Bauhaus-Universität Weimar

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bauhaus-Universität Weimar Bauhaus fikrine adamış ve bu nedenle geleneksel uluslararası yönelime sahip uluslararası bir araştırma üniversitesidir. Onun aspirasyon Almanya'da benzersiz bir yol çalıştırmak bizleri hangi bilim ve teknikleri ile sanat birleştirmektir. Uluslararasılaşma için aspirasyon boş ifade ama bizim kendini anlama ve yönlendirme bütünleştirici bir bileşenidir.

Böyle Mimarlık, Sanat ve Tasarım, İnşaat Mühendisliği ve Medya olarak çalışma fakülte ve alanları ile, Bauhaus-Universität Weimar kendine özgü bir kimliğe sahiptir.

Bauhaus-Universität Weimar inşaat mühendisliği ve mimarlık odaklı disiplinlerden dayalı öğretim ve araştırma faaliyetleri geniş yelpazesi için bilinen haline gelmiştir. Bugün Üniversite özgür sanat, tasarım, web tasarımı, görsel iletişim, medya tasarımı da dahil olmak üzere çalışma yaklaşık 40 kursları ile eğitim geniş bir yelpaze sunar, Medya kültürü, mimari, inşaat mühendisliği, malzeme bilimi, işleme teknolojisi, çevre ve yönetim.

Bir heves, açıklık, yaratıcılık, endüstriyel uygulama ve uluslararası yakın bir bağlantı deneme terim »Bauhaus« duruyor. Bauhaus hareketinin geleneği üzerine kurulan bütün fakülteler kamu alanları oluşturmak katılmaktadırlar. Gol yerleşimin mevcut ve gelecekteki alanların planlama, inşaat ve tasarım üzerine yaratıcı ve yenilikçi, bilim, sanat ve teknoloji analitik birlikte çalışan elde etmektir. Pratik deneyim önemli bir akademik alanlarda rol yanı sıra sanatsal gelişimine oynar.

Onlar medya geliştiriciler ve tasarımcılar için ne kadar test, belgelendirme ve ürün geliştirme sadece inşaat mühendisleri için önemlidir.

Amacıyla uluslararası imajını tanımlamak ve bir i nternational üniversite olarak başarıyla kendini kurmak için, bütün alanlarda uluslar üniversitenin stratejisidir. Özellikle eğitim, araştırma ve yaratıcı-sanatsal gelişim alanlarında, uluslararası yönelim farklı yollarla ve teşvik araçlar vasıtasıyla geliştirmek gerekir. O hesap günü, uluslararasılaşma üniversitenin ilkesi ile yönetimi içine benimsenen edildi. Ayrıca, Uluslararası Stratejik İşbirlikleri için Memuru pozisyonu oluşturuldu. Onun görevi uluslararasılaşma stratejilerinin güncellemek ve çeşitli önlemler almaktır.

Konumlar

Weimar

Bauhaus-Universität Weimar

Address
Bauhaus-Universität Weimar
Geschwister-Scholl-Straße 8

99423 Weimar, Thüringen, Almanya
Telefon
+49 3643 581112

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin