Pforzheim University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Pforzheim Üniversitesinin kurulması ve tarihsel gelişimi bugün Avrupa'nın önde gelen ticaret bölgelerinden biri olan bölgesel ekonominin gelişmesine pek çok açıdan bağlı. Son 130 yılda mücevher sektörünün çeşitli alanlarındaki uzmanlara olan talep, Almanya'da hayati önemi olmayan çeşitli çalışmalarla önemli bir uygulanan bilim üniversitesinin geliştirilmesine neden olmuştur.

Pforzheim Üniversitesi yaklaşık 4.500 öğrenciyle Baden-Württemberg eyaletinde türünün en büyüğü arasındadır. 1992 yılında tasarım ve ekonomi alanındaki uygulamalı bilimler alanındaki iki bağımsız ve başarılı üniversitenin birleşmesi, üniversitenin mühendislik bölümünün temelini attı. Günümüzde Pforzheim tasarım, mühendislik, ekonomi ve hukuk üniversitesi, kendisini toplum için bir ivme ve insanlar, kaynaklar ve fikirlerle temas kurmak için bir model olarak görüyor. Tasarım, mühendislik ve ekonomi alanlarında mükemmel sonuçlar elde etmek için araştırmalar ve uygulanan araştırma hizmetleri. Çalışmalarını tamamladıktan sonra, üniversite mezunları pratik ihtiyaçlarına göre kültürlerarası bir tarzda düşünebilir ve hareket edebilirler.

Hazırlanmış temel çalışmaları temel alan uzmanlık alanlarının benzersiz çeşitliliği, öğrenciler için teknik ve yönetim görevleri için mükemmel bir hazırlıktır. Design of School, Mücevher ve Günlük Yaşam Nesneleri, Görsel İletişim, Endüstriyel Tasarım ve Moda ve Ulaşım Tasarımı alanlarında geniş bir yelpazede cazip çalışmalar sunmaktadır. Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği / Bilgi Teknolojisi, Makina Mühendisliği, İşletme ve Mühendislik ve Teknik Bilgi Teknolojisi alanlarında çalışmalar içerir.

En kapsamlı ders müfredatı Business School tarafından sağlanmaktadır. Satınalma ve Lojistik, Uluslararası Pazarlama, Pazarlama, Piyasa ve İletişim Araştırmaları, Reklamcılık, Kontrollük, Finans ve Muhasebe, Vergilendirme ve Denetim, İşletme Bilgi Sistemleri, Uluslararası İşletme ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında yoğunlaşan dersler verilmektedir. Pforzheim Üniversitesi 1996'dan beri ticaret hukuku alanında lisans derecesi teklif etmiştir. Ek olarak, Pforzheim Üniversitesi tüm fakültelerden geniş bir master derecesi seçeneği sunmaktadır.

Uluslararası ofis, dünyanın dört yanındaki 100'den fazla ortak üniversiteyle bağlantı kurmuştur. Bu, çalışmalarıyla ilgili değerli bir deneyim kazanmak için yurtdışında eğitimlerinin bir bölümünü tamamlamak isteyen öğrencilere destek sağlar. Yabancı dil bilgisi ve kültürlerarası konularda bir anlayış, küreselleşme çağında zorunlu hale gelmiştir.

Pforzheim Üniversitesi'nde disiplinlerarası düşünce sadece bir yönetim sorunu değildir. Aslında farklı fakülteler arasında örtüşen dersler, iş mezunlarının mühendisler ve tasarımcılar ile birlikte yakın bir yerde çalıştıkları günlük hayatın gerçekliğini daha iyi yansıtabiliyorlar. Disiplinlerarası ruhun, lisans ve yüksek lisans derecelerinin geliştirilmesi ve düzenlenmesinde oynaması gereken önemli bir rolü vardır. Farklı ders yelpazesinin kombinasyonu ve geliştirilmesi ile kursların kalitesi ve güncelliği, üniversitenin başarısına çok önemli katkı sağlamaktadır. Teori ve pratiğin bağlanması yoluyla olumlu sinerji etkileri, endüstri ve iş dünyasıyla işbirliği içinde gerçekleştirilen çok sayıda proje ve araştırma faaliyetinde belgelendirilmektedir. Uygulamalı Araştırma Enstitüsü, çok sayıda Steinbeis aktarma merkezi ve Kuyumcu Teknoloji Enstitüsü bu işbirliğinin sadece birkaç örneğidir.

Pforzheim'da, öğrenci derece derslerinin çeşitliliği ve öğrenci hacmine rağmen odak noktası olmaya devam ediyor. 350'den fazla profesör, öğretmen ve meslektaşları yoğun bir şekilde öğrencileri ilgilendirmektedir. Öğrencilere, çalışmalarının başlangıcından itibaren ve çoğu zaman dersin bitiminde bile birçok profesörün danışmanın önemli rolünü üstlendiği bir destek verilir. Almanya'yı kapsayan bir yarışmada, Pforzheim Üniversitesi, öğrencileri serbest meslek sahibi olarak ustalıkla rehberlik edecek yeni işletmelerin kurucuları için bir KEIM merkezi kurmayı başardı.

Üniversite bilgisayar merkezi, bilgi teknolojisi alanında pratik eğitimi sağlamak için destek sunar. 2003 yılından beri merkez öğrencilere çok özel bir hizmet sunabilmiştir. Almanya'daki ilk kez bu yenilikçi hizmet, öğrencilere derslerinde veya seminerlerden vazgeçilmesi durumunda öğrencilere zamanında öğrencilere bilgi verecek bir metin mesajı gönderiyor.

İş dünyasında, Pforzheim üniversite mezunlarının kalitesi, ortak bir bilgidir. Pforzheim mezunlarının kabul edilebilirliği açısından, üniversite zaman ve zamanda yine Alman üniversitelerinden biri olarak değerlendirildi. Üniversitenin akademik eğitimi yönettiği bakım, Pforzheim Üniversitesi'nden birçok üniversite mezununun tanınmış şirketlerde çalışanlardan sonra aranmasının bir nedenidir.

Konumlar

Pforzheim

Pforzheim University

Address
Hochschule Pforzheim University
Tiefenbronner Str. 65,

75175 Pforzheim, Baden-Württemberg, Almanya
Telefon
+49 7231 286524

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: