Offenburg University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1964 yılında, bir "Ulusal Mühendislik Okulu" olarak kurulan Offenburg University Uygulamalı Bilimler Offenburg University , hızla pratik bir yönelimle yüksek performanslı bir eğitim kurumu olarak kendini kanıtlamıştır. Bugün Üniversitemiz iki kampüste 4.300'ün üzerinde öğrencisi ile gelişen bir topluluk oluşturuyor. İşletme ve Endüstri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilgi Teknolojileri, Makine Mühendisliği ve Proses Mühendisliği, Medya ve Bilgi olmak üzere dört bölümde Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri sunuyoruz.

85108_Offenburg-University---Campus-Offenburg.jpg

Uluslararası profil

Offenburg Üniversitesi, programlarının uluslararası oryantasyonundan gurur duymaktadır. 1998'de, Almanya'da yüksek lisans eğitiminin ilk yüksek lisans programlarını Enstitü aracılığıyla tanıttı. Bugün, özellikle toplam öğrenci bedeninin yaklaşık yüzde on ikiini oluşturan uluslararası öğrencilere hitap eden beş İngilizce öğretmeni programı sunuyoruz. Buna ek olarak, Uluslararası Ofis dünya çapında 50'den fazla ortak üniversitesi ile aktif değişim programlarını sürdürmekte, öğrencilere yurtdışında eğitim ve staj imkanı sunmaktadır. Fransa sınırına olan yakınlığımız sayesinde, prestijli Fransız üniversiteleriyle çift diploma programları da sunabiliriz.

Mükemmel çalışma koşulları

Offenburg Üniversitesi daha küçük bir kampüs sunmaktadır ve öğrenciler daha küçük sınıflar, bireysel denetim ve fakülte ve personel desteği ile daha samimi bir deneyimin yanı sıra uygulamalı öğretim ve bölgesel ekonomi ile yakın entegrasyonun avantajlarından yararlanırlar. Üniversite yüksek sıralamaya sahiptir ve Almanya'da yenilenmiş bir teknik üniversite olması nedeniyle Bilim ve Beşeri Bilimler Derneği tarafından ödüllendirilmiştir.

Ekonomik ortaklıklar

Üniversite, bölgesel ve ulusal işletmeler ile mükemmel ilişkiler sürdürmektedir ve öğretim üyeleri ile endüstri profesyonelleri arasında sürekli bir bilgi alışverişi sağlanmakta ve mühendislik alanındaki mevcut know-how'a sürekli erişim sağlanmaktadır. Kapsamlı iş ortaklıkları, öğrencilere iş tecrübesi kazanmak, araştırma yapmak ve hatta gelecekteki istihdam için de kaynak sağlamaktadır.

Araştırma ve Teknoloji

Üniversitenin Uygulamalı Araştırma Enstitüsü (IAF), araştırma ve teknoloji transferinin bir kombinasyonunu sunmaktadır. IAF, güneş enerjisi, tıp, robotik ve elektriksel mobilite alanlarındaki teknolojiyi ve yenilikçi fikirleri yönetmektedir. Üniversite boyunca, özel bilgi birikimine ve modern laboratuarlara sahip, farklı teknolojik alanlardan uzmanların disiplinlerarası uzman bir karışımı var. Üniversiteye sunduğu uygulama odaklı araştırma faaliyetleri ve pratik deneyim, yüksek performansının kanıtıdır.

85107_Offenburg-University--students.jpg

Uluslararası Öğrenciler için Hizmetler

Offenburg University Uluslararası Merkezi, uluslararası öğrencilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. Enstitü çalışma programlarının her biri kapsamlı hizmet ve danışmanlık sağlayan bir koordinatöre sahiptir.

Uluslararası Merkez ayrıca, öğrencilerin sınıf dışında buluşmalarını teşvik etmekte ve sunmaktadır. Akademik yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve geziler sunulmaktadır.

Uluslararası öğrenciler için özel hizmetler şunlardır:

 • Konaklama hizmeti
 • Buddy programı
 • Oryantasyon Programı
 • Yaz dili kursu
 • Kültürel program
 • Kıdemli hizmet

Maliyetler ve harcamalar

harç

Aşağıdakileri içeren ödenecek ücretler vardır:

 • Dönem başına Devlet İdare Ücreti: 70 €
 • Dönem Başına Öğrenci Destek Ücreti: 46 €
 • Öğrenci Temsilciliği Organizasyonu Dönem başına ücret: 18 €
 • Dönem başına Hizmet Katkısı: 150 € (yalnızca Lisansüstü Enstitüsünün İngiliz yüksek lisans programlarından birinde okuyan öğrenciler için).
 • IBC-Program Öğrenim Ücretleri: 10,400 € (MBA-programı Uluslararası İşletme Danışmanlığı'nda okuyan öğrenciler için).
 • İkinci Derece Devlet Öğrenim Ücreti: 650 € (yalnızca Almanya üniversitesinden yüksek lisans derecesi almış öğrenciler için).
 • AB vatandaşı olmayanlar için devlet öğrenim ücreti: 1,500 €

Geçim harcamaları

Tercih ettiğiniz yaşam tarzınıza bağlı olarak, ortalama yaşam giderleri ayda yaklaşık 750 € 'dur. İşte aylık harcamaların bir dökümü:

 • Kiralık: 300
 • Sağlık sigortası (zorunlu): 80
 • Eğitim materyalleri: 40
 • Yiyecekler: 200
 • Giyim, Toplu Taşıma, Diğer: 130
 • Toplam aylık giderler: 750

Mali destek kanıtı

Bir öğrenci vizesi alabilmek için, yabancı öğrenciler Alman yetkililerine, çalışmaları sırasında yeterli mali desteğe sahip olduklarını kanıtlayabilmelidir. Bu, en azından ilk yıl çalışmalarınızı kapsayabileceğinizi kanıtlamanız gerektiği anlamına gelir. Şu anda, bu bir yıllık bir çalışma için ayda 735 € ya da toplam 8,820 € tutarındadır.

GEZ Ücreti

Almanya'da ikamet eden kurum olarak, Almanya'nın kamu yayın kurumlarının ortak bir organizasyonu olan Gebühreneinzugszentrale der öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten'e (örneğin, her bir daire için) aylık 17,50 € aylık yasal bir ücret ödemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. .

Bu bağlamda 'hane başına', bir apartman dairesini paylaşırsanız, kiracılardan yalnızca birinin ödeme yapması gerektiği ve masrafları nasıl bölüştüğüne karar vermek için hane halkına bağlı olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, paylaşılan bir yere taşınırsanız, öncelikle diğer hanehalkı üyelerinden birinin GEZ ücretini ödeyip ödemediğini netleştirmeniz gerekir.

85105_OffenburgUniversity-StudentsoftheInternationalMastersPrograms.jpg

Finansman ve burslar

Almanya'da, burslar genellikle üniversiteler tarafından değil, bağımsız kurumlar ve vakıflar tarafından verilir. Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), gelmeden önce ülkenizden başvurması gereken kapsamlı bir burs ve hibeler veritabanı sunar. Finansman olanakları hakkında bilgi Avrupa Fon Rehberi tarafından da sağlanmaktadır.

DAAD bölge ofisleri, Alman Büyükelçiliği, Alman Konsolosluğu veya ülkenizdeki Alman Resmi Temsilcilikleri ve burs veren özel kuruluşlar aracılığıyla detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Offenburg'da çok sınırlı sayıda kısmi burs bulunmaktadır. Bunlar için başvurular sadece yüksek akademik performans ve sınıf dışında sosyal bağlılık gösteren öğrenciler için açıktır.

İş fırsatları

AB vatandaşı olan öğrenciler çalışma izni olmadan Almanya'da çalışabilirler.

AB üyesi olmayan öğrencilerin iki fırsatı vardır:

 • Kampüs dışı: Yabancı öğrenciler için vize düzenlemelerine göre yılda 120 gün.
 • Kampüste: sınırlı sayıda asistanlık ve özel ders mevcuttur.

İşlerin çoğu için temel Almanca bilgisi gereklidir.

Konumlar

Offenburg

Offenburg University of Applied Sciences

Address
Campus Offenburg
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Bad­straße 24

77652 Offenburg, Baden-Württemberg, Almanya
Telefon
+49 781 2050

Gengenbach

Address
Campus Gengenbach
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Kloster­straße 14

77723 Gengenbach, Baden-Württemberg, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin