Hochschule Bonn-Rhein-Sieg

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg ( H-BRS ) 1995 yılında kurulmuştur. 9.000'den fazla öğrencisi, yaklaşık 150 profesörü ve yaklaşık 300 araştırma görevlisi ile dinamik ve araştırma odaklı bir üniversitedir. Akademi, işletme ve sanayi alanlarından 350 yüksek nitelikli öğretim üyesi tarafından desteklenmektedir. Ek 300 çalışan İdare, Kütüphane ve Dil Merkezi için çalışmaktadır. Üniversite kampüsü Hennef, Rheinbach ve Sankt Augustin'de bulunmaktadır. Bonn'da Üniversite, Bonn Üniversitesi, Aachen Teknik Üniversitesi (RWTH) ve Fraunhofer Gesellschaft ile ortaklaşa Bonn-Aachen Uluslararası Bilgi Teknolojileri Merkezi'ni (b-it) yönetmektedir. Üniversite Gelişim Planı, Üniversitemizin 2020 yılına kadar gerçekleştirmeyi amaçladığı stratejik hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için somut önlemler alınmasını içerir - temel sebep sürdürülebilirliktir.

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg ( H-BRS )

H-BRS şu anda en son araştırma bulgularına dayanarak neredeyse 40 çalışma programından birini seçebilirsiniz. Üniversitenin profesörleri hem işletme hem de akademi konusunda profesyonel deneyime sahiptir. Mükemmel altyapımız ve iyi donanımlı laboratuvarlarımız, sayısız PC iş istasyonumuz, üniversite genelindeki W-LAN'ımız, modern Üniversite ve Bölge Kütüphanemiz ve aktif kampüs yaşamımız gibi tekliflerimizin ayrılmaz bir parçası.

Üniversiteden dünyaya

İş piyasasının değişen gereklilikleri göz önüne alındığında, H-BRS yurtdışında eğitim dönemlerini sürdürülebilir şekilde desteklemektedir. Yaz Okulları zaten erken dönemlerinde öğrenciler için uygun; bunlar çoğunlukla Üniversitenin Fon Yaratma Derneği tarafından sübvanse edilir. En az bir yabancı dil öğrenmek zorunludur. Üniversitenin ayrılmaz bir parçası olan Dil Merkezi yaklaşık 15 dil sunar. H-BRS yaklaşık 30 ülkede 80'den fazla yabancı üniversite ile işbirliği yapıyor. 2018'de H-BRS kayıtlı uluslararası öğrencilerin oranı kabaca% 16 idi.

Konumlar

Sankt Augustin

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Sankt Augustin campus
Grantham-Allee 20

53757 Sankt Augustin, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Rheinbach

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Rheinbach campus
von-Liebig-Strasse 20

53359 Rheinbach, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Sankt Augustin

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Hennef campus
Zum Steimelsberg 7

53773 Sankt Augustin, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin