Hochschule Schmalkalden

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hochschule Schmalkalden Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Thüringen'deki bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. Thüringen Ormanı'nın kenarında cennet gibi bir konuma sahiptir. Yeşil kampüs şüphesiz Thüringen ve Almanya'daki en güzel kampüslerden biridir. Amfiler, laboratuarlar, kafeterya, kütüphane, konut kompleksleri ve spor tesisleri gibi tüm tesisler yürüme mesafesindedir. Öğrenciler, üniversitede okumanın burada sunduğu çeşitli fırsatlardan yararlanır: uluslararası oryantasyon, mükemmel öğretim, çok çeşitli konular, modern ekipman, garantili yaşam alanı ve çekici bir üniversite şehri.

Mükemmel ve uluslararası eğitim alın

Beş elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar bilimi, ekonomi ve işletme hukuku fakültesi şemsiyesi altında, Hochschule Schmalkalden Bilimler Hochschule Schmalkalden çok çeşitli eğitim fırsatları sunmaktadır. Üniversitedeki pratik uygunluk ve iyi imkanlar, Schmalkalden'de eğitim almayı seçmenin en sık bahsedilen nedenleridir. Proje çalışmaları ve uygulama aşamaları gibi eğitim biçimleri, küçük öğrenme grupları kadar doğaldır ve öğretmenlerle yakın temas halindedir.

Tüm kurslar, yurtdışında okumak için sayısız fırsat sunar. Hochschule Schmalkalden Avustralya'ya kadar uzanan dünya çapında 150'den fazla ortak üniversiteden oluşan geniş bir ağa sahiptir. Birçok öğrenci yurtdışında bir sömestr okuma veya yabancı bir şirkette staj yapma fırsatını yakalar ve böylece değerli deneyimler kazanır. Yabancı bir ortak üniversitede çift diploma alma olasılığı özellikle dikkat çekicidir: İktisat Fakültesi'ndeki yüksek lisans öğrencileri ABD, Kanada veya İspanya'da ikinci derece olarak MBA alabilirler.

Bir bakışta Hochschule Schmalkalden

  • yaklaşık 2.500 öğrenci
  • 20'den fazla lisans ve yüksek lisans derecesi
  • on meslek dışı lisans ve yüksek lisans derecesi
  • Toplam 227 çalışan
  • Altı kadın profesör dahil 65 profesör
  • beş fakülte

Ivan Samkov / Pexels

Konumlar

Schmalkalden

Address
Blechhammer,9
98574 Schmalkalden, Thüringen, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin