Yale University Yale College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Yale Koleji, bu aklın nasıl kullanılacağını önceden belirtmeden, geniş bilgiye sahip, son derece disiplinli bir zeka geliştirmeyi amaçlayan bir liberal sanat eğitimi sunmaktadır. Öğrenmeye böyle bir yaklaşım, üniversiteyi bir keşif aşaması, merak uyandırmak için bir yer ve yeni ilgi alanları ve yeteneklerin keşfedilmesi için bir fırsat olarak görür.

Kolej, öğrencileri belirli bir kariyerin ayrıntıları konusunda eğitmek istemez, ancak bazı öğrenciler bu hazırlıktan diğerlerinden daha fazlasını almayı tercih edebilir. Bunun yerine, ana amacı, öğrencilerin sonunda seçtikleri işi yapmak için getirebilecekleri bilgi ve becerileri aşılamaktır.

Bu eğitim felsefesi, “[zihnin] güçlerini genişletmek ve onu bilgiyle depolamak” arasında bir ayrım yapan 1828 Yale Raporu'nda ifade edilenle örtüşmektedir. Gerçekleri elde etmek önemlidir, ancak çeşitli şekillerde eleştirel ve yaratıcı düşünmeyi öğrenmek önceliklidir.

Lisans müfredatının akademik ve idari ayrıntılarının ayrıntılı bir açıklaması Yale College Çalışma Programları'nda (YCPS) bulunabilir.

Konumlar

Yeni Cennet

Address
06520 Yeni Cennet, Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin