Hamburg University of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hamburg University of Technology (TUHH) hoş geldiniz

"TUHH, teori ve pratiğin bir araya geldiği araştırma ve yenilikçi öğrenme yöntemlerinde net bir profile sahip olan bir kompakt teknik üniversitesidir. Yakınlık, öğrencilerimizle ilişkilerimizin önemli bir yönüdür. Küçük gruplar halinde proje tabanlı öğrenme sırasında ilk elden deneyimliyorlar. ve seçkin akademik kadromuzla yakın temas halinde olan hedefimiz, yaratıcı zihniyetleri bireysel bir uzman profili ve yüksek düzeyde sosyal becerilerle eğitmektir İnsanlık için teknoloji geliştirme misyonumuzun odak noktasıdır.

Hamburg'un yenilikçi bir metropol olarak gelişmesini destekliyoruz. TUHH, enerji tedariki, hareketlilik, lojistik ve sayısallaştırma gibi yeni teknolojiler sunarak buna önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda, TUHH, ileri teknolojiye sahip bir teknoloji üniversitesi olarak gelişecek ve büyüyecektir. TUHH, başarılı bir reformla, geleneksel olmayan yollar ve girişimlerle neredeyse hiç bir Alman üniversitesi tarafından eşleşmeyecek şekilde tanımlanıyor. 1994 yılında, lisans derecesini veren ilk Alman üniversitesiydi ve kapsamlı İngilizce dil eğitim programları dünyanın her yerinden öğrencileri çekiyor. TUHH, üniversitenin üçüncü taraf olmayan bütçesinin neredeyse yarısına eşit ek özel ve kamu sektörü araştırma fonu düzenlemektedir. TUHH fe'deki temel araştırma, Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) tarafından finanse edilen İşbirlikçi Araştırma Merkezi (SFB) “Tailor-Made Muli-Scale Materials Systems, M3” tarafından vurgulanmaktadır.

Uzmanlık alanları ve disiplinlerarası yapıları ile TUHH, araştırma odaklı bir yaklaşımla çalışarak, üstün personeli ve ekipmanı ile çığır açan araştırmalar ve aynı zamanda modern, araştırma odaklı ve uygulamaya yönelik bir eğitim sunmaktadır. Bu kombinasyon, ekonomik döngüdeki dalgalanmalardan bağımsız olarak, işgücü piyasasında mezunlar için mükemmel fırsatlar sunar. Büyük ticari işletmeler ve KOBİ'ler ile çok sayıda işbirliği anlaşması var. En son araştırma ve girişimciliği teşvik ediyoruz. Kendimizi bir üst düzey uluslararası üniversite olarak ileri sürme iradesi bizi sürekli motive ediyor ve TUHH'ın başarısının ardındaki itici güç.

Bu arada, Hamburg - TUHH'ye ev sahipliği yapan - sadece Almanya'nın coğrafi haritasının en üstünde yer almakla kalmayıp, aynı zamanda Avrupa'nın en dinamik bölgelerinden biri de en iyi büyüme beklentilerine sahip. Yüksek yaşam kalitesi ile hareketli bir metropol.

Umarım TUHH'yi aşağıdaki web sayfalarında keşfetmekten zevk alırsınız ve büyüleyici TUHH dünyasının bir parçası olmanız için size samimi bir davetiye hazırlarsınız. ”

Prof. Dr. Ed Brinksma

- Hamburg University of Technology -

Misyon

TUHH'nin kuruluş ilkeleri Almanya'da benzersizdir. Araştırmaların önceliği, disiplinler arası bir yaklaşım, yenilikçilik, bölgeselcilik ve enternasyonalizm, yaptığımız şeylerin zorunlu temelleridir. Araştırma, öğretim ve teknoloji transferi, insanlar için gelişen teknolojinin rehber teması etrafında toplanıyor.

Görev beyanı:

TUHH, üst düzey performans ve yüksek kalite standartlarına odaklanan rekabetçi bir girişimci üniversitedir. TUHH, Humboldt'un (araştırma ve eğitim birliği) ilkelerine adanmıştır. TUHH güçlü bir uluslararası oryantasyona sahiptir ve aynı zamanda yerel çevresine odaklanmaktadır. Bunu toplumun teknolojik ve bilimsel yeterliliğinin gelişimine katkıda bulunur. Stratejik araştırma alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde mükemmelliği hedeflemektedir. İleri düzey öğretim yöntemlerini kullanarak zorlu programlarda genç mühendisleri ve akademisyenleri eğitmek.

Konumlar

Hamburg

Address
Am Schwarzenberg-Campus,1
21073 Hamburg, Hamburg, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin