Centre international de formation européenne (CIFE)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Centre uluslararası CIFE européenne ( CIFE ) özel bir yüksek öğretim ve araştırma enstitüsüdür. Jean Monnet Programı çerçevesinde Avrupa Birliği'nden özel fon alan altı kurumdan biridir. 1954 yılında Fransız entelektüel Alexandre Marc'ın kuruluşundan bu yana, CIFE , uluslararası ve disiplinlerarası çalışma programları ile en başta Avrupa entegrasyonunun güçlü bir savunucusu olmuştur.

Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler

Yaşam ve Öğrenim Avrupa sloganı altında CIFE , öğrencilere bir yıl boyunca üç farklı ülkede eğitim CIFE sunan Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler alanında farklı Master programları sunmaktadır. CIFE Avrupa Çalışmaları Yüksek Lisans Yöneticisi, farklı Avrupa şehirlerindeki yüz yüze atölyelerle çevrimiçi öğretimi birleştirerek profesyonellere yöneliktir. CIFE , öğrencilere teori ve pratiğin kavşağında problem odaklı öğrenme sunan mükemmel akademik öğretim sunar. Bu, uluslararası öğretim üyeleri tarafından, ünlü akademik kurumlardan ve araştırma merkezlerinden konuk konuşmacılar tarafından garanti edilmektedir. Programlarımızın çoğu ortak üniversiteler ile yakın işbirliği içinde yürütülmektedir. Akademik ağımızın ötesinde, uluslararası örgütlerden profesyoneller, en önemlisi Avrupa Birliği'nden, CIFE programlarına eşit ölçüde katkıda bulunuyorlar.

Araştırma

CIFE araştırma öncelikleri, entelektüel mirasını ve akademik yeterliliğini yansıtmaktadır: Avrupa-Almanya ilişkileri, federalizm, enerji geçişi, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği politikaları, politik ve sosyal teoride eğilimler. TEPSA ile birlikte, Horizon 2020 "FEUTURE" konsorsiyumunun bir üyesiyiz ve Türk-Avrupa ilişkilerinin geleceği ile ilgili farklı senaryolar üzerinde çalışıyoruz. CIFE , araştırma ortaklarıyla birlikte uluslararası akademik ağını genişletmiş ve uzmanlığını Batı Balkanlar, Doğu Ortaklığı ve Çin'e genişletmiştir.

yayın

CIFE araştırmasına, çoğu CIFE web sitesi ve üç aylık dergisi "L'Europe en oluşumu" için www.cairn.info üzerinden erişilebilen farklı yayınlar bulunmaktadır .

L'Europe en formasyonu Avrupa felsefesi, hukuk, ekonomi, sosyoloji ve kültürü bir araya getiren disiplinlerarası bir yaklaşımla Avrupa entegrasyonu, uluslararası ilişkiler ve federalizmle ilgilenen iki dilli bir dergidir (Fransızca / İngilizce) . Dergi ilk olarak 1960 yılında yayınlandı ve 2008 yılında bilimsel profilini geliştirmek için bir bilimsel komite kurdu.

ofisler

CIFE merkez ofisi Nice ve Berlin, Brüksel , İstanbul ve Tunus şubeleri bulunmaktadır.

Erasmus

Avrupa Birliği Jean Monnet Programı (Erasmus) çerçevesinde özel finansman almaktadır.

Mezunlar ve Mezunlar

CIFE Yüksek Lisans programlarının mezunları, Avrupa kurumlarında üst düzey görevliler olarak, BM çerçevesi içinde politika yetkilileri olarak, yöneticiler, diplomatlar, danışmanlar, düşünce kuruluşları için araştırmacılar, lobiciler ve akademik uzmanlar olarak çalışmakta ve 100'den fazla ülkeden gelmektedir. Onlar bizim en iyi elçilerimiz.
CIFE Mezunlar ağında, Mezunlarımız CIFE ile temasa CIFE ve CIFE etkinlikleri düzenli olarak düzenlenmekte ve CIFE etkinlikleri düzenli olarak öğle yemeği tartışmaları, bölgesel toplantılar ve alternatif Avrupalı ​​başkentlerde yıllık uluslararası Mezunlar etkinliği düzenlenmektedir.

Konumlar

Berlin

Address
CIFE in Germany
Bundesallee 23

D - 10717 Berlin, Berlin, Almanya

Güzel

Address
CIFE in France
81, rue de France

06000 Güzel, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Fransa

Brüksel

Address
CIFE in Belgium
c/o Fondation Universitaire
Rue d'Egmont 11

1000 Brüksel, Belçika

Viyana

Address
Viyana, Viyana, Avusturya