HFT Stuttgart

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Gelenek ve Yenilik - HFT Stuttgart'ın temel özellikleri. 1832'de "İnşaat Esnasında Kış Okulu" olarak kurulan HFT Stuttgart bugün geniş bir yelpazede akredite edilmiş lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Üç fakültemizde toplam 14 lisans ve 18 yüksek lisans programı bulunmaktadır. Kampüsümüz doğrudan Güney-Batı Almanya'nın iş merkezi olan Stuttgart'ın merkezinde.

HFT Stuttgart'da küçük gruplar halinde pratik becerileri öğretmek konusunda uzmanız. 400'den fazla yarı zamanlı öğretim görevlisi tarafından desteklenen 125 profesör tarafından 4000 öğrenciye ders veriliyor.

Teknik bilgi öğretmekle kalmaz, ekip oluşturma ve disiplinlerarası projelerde çalışma becerisi gibi kişilerarası beceriler de öğretilir. Lisans programınıza entegre olarak, firmalara ve ofislere pratik çalışma projeleri veya dünyanın 70 ortak kurumundan birinde muhtemelen bir çalışma dönemi bulabilirsiniz.

HFT Stuttgart'daki Lisans ve Yüksek Lisans sistemi size doğru eğitim programını ve gelecekteki kariyeriniz için mümkün olan en iyi fırsatları sunar.

Stuttgart, Eğitim, Çalışma ve Yaşam Yerinde

Yaklaşık 600.000 nüfusa sahip olan eyalet başkenti Stuttgart, sunacak çok şey var. Güney Batı Almanya'nın ekonomik merkezidir ve otomotiv uzmanlığıyla dünya çapında tanınmaktadır. Bağlar ile çevrili mühendislik, mimarlık ve kültür ile ünlü bir şehirdir. Gottlieb Daimler ve Wilhelm Maybach, 1882'de bahçelerinde ilk benzinli motor geliştirdiler ve böylece şehrin otomotiv endüstrisini kurdular. Porsche daha sonra bir spor otomobil üreticisi olarak ve ayrıca Bosch ve Mahle gibi çok sayıda tedarikçiyi takip etti.

Stuttgart Bölgesi, dünyanın önde gelen ekonomik alanlarından biridir. IBM ve Hewlett-Packard gibi çok sayıda global markanın ev sahipliğinde, Avrupa Merkez Binası'nın yanı sıra binlerce yenilikçi küçük ve orta ölçekli şirket bulunuyor.

Ziyaret etmek çok çeşitli müzeler, dinamik bir tiyatro manzarası, Opera Binası, saraylar, parklar, kasaba ormanlık alanları ve Wilhelma hayvanat bahçesi.

Konumlar

Stuttgart

Address
Hochschule für Technik Stuttgart
University of Applied Sciences
Schellingstr. 24,

70174 Stuttgart, Baden-Württemberg, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin