Fresenius University of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fresenius

Wiesbaden yakınlarındaki Idstein ana kampüsünden, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fresenius bilimleri öğretiminde geleneği daha 167 yıl geri bakabilirsiniz. 1848 yılında Carl Remigius Fresenius pratik laboratuvar çalışmaları yanı sıra eğitime en başından beri kendini adadı Fresenius Kimya Laboratuvarı kurdu. uygulamalı bilimler özel sponsor devlet onaylı bir üniversite olarak Sertifikasyon 1971 yılında izledi.

Bugün, üniversite Idstein merkez ve Köln, Hamburg, Münih, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin ve New York'ta kendi kampüslerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı Lisans ve Master derecesi yanı sıra mesleki eğitim ve ileri eğitim vermektedir. Dersler farklı fakültelerden tahsis edilmiştir: Kimya ve Biyoloji, Sağlık ve Sosyal, Ekonomi ve Medya ve Tasarım.

Ancak, bu tamamen piyasa odaklı iletişim tedbir Uygulamalı Bilimler Fresenius Üniversitesi yasal çerçevesi üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi yoktur. Okullar fakülteler için bir yedek değil, ama sadece daha iyi karşılamak için de daha şeffaf ve odaklanmış bir şekilde piyasada güçlü son yıllarda sayısında artış var çalışma kursları, sunmak, ama üniversitenin pazarlama departmanı etkinleştirmek mevcut ve potansiyel öğrencilerin ihtiyaçları. Bu bağlamda, tüm üniversitenin yasal olarak düzenlenmiş komiteler ve farklı fakültelerinde organizasyonları gelecekte kendi alaka ve geçerliliğini korumak için devam edecektir.

Konumlar

Idstein

Hochschule Fresenius

Address
Fresenius University of Applied Sciences
Limburger Straße 2
65510 Idstein

65510 Idstein, Hesse, Almanya
Telefon
0800 7245 834

Berlin

Address
Jägerstraße 32, 10117 Berlin
Berlin, Berlin, Almanya

Münih

Address
Infanteriestraße 11A, 80797 München
Münih, Bavyera, Almanya

Wiesbaden

Address
Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden
Wiesbaden, Hesse, Almanya

Hamburg

Address
Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg
Hamburg, Hamburg, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin