaklıktadır. Benzersiz restoranlar ve dükkanlar, Dayton'un tarihi Oregon Bölgesi'nin bir parçasıdır. Bölge, bir düzineden fazla mikro birahaneyle “zıplıyor” ve New York Times, The Pine Club steakhouse'ı “Dünyanın En Büyük On Geleneksel Yemek Kurumundan” biri olarak adlandırdı.

Hafta Sonu Kaçamakları

Miami Vadisi'nin Interstate 70 ve Interstate 75'in kesişimine yakın konumda olması, Cincinnati, Columbus ve Indianapolis gibi büyük şehirleri ziyaret etmeyi kolaylaştırıyor. Midwest'in en büyük eğlence ve su parkı olan Kings Island, Dayton'ın sadece 35 mil güneyindedir. Dünya standartlarında müzeler, açık ve kapalı konser salonları, nehir teknesi yolculukları, ödüllü hayvanat bahçeleri ve profesyonel spor takımları arabayla bir saatlik mesafededir.

Raider Ülke

Raider Country, Batı Ohio'daki Wright State University iki kampüsü tarafından demirlenen bitişik 16 ilçe bölgesidir. Ayrıca, Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü'ne ev sahipliği yapan bölge, bilgi teknolojisi, havacılık araştırma ve geliştirme, ileri malzeme mühendisliği ve sağlık ve insani hizmetler alanındaki güçlü yönleriyle bilinir. Raider Country'de gurme restoranlar, eklektik dükkanlar, yeşil alanlar ve mükemmel okullar bulunmaktadır.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

Wright State University

Hava-Uzay Sistemleri Mühendisliği (MSASE) Yüksek Lisans programı, onları iş piyasaları veya doktora çalışmaları için etkili bir şekilde hazırlayacak olan havacılık sistem ... [+]

Program Açıklaması

Hava-Uzay Sistemleri Mühendisliği (MSASE) Yüksek Lisans programı, onları iş piyasaları veya doktora çalışmaları için etkili bir şekilde hazırlayacak olan havacılık sistemleri mühendisliği alanındaki teorik çalışmalara ve pratik deneyimlere odaklanan lisansüstü çalışma olanakları sağlamak üzere tasarlanmıştır. MSASE programı, geleneksel Havacılık ve Uzay Mühendisliği programlarından farklıdır, çünkü yüksek dereceli doktora derecemizden sonra modellenen disiplinlerarası çalışma gereksinimi ile genişlik gerektirmektedir. program ve böylece hem modern havacılık programlarında gerekli olan güçlü bir şekilde ihtiyaç duyulan sistem anlayışını hem de doktora için doğal bir basamak taşı oluşturur. programı.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dayton
Açık Kayıt
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Wright State University

İnsan Faktörleri (HF) ve Endüstri / Organizasyonel (IO) Psikolojisi, insan ve grup performansının temel teorilerini ve sosyo-teknik sistemlerin kalitesini artırmak için p ... [+]

Program Açıklaması

İnsan Faktörleri (HF) ve Endüstri / Organizasyonel (IO) Psikolojisi, insan ve grup performansının temel teorilerini ve sosyo-teknik sistemlerin kalitesini artırmak için pratik sonuçları araştıran alanlardır. HF programı, insan algısına ve bilişe özel önem vermektedir. IO programı iş ortamlarında bireysel, grup ve örgütsel davranışları vurgular. Bu programlar birlikte, psikolojik teorileri daha etkin teknolojilerin ve iş organizasyonlarının tasarımına uygulamak için güçlü bir temel sağlar. Programımız, yerel endüstriler ve Wright-Patterson AFB'deki Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı İnsan Etkinliği Müdürlüğü gibi devlet laboratuarları ile işbirliği yapmak için eşsiz fırsatlar sunuyor. Ayrıca, öğrencilerin arayüz tasarımı, eğitim, seçim, karar verme ve takım koordinasyonu ile ilgili problem merkezli araştırma projelerinde disiplinlerarası işbirliklerine katılmalarını sağlar. Bu problemler, havacılık, sağlık, kamu ve özel sektör işletmeleri, askeri operasyonlar ve acil durum operasyonları dahil olmak üzere çok çeşitli uygulama alanlarında incelenebilir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dayton
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Wright State University

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Bilim Ustası, işten daima eğitimlerini geliştirmek için zaman ayıramayan çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Uygun bir harman ... [+]

Program Açıklaması

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Bilim Ustası, işten daima eğitimlerini geliştirmek için zaman ayıramayan çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Uygun bir harmanlanmış eğitim yaklaşımı ile yüksek değerli bir yıllık bir program sunuyoruz. Öğrenciler yıl boyunca kampüste dört konut harcarlar. Kalan kurs çalışması, kendi alanlarında uzmanlar tarafından hazırlanan tescilli e-öğrenme modüllerimiz kullanılarak tamamlanmaktadır.

Şimdi her zamankinden daha fazla, çoğu işletmede başarı, Tedarik Zinciri Operasyonlarının başarılı yönetimine bağlıdır. Tedarik zincirleri teslim edilemediğinde ve perakende mağazalarda stoklar oluştuğunda ne olacağını düşünün. Araştırmalar, perakendecilerin, müşteriler stoklarla karşılaştığında hedeflenen satın almaların neredeyse yarısını kaybedebileceğini göstermektedir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dayton
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Wright State University

Programın güçlü yönleri arasında fakülte uzmanlığının eşsiz bir karışımı, iyi donanımlı bilgisayar bilimi ve mühendislik laboratuarı tesisleri ile teori, uygulama, donanı ... [+]

Program Açıklaması

Programın güçlü yönleri arasında fakülte uzmanlığının eşsiz bir karışımı, iyi donanımlı bilgisayar bilimi ve mühendislik laboratuarı tesisleri ile teori, uygulama, donanım ve yazılım dengesi yer alıyor. Siber Güvenlik Yüksek Lisans derecesi siber güvenlik tehditlerini tanımlamak ve çözmek için beceriler geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Derecesi, bilgisayar sistemlerini ve bilgisayar ağlarını korumak için uygulanabilir bilgi ve beceri geliştirmeye odaklanır. Programda bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği, bilgi sistemleri veya elektrik mühendisliği geçmişine sahip öğrenciler başvurabilirler. Sektörde çalışan ve güçlü bir teknik geçmişe ve ilgili iş tecrübesine sahip profesyonellerin de başvuruda bulunmaları teşvik edilmektedir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dayton
Açık Kayıt
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Wright State University

Makine ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, Yenilenebilir ve Temiz Enerji dalında yüksek lisans derecesiyle Mühendislik Mühendisliği Yüksek Lisans (MSE) derecesine götüren bir ... [+]

Program Açıklaması

Makine ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, Yenilenebilir ve Temiz Enerji dalında yüksek lisans derecesiyle Mühendislik Mühendisliği Yüksek Lisans (MSE) derecesine götüren bir lisansüstü çalışma programı sunmaktadır. Yenilenebilir ve Temiz Enerji programı, enerji ile ilgili temel kavramların yanı sıra birçok alternatif enerji sistemindeki kursları da içermektedir. Bu programa yakıt hücreleri, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidrojen yakıtı, enerji dönüşümü, enerji malzemeleri, enerji verimliliği, termodinamik vb. Dersleri verilmektedir. Bu programın amacı, gelecek nesil yenilenebilir ve temiz enerji mühendisleri yetiştirmektir. Yenilenebilir ve temiz enerjiler alanında araştırma geliştirmek.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dayton
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

WSU Overview

WSU Graduation

Address
Colonel Glenn Highway,3640
45435 Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri