Yale University School of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

En yüksek kalitede eğitim, araştırma ve hasta bakımını destekleyen önde gelen bir akademik tıp merkezi olarak Yale Tıp Fakültesi:

  • Tıp ve biyomedikal bilimler pratiğini ilerletecek akademisyenleri ve geleceğin liderlerini eğitmek ve ilham vermek,
  • Sağlığı sürdürmek ve iyileştirmek ve hastalık ve hastalıkların neden olduğu acıyı hafifletmek için tıbbi bilgileri ilerletmek ve
  • Hastalara şefkatli ve saygılı bir şekilde üstün bakım ve hizmet sağlayın.

Okul, 1810 yılında Yale Koleji Tıp Kurumu olarak kuruldu. Mevcut adı Yale Tıp Fakültesi, 1918'de kabul edildi.

1920'den 1935'e dek dekan olarak görev yapan Milton C. orjinal araştırma.

Amerikan beyin cerrahisinin babası ve Amerikan tıbbında ufuk açıcı bir figür olarak kabul edilen Harvey Cushing, kariyerinin sonlarında fakülteye katıldı ve kapsamlı kitap koleksiyonunu Yale'ye bağışladı. Adını taşıyan tıp fakültesi kütüphanesi, dünyanın en büyük tıp tarihi kütüphanelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

YSM'nin tıbba tarihsel katkıları arasında, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen ilk X-ışını, Amerika'da ilk başarılı penisilini kullanımı, kanser kemoterapisinin ilk kullanımı ve fetal kalp izleme, doğal doğum ve yenidoğanın yatırılması yer alıyor. Yale doktorları, diyabet için ilk yapay kalp pompasını ve ilk insülin infüzyon pompasını tasarladılar ve burada, çocuk felci virüsünün bulaşma yolları belirlendi ve Salk aşısının önü açıldı. Lyme hastalığı, 1975'te iki Yale doktoru tarafından tanımlandı.

Daha yeni dönüm noktaları arasında ilk transgenik fare, nörodejeneratif hastalıkları anlamanın anahtarı olan protein katlanma mekanizmasının keşfi ve bulaşıcı hastalık ve kanser için büyük çıkarımlarla birlikte doğuştan gelen bağışıklık mekanizmasının keşfi yer alıyor. Diğer önemli noktalar arasında otizmin erken tespiti ve hipertansiyon, maküler dejenerasyon, disleksi ve Tourette sendromu ile ilişkili genlerin tanımlanması için ilk güvenilir yöntem yer alıyor.

Konumlar

Yeni Cennet

Address
Cedar Street,333
06510 Yeni Cennet, Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: