AMD Akademie Mode & Design

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Burada okulun web sitesine gidin!

AMD Akademie Mode & Design , moda, tasarım, medya, iletişim ve yönetim alanlarında uluslararası sertifikalı eğitim programları sunmaktadır. Yaratıcı ve iş odaklı gençliğin teşvik edilmesi ve desteklenmesi, 30 yılı aşkın süredir adanmış eğitim faaliyetleri için AMD Akademie Mode & Design'ın önemli bir stratejik odağı olmaya devam ediyor. Esnek ve açık fikirli uzmanları uzmanlık ve bilgi birikimiyle ve aynı zamanda uluslararası yaratıcı endüstriler için disiplinlerarası ve bütünsel bir yaklaşımla eğitiyoruz.

AMD, inovasyon, disiplinler arası yaklaşım, öğretim ve araştırmada kalite, pratik alaka düzeyi ve bireysel kariyer gelişimi anlamına gelir. Akademinin önemli Alman yaratıcı lokasyonlarında Hamburg, Düsseldorf, Münih, Berlin ve Wiesbaden olmak üzere beş kampüsü var.

Akademideki yüksek öğrenim bölümü Fresenius Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile birleştirildi ve AMD Moda Okulu ve AMD Tasarım Okulu'nun eğitim birimi olan Tasarım Bölümü oldu.

AMD uluslararası ağını kullanıyor. Uluslararası moda uzmanları, tasarımcılar, bilim adamları ve marka şefleri ile yoğun işbirlikleri ve pratik projeler, 30 yılı aşkın süredir en yüksek kalite standardında bir öğrenme fırsatı sağlıyor.

Endüstrinin içgörüsü ve pratik bir dönem bilgilendirici ve heyecan verici yönler oluşturur. Tanınmış şirketler, örneğin Calvin Klein, hessnatur, Peek & Cloppenburg, Marc O'Polo, Walt Disney ve daha fazlasıdır.

AMD, 2016'dan bu yana Uluslararası Moda Teknolojisi Vakfı'nın (IFFTI) düzenli bir üyesidir ve bu nedenle tasarım, teknik ve moda alanında moda endüstrisinin önde gelen eğitim kurumlarından oluşan küresel bir ağın bir parçasıdır.

5.000'den fazla mezun AMD tarafından eğitildi. Mezunlar kendileri için başarılı bir şekilde işe başladılar ya da Alexander McQueen, Hermes, Vogue, InStyle, Cosmopolitan, Porsche ve Zalando gibi önemli markalar için çalışıyorlar.

Ortak üniversitelerle yurtdışında ve uluslararası ağda deneyim

AMD, New York / ABD'deki Berkeley Koleji, Milano / İtalya'daki Nuova Accademia di Belle Arti (NABA), Londra / İngiltere, Londra'daki Avrupa İşletme ve Yönetim Koleji (ECBM) gibi saygın uluslararası üniversitelerle çok sayıda ortaklığa sahiptir. Londra / İngiltere'deki Moda Koleji (LCF), Vancouver / Kanada'daki Vancouver Adası Üniversitesi, Zhuhai / Çin'deki Pekin Normal Üniversitesi, Seul / Güney Kore'deki Hongik Üniversitesi, Anvers / Belçika'daki Universiteit Antwerpen, Hogeschool Gent, Sanat Okulu ( KASK) Gent / Belçika'da ve Yeni Tasarım Üniversitesi (ND) St.Pölten / Avusturya'da.

AMD ayrıca Erasmus programına katılır ve bu bağlamda, AB içinde yurt dışında staj ve dönemler için cazip sponsorluk fırsatları sunar.

Konumlar

Berlin

Address
Jacobowitz Hof
Pappelallee 78/79

10437 Berlin, Berlin, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 (0)30 – 58 58 308-0

Hamburg

Address
Alte Rabenstraße 1
20148 Hamburg, Hamburg, Almanya
Telefon
+49 (0)40 – 23 78 78-0

Düsseldorf

Address
Karl-Friedrich-Klees-Str.10,
Platz der Ideen

40476 Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 (0) 211 – 3 86 26-0

Münih

Address
Infanteriestraße 11a/
Haus E2

80797 Münih, Bavyera, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 (0)89 – 38 66 78-0

Wiesbaden

Address
Moritzstraße,17a
65185 Wiesbaden, Hesse, Almanya
web sitesi
Telefon
T: +49 (0)611 711 856 – 0

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin